Skocz do zawartości

POLARIS


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

w końcu budowa pierwszego polarisa zakończona

wyposarzenie jakie zamontowałem to:

serwa tp 9g

silnik Silnik iPower iBM2210-12 1534KV - 55g - 260W

śmigło 3 łopatowe 8x4 przycięte tak aby się zmieściło dł łopaty około 7cm

reg 30A

pakiet 2200 mAh

folia jakiej urzyłem do oklejania to oracal do oklejania samochodów

post-4218-0-99550200-1378885838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Kilka dni temu oblatałem pierwszego polarisa, jeszcze bez malowania, żeby się nie napracować gdyby miał spaść :) Waga do lotu z pakietem 1300 3s to 435 gr. Silnik turnigy l2210c-1200, śmigło 7x7, 3 serwa 9gr.

Film z oblotu:
http://www.youtube.com/watch?v=u5E37gpSQzU

IMG_4487.jpg

Więcej zdjęć:https://picasaweb.go...feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak szczerze to nie zauważyłem żeby się męczył. Kiedyś w motoszybowcu toto 1 ten silnik latał ze składanym śmigłem 9x6 i dawał około 850 gr ciągu przy 14,5 A. Z tym śmigłem 7x7 było około 430 gr i 12A, potem testowałem 7x6 i było mniej więcej tyle samo ciągu ale tylko 10A. Dałem takie kwadratowe śmigło, ponieważ silnik ma małe KV a chciałem uzyskać jak największą prędkość. Na 7x7 lata mi się bardzo dobrze, 7x6 jest już odczuwalnie wolniejsze i trzeba latać z dużym gazem czego nie lubię. Na każdym śmigle silnik nie był nawet ciepły po locie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mnie bardzo ciekawi z czego kolega wykonał zawiasy do lotek i w jaki sposób??? bo bardzo mi się podobają , jeśli mogą prosić o opis jak je zrobiłeś i kilka fotek było by super

Witam, jeśli to pytanie do mnie to już odpowiadam. Do lotki  w celu usztywnienia została przyklejona listewka balsowa. Następnie zeszlifowałem ją w U. Po zrobieniu nacięć wkleiłem prostokąty wycięte z dyskietki, po 3 na lotkę. Tak przygotowaną wkleiłem do skrzydła. Pomysł ze strony Motylastego. Załączam 2 zdjęcia choć chyba są zbędne  :) Pozdrawiam.

 post-8128-0-95921500-1398366435_thumb.jpg

post-8128-0-57169100-1398366451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 6 lat później...

Zaciekawiony wszechstronnością modelu postanowiłem zbudować POLARISA również i ja 🙂 ...Tak wiem, temat  stary jak świat, ale po pierwszych lotach uważam, że model jest świetnym wyborem i daje wiele frajdy z lotów. Pewnie teraz zbuduję wersję XXL ...bo większe lata lepiej :-))

A to mój sposób na wykorzystanie pianki pod panele :-))  

IMG_20231106_072247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.