Skocz do zawartości

p-51 depron


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

z czego ta maska silnika?

troche dziwnie wyglada :?

moj postep zatrzymal sie z powoddu przerw w zaopatrzeniu :(

mam:

-szkielet kadluba

-gorne czesci skrzydel

-stery i stateczniki

moze sprobujesz jak lata z podwoziem?ja w najblizszyn czasie nie moge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłonę silnika wykonałem w prosty sposób , skleiłem 12 wręg przednich, a później szlifowanie, a te paski co widać to jest 3mm depron, obkleiłem go bo maska była za wąska.

Z kołami będzie dziwnie to wyglądać, jakby były chowane to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłonę silnika wykonałem w prosty sposób , skleiłem 12 wręg przednich, a później szlifowanie, a te paski co widać to jest 3mm depron, obkleiłem go bo maska była za wąska.

na tej stronie z planami byl jakis sposob na maske silnika

Z kołami będzie dziwnie to wyglądać, jakby były chowane to co innego.

ale za to mozna pocwoczyc start i ladowanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ta taśma to zwykła pakowa.Kupisz w sklepie papierniczym albo budowlanym.

a kolorowa tasma?

rawędzie to nie był problem złamania się, podczas ostrego manewru skrzydło sie po prostu wygięło i złamało...

a gdzie i jak sie zlamalo?

przy kadlubie czy gdzies dalej? w poprzek czy wzdluz?

aha! czy uzywales zeberek w skrzydlach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o te znaczki to są one wydrukowane i przyklejone taśma przeźroczysta, skrzydło pękło wzdłuż kadłuba, około 5cm od niego, wkleiłem tylko 2 żebra centralnie do szkieletu modelu.

PS. Przed chwilka wróciłem z lotów, teraz beczki przy szybkiej prędkości mu nie straszne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o te znaczki to są one wydrukowane i przyklejone taśma przeźroczysta,

chodzilo mi o kolorowa tasme o ktorej czytalem w niektorych watkach ze jest dobra do oklejania depronowcow

skrzydło pękło wzdłuż kadłuba, około 5cm od niego

czyli teoretycznie jak by byly krawedzie z listew to by do tego (bycmoze) nie doszlo.listwy przenioslyby naprezenia bardziej na kadlub i wtedy raczej pekl by centroplat :?

wkleiłem tylko 2 żebra centralnie do szkieletu modelu.

a nie miales zwichrowan?to dla mnie jest glowny powod dla ktorego stosuje krawedzie z listew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek nie chcę być złośliwy, ale ta maska pokazana na fotkach to tragedia i profanacja sylwetki Mustanga. Zrób tak, kup w Praktikerze klej SOUDAL D4/B4 - polimerowy klej do drewna w kolorze miodu. Szczeliny owej maski zmocz lekko wodą ( np przy pomocy szczoteczki do zebów ) i w te szczeliny wstrzyknij ten klej. Klej polimeryzując zacznie się pienić i pięknie jak pianka do okien powychodzi z tych otworów. Po całkowitym wyschnięciu nadmiar pianki obetnij skalpelem, a później to wszystko ładnie wyszlifuj i naklej taśmę. Zobaczysz że efekt będzie super i model przez to dużo zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
SOUDAL D4/B4 - polimerowy klej do drewna w kolorze miodu.

Oj Tomku :!: małe sprostowanie napewno chodziło ci o klej POLIURETANOWY 66A. No chyba że sie myle :?:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.