Skocz do zawartości

Powiew Rebelii


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymam ;) na początku chciałem najpierw zbudować, potem oblatać a na koniec przedstawić pełna relację z budowy i oblotu ale.... nie dam rady :) rozniesie mnie na kawałki jeśli się z tym nie pochwalę :)

 

Przedstawiam Wam mój projekcik.... ;)

 

xwing.jpg

 

Najpierw spedzilem jakies 2 tygodnie szukając w sieci jakichkoleik materialow na ktorych moglbym sie oprzec, koniec koncow powstaje takie cos...

 

Najpierw rysowano, mierzonko, oglądanko....

 

x1.jpg

 

x2.jpg

 

x3.jpg

 

 

Powstają pierwsze kształty...

 

x4.jpg

 

x5.jpg

 

x6.jpg

 

 

Tu juz coraz bardziej podobne do czlowieka.... ;)

 

x7.jpg

 

x8.jpg

 

 

A tak to wygląda na dzisiaj ;)

 

x9.jpg

 

x10.jpg

 

x11.jpg

 

x12.jpg

 

 

UWAGA!

 

To co widać to jedynie model modelu makiety ;) Najpierw chce sprawdzić na modelu jak sie toto zachowuje w powietrzu. Ma powiększone skrzydła w stosunku do 'orginalu' (szersze,dłuższe).

Napęd - bardzo chciałbym 4xtunel ;) ale koszty trochę mnie przerażają.... chyba ze GWSy 75 dadzą radę. Zasilanie z 2 pakietów 1300 max (waga).

 

W modelu modelu ;) chce przetestować jak lata ze złożonymi skrzydłami i z rozłożonymi.

Ostateczne model będzie wykonany w tartaku, depron służy tutaj wyłącznie do wykonania modelu pomiarowego, na nim tez będę trenował wyważenie.

Docelowy model będzie miał jak najbardziej rozkładane w locie skrzydła (jeśli próby wyjdą pomyślnie) i podwozie :)

Latać toto będzie dzięki raczej silnikom niż sile nośnej skrzydeł - choć skrzydełka będą miały profil symetryczny.

 

Narazie waga prawie gotowego (jeszcze brakuje elementu w dolnej tylnej części X-Winga) kadłuba to 87 gram. już teraz widzę jakie popełniłem blady przy projektowaniu, myślę ze ktoś w CAD'zie zrobiłby to ładniej ;) ale ja lecę 'analogowo' ;) Dokładniejszego rozpracowania wymaga kabina i jej okolice oraz generalnie spód modelu. Chyba zainwestuje w grę komputerową i dokładnie obejrzę sobie jak tam wykonali model.

 

Niech Moc będzie z Wami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Super pomysl :) zycze powodzenia

 

kiedys makieta tego modelu stala na modelarni Aeroklubu Krakowskiego.. cos sie z nia stalo niewiem:D pamietam ze wykorzystany za pilota byl ludzik z LEGO Technics :D

 

Dzięki :) napisalem do goscia ktorego xwinga widac na kolorowym wydruku (jedne z pierwszych fotek w tym wątku) jeszcze nie odpisal - on ma xwinga ale jako rakiete pionowego startu.

 

Czytasz w moich myślach,tez mi to chodziło po głowie.

Powodzenia.

Jak Ci się uda to ja też zbuduje swojego.

 

:) wymiary to 1 m dlugosci i ok 1 m rozpietosci :)

 

Musze uzbierac kase - jesli uzbieram na tunele - zrobie tunelowy naped, jesli nie - wsadze 2 silniki pchające BL o ciągu po ok 1 kg kazdy tak zeby sobie dawaly rade z masą modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I X-Wing lata i T-Fighter też, w wersji RC oczywiście. Najważniejszy jest zapas mocy i ŚC :-)

 

X-Winga filmiki widziałem, ale skrzydła miał zablokowane w pozycji rozłożonej. Napęd pchający w "kuprze" ;-) Latał dość dobrze, ale cudów nie można się spodziewać ;-)

 

Koniecznie przeznacz dodatkowy czas na znalezienie tego jedynego ŚC!

 

Powodzenia, trzymam kciuki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylasty nie wiesz?

Najpierw pół roku się robi a potem na bieżąco wprowadza kawałek po kawałku.

Zastanawiam się czy lekkie zwichrowanie końcówek skrzydeł (tak jak w delcie) nie pomogło by mu trochę w stateczniejszym locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zaraz zaraz :) ten kadlub powstal w jakies 2-3 dni, moze 4? :) nie to zebym sie chwalil ale kiedy zabieram sie za dlubanie to robota mi sie pali w rekach :)

 

prosze, nie pytajcie mnie tylko ILE z moich modeli latało po nieboskłonie... bo 90% z nich po zrobieniu.... sprzedaje ;D Nie dlatego ze w celach zarobkowych działam, ale ... jakos bardziej bawi mnie robienie niz latanie ;)

 

xwing oczywiscie to zupelnie inna bajka :) chcialbym taki ladny zrobic a'la makieta bo... tak :) bo bedzie budzil sensacje na lotnisku :) a co mi tam ;) lubie byc .... CZASEM w centrum uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....chcialbym taki ladny zrobic a'la makieta bo... tak :) bo bedzie budzil sensacje na lotnisku :) a co mi tam ;) lubie byc .... CZASEM w centrum uwagi ;)...

 

No i nawet być może ktoś to doceni :)

 

Wszystkie znaki na niebie wskazują iż w tym roku odbędą się zawody latających wynalazków w Starogardzie Gdańskim :) Ja jeśli miałbym budować model właśnie na takie zawody to na pewno byłby to X-Wing !! :)

 

Turbinki to raczej musowo :) Chodź koszt nie mały chyba że na szczotkach - jeśli nie to koszt jednej ok 140zł + regulator :(

 

Ale życzę powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd - bardzo chciałbym 4xtunel ;) ale koszty trochę mnie przerażają.... chyba ze GWSy 75 dadzą radę. Zasilanie z 2 pakietów 1300 max (waga).

 

Chyba zainwestuje w grę komputerową i dokładnie obejrzę sobie jak tam wykonali model.

 

 

A nie mozesz dac napedzanych dwoch turbin gornych a dolne bez silniczkow beda sie tylko swobodnie obracac ? Dzieki temu masz koszt 2xsilnik, turbina, regulator.

 

Po co inwestowac w gre, zdjecia X-Winga na sieci jest kilkadziesiat tysiecy. Tu np. sa 362 szt. w rozmiarze - 1-2 tys pikseli szer: http://images.google.pl/images?svnum=10&hl=pl&imgsz=xxlarge&gbv=2&q=x-wing

 

Mozna znalezc nawet i takie ujecia z bliska:

http://applicraft.blogzine.jp/boss/images/C3POonXWing.JPG

 

Mozesz takze sobie zakupic lub sciagnac z interka film w jakosci DVD dzieki czemu na stopklatce zobaczysz detale.

 

A tutaj ciekawe ujecie latajacego modelu (z USA): http://www.cayuga-cc.edu/people/facultypages/dlh/nypower2005/Day%203/dsc00796.jpg

 

Mam nadzieje, ze zrobisz piekny model, ktory bedzie jeszcze piekniej latal i zaprosisz na oficjalny pokaz :)

 

I publikuj tu duzo zdjec !

 

P.S. Jestem fanem Star Wars, ale tylko tych starszych 3 czesci, mialy klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz dac napedzanych dwoch turbin gornych a dolne bez silniczkow beda sie tylko swobodnie obracac ? Dzieki temu masz koszt 2xsilnik, turbina, regulator.

 

I publikuj tu duzo zdjec !

 

P.S. Jestem fanem Star Wars, ale tylko tych starszych 3 czesci, mialy klimat

 

:) dzieki za namiary :) beda bardzo pomocne :)

 

Dzisiaj mialem cos podlubac ale przyznam ze jestem wymeczony - pare godzin na dworze z dzieciakami, godzina na lotnisku, sam w domu z dzieciarnią (zona ma wychodne) i padam na ryło... ;) od jutra obiecalem sobie ze rusze wicherka 25 elektryka, dokoncze skrzydla, kadlub machne w ciagu jednego wieczora (tak mysle) i kiedy skoncze wicherka dalej uderzam w xwinga :)

 

Jesli ma byc napedzany 2 turbinkami (mysle jednak o 75) to musi byc naprawde ULTRA lekki - czyli konstrukcja raczej balsa ze sladami sklejki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghandi gdzieś czytałem że docelowo ma być to makieta :) więc 4xturbinka :)

 

Tak na poważnie: 2x EDF75 plus odpowiednie do tego silniki wyjdzie wnet tyle samo co 4xEDF65 :) co fajniejsze - praktycznie ciąg 2xEDF75 będzie sporo mniejszy niż 4xEDF65 na waga nie co tylko większa dla 4xEDF65 - same zalety dla 4xEDF65!

 

Silnik dla EDF65 to koszt już od 99zł ale dla EDF75 - prawie 200zł! Tak czy siak napęd tunelowy do tego cudaka do tanich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.