Skocz do zawartości

Nieuport 11


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skala 1/7 czyli ok 107cm rozp górnego płata, dolny chyba 4cm mniej. Waga w najgorszym wariancie to ok 1400g (łącznie z ok 200g balastu na nosie) Jednak z tą wagą to nie problem bo miałby wtedy obciazenie powierzchni ok 45g/dm czyli ok.

Silnik to niestety nie Axi tylko jego tańsza podobizna :lol: Tower Pro 2915-35 - chyba dobrze zapisałem - na 3s ponad 1kg ciągu na śmigle 11x6.

System pull-pull działa, zastanawiam się nad amortyzacją podwozia - narazie nie bedę robił.

 

nieuport11046kh0.jpg

 

A to zupełne poczatki...

 

nieuport11011af8.jpg

 

nieuport11001yh6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przedstawiam próbę ciągu silnika TP 2915-35 na śmigle APC 12,25x3,75 i pakiecie 3s

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-262332460244359897

 

Z ciągu jestem całkowicie zadowolony gdyż producent podał iż na 4s i śmigle APC 11x6 E osiąga ciąg 1,5kg przy 22A. Model jak na filmie waży 1400g. Na śmigłach APC 11x6 i 12x8 Master AirScrew ciąg był nieco słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Model raczej bardzo ciężki ale silnik mocny i czuć w ręku jego moc na maxa. chcialem dziś sprawdzić raczej rozbieg jego i łatwosc poderwania, jednak po zmontowaniu wszystkiego odkleiły się cieżarki doważające. W tej sytuacji musiałem uwazać by model nie oderwał się od ziemi w czasie kołowania. W sumie po ok 5 m poczułem że odrywa się więc szybka reakcja i zostal na miejscu. Adam robił filmik z kołowania ale nie wiem czy coś z tego będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ten temat został podpiął/eła i odpiął/ęła
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.