Skocz do zawartości

silnik rakietowy ;]


meteor

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystko ładnie piękne ale panowie jeżeli już chcecie umieszczać filmy to niech to będzie już coś co da się obejrzeć. Co raz więcej pojawia się już tych filmów kręconych telefonem czy kamerką internetową lub jeszcze jakimś innym badziewiem.

 

Sorry ale to moje zdanie o beznadziejnie niskich jakościowo filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Też robię takie rakietki (a przy okazji też super wulkany iskrzące :wink: )

 

To z mojej strony pare słów: lepszy korpus wychodzi gdy zwija się kartkę w rulon na rozmoczony w wodzie wikol. Moje rakietki robie z kartek A4-z jednej zwijam 2 o średnicy około 2cm-żeby ścianka była wystarczająco gruba i się nie przepaliła.

Przy wkładaniu do takiego silnika paliwa warto zrobić jakimś prętem taki kanalik(z 5mm) w środku silnika(Powiększa powieszchnię spalania i silnik daje więcej ciągu).

No i z jednej strony zatyczka, a z drugiej dysza z gipsu - średnice trzeba doświadczalnie dobrać.

 

Moje rakietki latały podobnie jak latają tanie fajerwerki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie lepszej jakości ale trzeba sobie ściągnąć.

 

przepraszam kręciłem telefonem

 

Góra przecież wiem że trzeba dać korek i on tam jest :) co do korpusu z kartki to ostatnio robiłem próby i sie przepalał. A że wypadało by zrobić kanał to też wiem ale nie mam jeszcze dobrej formy do robienia paliw. To było robione na sucho następne będą karmelki i będą miały kanał przez środek co daje szybsze spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jaki ciag moze dac 1 silnik karmelkowy?myslalem kiedys zeby zastosowac cos takiego do rozpedzania modeli lub wynoszenia ich na jakas wysokosc(skrzyzowanie rakietoplanu z szybowcem RC )

Sa do tego specjalne silniki dajace stosunkowo niewielki ciag w czasi okolo 20-30s. Niewielki oznacza ze model wznosi sie dosc plasko,a nie pionowo jak w rakietoplanach. Najczesciej spotyka sie te silniki w modelach makiet samolotow odrzutowych o malenkich rozmiarach, ale tez sa silniki ktore spokojnie napedza maly szybowiec. Start modelu odbywa sie z reki a nie z wyrzutni.

Wiecej na stronie

JETEX

Mike Stuart’s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.