Skocz do zawartości

PZL P11c


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to makietka polskiego samolotu PZL p11c w sklai 1:10.Podobnie jak wiekszosc moich modeli zaprojektowany w AutoCadzie i wyciety wycinarką laserową. Niestety ten egzemplaz nie doczeka sie juz malowania gdyz zmienił własciciela. W pracowni czeka kolejny zestaw do złożenia ale musi swoje odczekac w kolejce :)

 

Rozpiętość 88cm

waga <250g

 

Wyposaznie:

4szt Conrad 8g

Rex 5MPD

silnik CD

accu 2s 600mah

 

Samolocik nie jest moze slow flyerem ale bardzo fajnie lata. Prętkość jak na myśliwca przystało. Jednak nie przeskadza ona w lataniu i ladowanie nawet na niewielkich lotniskach, boiskach.

 

 

 

t_100_5644_118.jpg

t_100_5645_116.jpg

 

 

Nie wiem co jeszcze napisac wiec jak ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem.

O łosiu postaram sie cos jutro napisac. Jak narazie chwilo stracilem wene na niego i lezy w polowie oklejony, ale jak tylko skoncze SuperGee wroce do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został opracowany dla pewnej firmy modelarskiej, miała byc cała seria polskich samolotów, jednak zapał własciciela ostygł i aktualnie nawet nie wiem czy chociaz zestawy p11 i losia beda w sprzedazy. Z tegoz samego powodu nie moge udostepnic planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do reszty.

Profil ClarkY

centralna czesc skrzydła zawiera dwa dzwigary sklejkowe wyciete na kształ załaman.dodatkowo po czesci obciazenia przenosza zastrzały. model bez zastrzałów, wykonywał pętle, beczki i skrzydła nawet nie drgneły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem , całkiem....Podoba mi się mimo tej warstewki :D

W bardzo dawnych czasach, kiedy już prawie przestawałem chodzić do modelarni /bardziej ciągnęło mnie na lotnicho do przwdziwych samolotów i szybowców/ mój instruktor modelarski - Jurek Mamcarz zaprosił mnie kiedyś do siebie do domu, gdzie pokazał mi już prawie ukończony model konstrukcyjny P-11A, ale jeszcze przed oklejeniem. Robił to z oryginalnych planów samolotu, które nie mam pojęcia skąd i w jaki sposób wytrzasnął. Byłem pod wrażęniem dokładności wykonania, tak jak teraz jestem, widząc dokładność i staranność innych Kolegów tu na forum. Może faktycznie taki zestawik będzie kiedyś do nabycia i także chętnie bym się na niego pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planow oryginalnych to ja nie mam, ale mam za to przedruk z oryginalnej instrukcji " p-jedenastki".

 

No gordon ladnie sobie radzisz. Czy rzeczywiscie wszystko projektowales w 3D w cadzie? Jak tak, to straszna meczarnia. Polecam inne programy- ja uzywam Rhino. I swoja droga mam w przygotowaniu kilka modeli w bardzo zaawansowanym stanie na ekranie komputera- tylko wyciac i skleic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planow nie mam- mam tylko intrukcje, gdzie sa wszelkie dane szczegoly konstrukcji fotki i takie tam. Ksiazka ok. 150 stron z tego co pamietam format to taki inny A4 czyli pewnie jakies b-cos

 

jakby co .. mam dostep do bardzo szybkiego skanera ;) wiec nie ma problemu zeby to zrzucic do formy elektronicznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem w posiadaniu skanów z Modelarza w którym Pan Schier opisuje budowę P11 w wersji na uwięzi co prawda, ale z możliwością adaptacji do RC. Są też plany. chętnie się tym materiałem podzielę. Może powstaną piękne modele.

Jezeli naruszam czyjeś prawa to szybko to usuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę mnożyć postów ale mam problem z wysyłaniem skanów tego artykułu. Otrzymuję zwrotne informacje że program pocztowy nie może dostarczyć mojej wiadomości. Dzieje się tak z adresami onet.pl

Nie wiem co jest grane. Folder z opisem i planami waży 15,3 Mb i z ciekawości wysłałem na swoją drugą skrzynkę i doszło (wp.pl). Może jest możliwość umieszczenia tego na jakimś serwerze skąd każdy kto potrzebuje sobie "zassie".

Najwyżej od Administratora dostanę po uszach.

Obiecuję szybko się przywitać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszly opisy w sumie 5 paczek po ok 2,5 mb .

Wieczorem je obejze i opisze .Zerknolem na jedna i jest wiele ciekawostek na ttemat przeróbki samolotów na modele z uwzglednieniem PZL-11 w szczególności.

Przy okazji wiem dlaczego Łoś jest taki zwrotny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mnożyć postów ale mam problem z wysyłaniem skanów tego artykułu. Otrzymuję zwrotne informacje że program pocztowy nie może dostarczyć mojej wiadomości. Dzieje się tak z adresami onet.pl

Nie wiem co jest grane. Folder z opisem i planami waży 15,3 Mb i z ciekawości wysłałem na swoją drugą skrzynkę i doszło (wp.pl).

moze wyslac komus zaproszenie do gmail?mam ich pelno, a to podobno najlepsze konto na mail

Przy okazji wiem dlaczego Łoś jest taki zwrotny :D

zdradz nam ten sekret :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.