Skocz do zawartości

PZL P11c


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ze względu na problemy z wysyłką materiałów na temat "jedenastki" całość podzieliłem na 4 paczki: PZL P11 Plan, PZL P 11 Opis 1, 2 i 3 i tak też wysyłam to chętnym. bardzo proszę o info czy wszystko doszlo.

Do Tomka - wysłałem wszystko jeszcze raz ale otrzymałem dwa zwrotne maile o przepełnionej Twojej skrzynce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Łosia ale pewnie też skorzystają z niego przyszli konstruktorzy PZL-ki 11.

Mianowicie przeskalowanie modelu w stosunku do oryginału powoduje zmniejszenie się stateczności ogólnej modelu . Czyli model przy zachowaniu identycznych proporcji co oryginał będzie mniej stabilny w powietrzu niż oryginał!

Autor proponuje powieszenie powierzchni sterowych o ok 20% czyli wymiary stateczników przemnożone przez 1,1 (dlaczego nie 1,2 - nie wiem ale tak jest tam napisane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest napisane tak:

Zachowanie oryginalnych proporcji usterzenia powoduje mały zapas stateczności, w rezultacie model będzie bardzo trudny w pilotażu.

Pan Schier proponuje więc, dla zwiększenia stateczności, zwiększyć powierzchnię usterzenia poziomego np. liniowo 1.2x (44%) - łatwiejszy w pilotażu model, no i mały samolocik. Dla małych modeli bezwzględnie zwiększyć pow. usterzenia poziomego.

Dla zwrotnego modelu (doświadczony pilot) - powiększyć liniowo 1.1X (22%) albo nie powiększać wcale - duże modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do zainteresowanych kolegow.

Aktualnie zestaw dostepny jest w Krakowskim sklepie rozmawialem dzisiaj z wlascicielem sklepu. Zestaw koszt 200zl. istnieje mozliwosc wysylki. Juz zbieram na ten zestaw.

Telefon do sklepu na pm uzgodnilem z wlascicielem ze bede podawal.

Niemam nic wspolnego z tym sklepem tylko tam kupuje.

Sklep przygotowuje strone internetowa .

Pozdrawiam Slawomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostępne są zestawy gotowe do złożenie. Na dodatek w skali pasującej do mojego Łosia (cena ok.200 zł+folia) .

Jednak nie wiem czy sie zdecyduj bo rozpiętość 880mm to dla mnie trochę mało.

Raczej myślałem o 1,3 m elektryku lub 1,6 m spalanie.

Przy okazji powstał by też w wersji PWS-19 dla kolegi Bartka(Ghandi)

No cóż duzo planów ale coś ostatni niesamowicie krucho z czasem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostępne są zestawy gotowe do złożenie. Na dodatek w skali pasującej do mojego Łosia (cena ok.200 zł+folia) .

Jednak nie wiem czy sie zdecyduj bo rozpiętość 880mm to dla mnie trochę mało.

Raczej myślałem o 1,3 m elektryku lub 1,6 m spalanie.

Przy okazji powstał by też w wersji PWS-19 dla kolegi Bartka(Ghandi)

No cóż duzo planów ale coś ostatni niesamowicie krucho z czasem. :(

 

u mnie na desce powoli powstaje skrzydlo - na desce czytaj - planuje planuje planuje....

 

Zanabyłem plany czapli zeby dobie obejrzec dokladniej budowe kadluba (są dosc podobne do siebie) takze - mysle ze za dwa-trzy tygodnie temat rusze bardziej praktycznie :)

 

Narazie jednak jestem skupiony na planach pozamodelarskich, dlatego tez 99% lezy odlogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.