Skocz do zawartości

RWD-5


tomo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio postanowiłem zbudować model RWD. Wybór padł na RWD-5 (według planów Schiera).

Teraz trochę o modelu:

-skala 1:6

-rozpiętość 1800mm,

-długość 1117mm,

-silnik to prawdopodobnie OS Max 25 LA,

-pokrycie to folia.

 

Prace zacząłem wczoraj a oto efekty:

wycięte kawałki sklejki na żeberka:

dscf9164u.jpg

dscf9167m.jpg

i trzy wręgi:

dscf9169.jpg

a to widok całego planu:

dscf9171.jpg

dscf9163h.jpg

 

PS. Mam nadzieje, że temat jest w odpowiednim dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Kamyczek_RC

Widzę że masz troszkę problemów z przenoszeniem wręg na sklejkę . Proponuje zrobić ksero i położyć drukiem do sklejki następnie żelazko na len i poprasować papier . Część toneru zostaie na sklejce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 cm silnika to aż nadto dla tego modelu, takie modele latały z silnikami 2,5 cm,

wiec szanowny WZ jak nie wiesz to nie pisz,

jest jeszcze jedna zecz, mianowicie wedłóg tych planów stateczniki zarówno poziomy jak i pionowy jest niewymiarowy w porównaniu do orginału, proponuje zaopatrzyc sie w NAJSŁYNNIEJSZE POLSKIE SPORTOWE SAMOLOTY WYCZYNOWE, jest bardzo fajnie opracowany, tez buduję ten model tylko jako pełna makieta, wedłóg tej książki tymi planami sie tylko posiłkuję:)

Pozdrawiam i zyczę powodzenia przy budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny krysiek kolega pisze że model ma mić rozpiętość 1,8 m czyli nie jest to skala 1:6 , jak pamiętam w modelarzu były obliczenia dla tej makiety wykonywane przez pana SHIERA autora tych planów - proponuje tam silnik 7 cmm3 , na podstawie tego napisałem że 4 cmm3 może być za mały - to była tylko moja sugestia , a kolega budujący tą makiete może dać 2,5 cmm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te wiadomości są poprawne, ale według informacji na stronie alehart (tu cytat):

"Model może być jako swobodnie latający z silnikiem 2 do 2,5 cm3, zdalnie sterowany – jednoczynnościowy - amatorski (ster kierunku) z silnikiem 2,5 cm3, zawodniczy z silnikiem 3,5 do 6 cm3, wieloczynnościowy do nauki i treningu z silnikiem 5 cm3. Do napędu można użyć silnika samozapłonowego lub żarowego."

 

WZ (nie żebym był złośliwy )-

kolega pisze że model ma mić rozpiętość 1,8 m czyli nie jest to skala 1:6
dokładnie to powinno być 1700mm. :P

Również dziekuje wszystki za zainteresowanie się tematem. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany pana Schiera są z 1967r. o ile dobrze pamiętam. Wtedy modelarstwo RC dopiero stawiało pierwsze kroki dostępność silników też miała wiele do życzenia, dlatego

model był zaprojektowany na każdy silnik i na każdą dostępną wersję sterowania.

Myślę że na silniku 2,5 poleci jak motoszybowiec , a na 5 poleci w obecnym rozumieniu tego słowa.

W jakimś poście dotyczącym RWD 5 kolega Olo pisał o silniku jaki zastosował w tym modelu, trzeba poszukać lub poprosić Olo o podzielenie się doświadczeniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te wiadomości są poprawne, ale według informacji na stronie alehart (tu cytat):

"Model może być jako swobodnie latający z silnikiem 2 do 2,5 cm3, zdalnie sterowany – jednoczynnościowy - amatorski (ster kierunku) z silnikiem 2,5 cm3, zawodniczy z silnikiem 3,5 do 6 cm3, wieloczynnościowy do nauki i treningu z silnikiem 5 cm3. Do napędu można użyć silnika samozapłonowego lub żarowego."

 

WZ (nie żebym był złośliwy )-

 

Ja też nie żebym był złośliwy ale kolego wiesz, że dzwonią ale nie wiesz gdzie :!: Wielkości silników cytowane przez ciebie oraz przeznaczenie modelu wiążą sie z jego różną masą. Tak więc wszystko sie zgadza ale... wersja swobodnie latająca będzie dużo lżejsza niż wersja wieloczynnosciowa RC, zatem rożnica w silnikach tez będzie. Chcesz to zeskanuję ci pełne zestawienie masowe i wielkości tego modelu w zależności od wersji, ktorą zechcesz zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker -

nie żebym był złośliwy tyczy się tego:

Cytat:

kolega pisze że model ma mić rozpiętość 1,8 m czyli nie jest to skala 1:6

dokładnie to powinno być 1700mm.

 

 

 

Chcesz to zeskanuję ci pełne zestawienie masowe i wielkości tego modelu w zależności od wersji, ktorą zechcesz zbudować.
- a to bardzo poproszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc przyda się;

65850671.jpg

Jak widać pewne wielkości musza być pow. w stosunku do oryginału. Jesli tu słabo widać to mogę przesłać na maila. Są też tu opracowania masowe co do wersji RC ale dalekodystansowej. chyba jednak nie będziesz bił rekordów długotrwałości lotu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja nie tylko ochrzaniam jak twierdzą inni :rotfl:, jeśli mogę to chętnie pomagam.

Z powyższego widzisz, iż im bardziej Twój model będzie makietowy - tym więcej uwagi powinieneś poswięcić odpowiedniemu napędowi - ( duże śmigło - większa pojemność silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.