Skocz do zawartości

Funtana x50 - czym zelektryfikować


Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie zastanawiam się nad zamontowaniem jakiegoś silniczka elektro do mojej funci.

Ze względu, iż do niedawna byłem na anty do elektrpstyfikacji nie wiem co można by było wmontować. Dajcie no mi jakieś propozycje i alternatywy - uprzedzam - rozmawiacie z z elektro laikiem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Waga, wstyd się przyznać - nie ważyłem, ale sądzę iż oscyluje w granicach 2,4-2,5 kg.

Latałem na silniku os 46 ax, ale był dużo za krótki. Zawis na pełnym gazie i to przy bezwietrznej pogodzie.

Zastanawiam się nad zakupem albo elektro, albo jednak jakiegoś 15 cm 4 takta. Sam nie wiem :roll:

tak naprawdę wszystko zależy od kosztów.......

 

EDIT: No właśnie w kwestii kosztów - znalazłem cosik TAKIEGO, ale cena zaporowa. Czy jest odpowiednik mocy tego silnika w innej (czyt niższej cenie) i czy nie jest jednak nieco za duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mnie poprawiajcie - ale chyba wszystko ok

 

Wszystko ok a nawet trochę za dużo mocy, jeżeli teraz model do lotu waży 2,5kg to po zelektryfikowaniu nie więcej jak 3kg.

Najprostrze przeliczenie mocy silnika do jego ciągu to około 250W na 1kg ciągu statycznego. Dlatego też silnik o mocy 1100-1200W byłby w sam raz.

Ale i te silniki mogą być dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy już zdecydowałeś się na jakiś wybór, ale mogę zaproponować konfigurację z mojej Katany waga do lotu 2100g, ale sądzę, że do 2,5kg ten zestaw da radę - ciąg wg motocalca na podstawie obrotów to do 3700g. Tutaj filmik z lotu

.

Silnik Turnigy SK42-50 ok. 260g z śmigłem APC 13x6,5E

http://www.unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7069&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_42-50_650Kv_/_1150w

zasilanie 7S A123 - ok. 520g (odpowiada 6S lipol)

regulator 60A do 6S - ok. 60g + BEC impulsowy

Ogniwa A123 z demontażu akumulatorów DeWalta można ściągnąć z Chin po ok. 8$ z przesyłką (www.ebay.com), ja ściągnełem i są OK.

do tego ładowarkę ja polecałbym tą http://www.unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6609&Product_Name=iCharger_1010B+_300W_10s_Balance/Charger

Całść powinna cię wynieść ok. 350-370$ przy założeniu, że ściągniesz klamoty z zagranicy i nie dowalą ci akcyzy albo cła, a jak masz ulgi w UH to może wyrobisz się w 300$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.