Skocz do zawartości

malowanie modeli Esa


michalpllc

Rekomendowane odpowiedzi

no to nie wiem.... Jesli model nie leżał na słońcu (wtedy zdarza się odksztalcenie EPP) i teretycznie był poprawnie sklejony to nie wiem co mogło się stać. Farby na 99.9% nie skrzywiły skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie zdziwilbym sie - gdyby jeden z pretow byl nie wklejony poprawnie - zaklejony tylko w szczelinie.

Ja musialem u siebie poprawke robic w moim KI - przy ostrym lataniu polowka skrzydla sie wyginala - okazalo sie wlasnie, ze pret sie slizga w srodku.

Uzywajac gestego CA - jest to bardzo prawdopodobne.

Czekamy na zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze pret sie slizga w srodku

 

Też o tym myślałem ale 2 albo 3 razy napisał że pręty wklejone na 100% dobrze.

A co do wklejania to wkłębienie trzeba naciąć i pręt wepchnąć tak aby był lekka zakryty EPP(u mnie widać pręt ale jest z obu stron troche okryty EPP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

 

ja malując swoja pzl p 11 tez miałem ten problem ze skrzydła sie u mnie opuściły do dołu problemem okazało sie zbyt duże przesączenie farba platowaca po wyschnięciu skrzydla wróciło do swojego kształtu tyle ze okazało się ze model przed malowaniem ważył niespełna 300g a po już prawie 400g

teraz malując drugi model użyłem farb modelarskich pactry trochę drogo wyszło ale model nie przybrał na wadze prawie wogole a krycie jest o niebo lepsze i farba nie przesączyła się przez piankę

 

znajomemu malowałem zero farbami w aerozolu akrylowymi i tez bardzo lanie kryło oraz nie przesączało sie jedyny warunek kilka cienkich warstw a nie jedna gruba

 

ostatni model pokryłem dodatkowo lakierem bezbarwnym w sprayu powierzchnia zrobiła się gładka jeszcze nie został oblatany mam nadzieje ze nie zmieni to jego zdolności lotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.