Skocz do zawartości

Budując Wichurę - Nakajima Ki-84


jb

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przyklej sobie kwarc w odbiorniku, ja bym zresztą takiego odbiornika raczej do kombata spalinowego nie dawał. Wręgi są chyba wycięte pod kątem prostym, powinno się robić na okrągło.

Odbiornik to Jeti - Rex 7 MPD taki miałem wolny więc taki wsadziłem .A łorsoł na czym lata ?

Może coś polecisz skoro to szajs... :shock:

Co do wręg to tam gdzie kadłub "idzie" prosto wręgi cięte pod kątem prostym,a tam gdzie się zaczyna zwężać szlifowane na odpowiedni kąt.Ale o robieniu na okrągło :shock: nie słyszałem.

jaki kąt zaklinowania płata?

Kąt zaklinowania płata i statecznika poziomego względem osi kadłuba 0 stopni.Wychylenie silnika to jakieś 1,5 w dół i 1,5-2 w bok(ustawiany na oko więc nikt dokładnie nie wie ) :wink:

a jakieś foto całości :?: :D

Walczę z malowaniem maski i z kabinką więc jakoś na dniach :wink:

no dobra jedno przedpremierowe zdjęcie.Jak widać chęć latania była większa od chęci dokończenia modelu :D

img2510q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łorsoł lata na 2,4 i 35mhz z podwójną przemianą.

Co do odbiornika to wygląda mi na rexa 5, nie pisałem że to szajs -pięknie nadaje się do esy, jednak w tego typu modelu właściwszym by było coś z podwójną przemianą, albo jeszcze lepiej 2,4ghz.

Jak muszę latać WWII na 35mhz, to czuję pewien dyskomfort, to nie moja fanaberia, sporo ludzi latających w kombacie przechodzi na 2.4.

 

Kwarc nieprzyklejony może wylecieć.

 

Z wręgami, chodzo o to aby ażurowanie było wycięte łagodnie, a nie po kwadracie.

 

Jeśli krytyka jest niewskazana, to nie ma sprawy mogę tylko podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odbiornik to Jeti - Rex 7 MPD taki miałem wolny więc taki wsadziłem

Nie ma się co przejmować .Piotrek latał cały sezon na takim odbiorniku i było wszystko OK.

Janek ma jednak rację co do 35 Mhz bo porobili zbawek na to pasmo i sprzedają w Tesco więc strach latać bliżej ludzkich osiedli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ki-84 i yak-9

img2714u.jpg

A teraz pytanie-gdzie upierdliwy sędzia będzie mierzyć szerokość kadłuba w ki jak wyżej ?

Regulamin mówi o najszerszym punkcie kadłuba, jednak w konstrukcji jaką zastosowałem być może nie jest to jednoznaczne dla wszystkich.Na zdjęciu maska silnika jest w skali lecz kadłub już 18mm cieńszy.A co gdy maska będzie węższa o 20mm a kadłub o kolejne 20mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku do regulaminu masz to napisane. Nie ma tam chyba nic o najszerszym punkcie.

Nie jest ważne w którym miejscu będzie mierzone bo w każdym miejscu może być za cienko lub za grubo. Ważne aby wszędzie zmieścić się w tolerancji 2cm.

 

Jeśli wymiary nie są przesadzone i nie masz jakiegoś ultra cienkiego kadłuba to nikt nie będzie nic mierzył (nigdy nie spotkałem się z takimi pomiarami na zawodach). Zresztą z upierdliwymi 'sędziami' też się nie spotkałem, bo to przecież zabawa jest ten cały kombat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Polataliśmy ostatnio trochę, jak widać efekty widoczne gołym okiem...Zagadka-co najlepiej nadaje się do przecięcia na pół yaka 9 ?

odp - p-51 z silnikiem 6,5 ccm :wink:

 

042510172603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.