Skocz do zawartości

Sopwith Pup 2,7m


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeśli chodzi o bejce to taka moja drobna sugestia-gąbka zamiast pedzla pędzlem tylko nakładam grubo bejce a następnie dokładnie rozcieram gąbką-wychodzi bardzo dobrze

 

ale używałeś tej, którą ja podałem? Ona nawet nie wysycha na taki ciemny "drewniany" kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker - tej akurat nie używałem, ale miałem podobne przejścia z lakierobejcą. LAKIERObejcą. Myślę że właśnie tu jest pies pogrzebany - najpierw bejca, potem lakier, a nie obydwa naraz. Kiedy robiłem właśnie w taki sposób efekt był OK.

 

Ja też lepsze efekty uzyskiwałem samą bejcą, którą drewno wchłaniało. niestety w tym przypadku slady kleju zostawaly "ominięte " przez bejcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Karabin, jak to karabin, ale technologia i efekt końcowy zwala z nóg. W 2008 byłem na mistrzostwach świata makiet we Włocławku. Na wystawie statycznej wszystko można zobaczyć z bliska. Wykonanie takich modeli to poezja w ręcznym wykonaniu. Pomysłowość i kreatywność przy budowie budzi mój ogromny podziw. Były tam takie cacuszka, że tylko na półkę postawić i podziwiać, a najlepsze że oni jeszcze tym latali. Po tylu godzinach pracy nad modelem, strach oderwać je od ziemi, a niestety czasem lot kończył się kraksą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tomeks, chyba pomyliłeś działy! :rotfl:

Toć to nie jest PÓŁMAKIETA, a genialnie wykonywana MAKIETA!

Pełen szacun!!!

Te detale i km-y, mistrzostwo świata!

Jestem pod wrażeniem kunsztu modelarskiego, mam nadzieje że wpadniesz na zawody do Krakowa (Puchar makiet) w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tylko nadmieniłem, że sa i koła szprychowe lecz za większe kwoty. Nie ma ich ani w sussex ani w RC skorpion ( te w skorpionie owszem sa 4 " ale nie te miałem na mysli). Oba wymienione sklepy mają koła typu vintage w różnych rozmiarach - nawet w skali 1/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie do skali potrzebne są kola około 9" ale ponieważ te koła ważą około 580G na sztukę więc kupie kola 7" (180mm) które nadal będą optycznie pasowały a cały model powinien prawidłowo kołować a ważą połowę mniej i połowę mniej kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.