Skocz do zawartości

Sopwith Pup 2,7m


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Masa kół w porównaniu z parametrami modelu nie jest tragiczna ale rozumiem, że cena jest istotna... to jest właśnie minus modeli makietowych :( . Mam 4 rózne rozmiary tych kół

i niestety waga może być tylko zaniżona. Plastik jest masywny więc można by promieniście wywiercic otwory dla zmniejszenia masy, ale ja tego nie robiłem w moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

niestety masa tez jest ważna momyśl do modelu który docelowo ma ważyć poniżej 15 kg

gdy dam koła 2x580G + dosyć wytrzymałe podwozie z niezależnym zawieszeniem tak jak było w oryginale to całe podwozie z kołami będzie ponad 2 kg i to w okolicach środka ciężkości, czyli dodaje masy a nic nie wyważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po wielu godzinach pracy mojej i mojego kolegi Marka podwozie zostało ukończone.

 

DSC06581.JPG

 

DSC06588.JPG

 

więcej jak zawsze http://www.bakcyl.systemart.pl/index.html?grp=93

 

P.S. Zapraszam wszystkich na Piknik Modelarski i Zawody Modeli Szybowców 3-4 lipca do Tarnowa. Więcej na stronie klubu www.avia.tarman.pl

 

Avia-plakatsmall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Używam w swoim Sopwithu (skala1:3,5) kółek od wózka dziecięcego kupionych w hurtowni kółek. Nadają się piankowe, ponieważ są lekkie a bieżnik można obrobić na wiertarce do danego kształtu. Latałem też na początku na kółkach od wózka dla niepełnosprawnych, były super, pompowane, z łożyskami, nie do uszkodzenia ale niestety ciężkie. Te od wózka dziecięcego kilka razy na początku złamałem, ale gdy nauczyłem się tym modelem lądować już mineło parę lat i nie wymieniam. Kołpak zrobiłem ze sklejki coś na kształt płaskiego abażura do lampki. Gumy na amortyzatory według mnie wystarczają te okrągłe gumy (czarne lub białe) ze zwykłego sklepu pasmanterii.

Najważniejsze to pamiętaj: start i lądowanie w łożu wiatru, nigdy inaczej, wtedy nie trzeba naprawiać końcówek skrzydeł oraz podwozia.

Pozdrawiam i kibicuję

Adam W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Postaram sie cos pomoc w tym temacie.

O ile znajde te kolory podam Tobie numer W.G norm angielskich i odpowiednik numeru

Humbrol ,Pactra.Naturalnie przesle Tobie oryginal tej informacji.

Prosze o cierpliwosc,setki stron do szukania.

 

Pozdrawiam Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.