Skocz do zawartości

Pierwszy akrobacik. SPEED 400 aero


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedwczoraj zacząłem budowę mojego pierwszego modelu akrobacyjnego

Jest to speed 400 aero. Mój model ma zwiększona rozpiętośćdo 1m. Silnik zamontuje TP210.

Wykonałem juz kratownice kadłuba i stateczniki, jutro postaram sie zrobic skrzydełka.

Zdjęcia wstawię jutro bo dziś już nie zdążyłem zrobić. Stateczniki wykonałem z listewek balsowych 3x3 i 3x5 wytrzymają takie??

Jakie kółka zastosować do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zdjęcia wstawię jutro bo dziś już nie zdążyłem zrobić.

wytrzymają :)

 

Mój model ma zwiększona rozpiętośćdo 1m. Silnik zamontuje TP210.

 

ale ten układ to raczej średni pomysł :( osobiści emiałem model rozpiętości 80, 90 i 100cm ( błąd przy skalowaniu wydruku) I najlepiej sprawował się ten 90 z silnikiem TP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub już zrobiłem do tej rozpiętości i jak będę miał mniejsze skrzydło to będzie ok??

Już niestety nie mam materiału na następny kadłub i czasu mam mało bo teraz nie mam żadnego łatającego modelu.

Tak sobie pomyślałem żeby zarazie zbudować ten model w wersi Ok 100cm i wsadzić silnik tp21 i trochę polatać na tym silniki i kupić jakiś większy silnik jak trochę polatam. Coprawda mam silnik 1 kg ciągu ale niestety się grzeje z niewiadomych przyczyn. Na początku się nie grzał a teraz się grzeje na tym samym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kadłub został skończony razem ze statecznikami. Jutro postaram się porobić zdjęcia modelu. Skrzydła jeszcze nie tknięte bo nie mam profilu wydrukowanego.

A tak przy okazji to jaki dźwigar zastosować w takim modeliku. Myślałem nad balsa 4x4mm ale to chyba za mała. Na krawędzi natarcia zrobię mały keson z balsy 1mm. Krawędź natarcia myślałem żeby zrobić z balsy 4x4mm i dwóch pomocniczych listewek 3x3 tez z balsy. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to tak: balsa 1,5mm średnia była bazą dla tego modelu, krawędź natarcie listwa sosna 3x3 i dwie listwy balsy 3/3 a na nich oparty mini keson, nakładki na żebra i krawędź spływu balsa 1mm dźwigar to dwie listwy sosna 3x3 wypełnieie balsą 1,5mm

dsc00424ui4.jpg

 

dsc00429ty7.jpg

przy rozpiętości 870mm cięciwa śr 235mm

 

przy takim kesonie i nakładkach bardzo ładnie układa się folia przy oklejaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.