Skocz do zawartości

Szybowiec ELIXIR 3,2m - na otarcie łez :D


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

No wreszcie się przemogłem i mimo braku czasu wolnego jednak troche pogrzebałem :)

 

Wklejone MPXy z lewej strony, zamontowane serwa od klap :D Jutro dalsze zmagania.

 

 

Jako że od wczoraj mam Wario na wyposażeniu prace musza się skończyć do soboty co by potestować nową zabawke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No to ELIXIR gotowy i czeka na oblot :) Waga do lotu z 7 serwami i wariometrem wyszła 2750g. Trochę sporawo ale da się żyć :D

 

Jakośc wykonania zestawu pozostawia wiele do życzenia i to nawet bardzi wiele. PO złożeniu płata z 3 części , ciężko jest mi określić czy klapy mam lekko zwichrowane, czy lotki:( A może mam po prostu trochę opuszczone w dół ?? Generalnie jedna strona lotki pasuje do końcówki płata, klapa pasuje do kawałka centropłata, ale już połączenie klapa i lotka ni jak nie pasują razem jest różnica 5mm :/

 

 

Zamontowałem serwo do wyczepu, przy dobrej pogodzie jutro zrobimy małe holowanko:D Jak dobrze go oblatam zamontuje hak do gumy :D

 

Fotki wkrótce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc oblot się odbył :) o skutkach moge powiedzieć wiele :(

 

2 rzuty z ręki i delikatna korekta wysokością i jest OK. Podczepiamy pod YAKa 12 i holujemy.

Sprawdzam wszystkie stery, miksery itp ALL OK. to radosny okrzyk lecimy. i to był chyba najgłupszy okrzyk :/

 

Model tarł lewym skrzydłem robiąc cyrkiel, przeszedł na prawe skrzydło później się wyprostował i może troszkę za wcześnie go chciałem poderwać, albo za poźno zdecydowałem się na wyczepienie, teraz to już nieważne model podskoczył 0,5m nad ziemi poczym zarył w glebe. w międzyczasie szybka decyzja i gorzej trafić w przełącznik WYCZEP !!

 

Całą sytuacje obserwowało kilka osób, bo to jednak niecodzienne zjawisko w naszych okolicach - holowanko szybowców, a szczególnie F3J :P Może KOJOT opisze całą tą sytuacje z punktu widzenia obserwatora. Miał najlepsza miejscówkę :D

A to mała fotka strat :)

 

Obraz167.jpg

 

Poza tym tylko wyrwany kołek centralny w skrzydle ale to 5min roboty :)

 

Jako i tam mnie remont czeka wytopiłem sobie ołów w postaci noska do kadłuba :D

 

Obraz168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny z ciebie gość. Ten model ma bardzo nisko płaty (cienki kadłub i brak podwozia) i łatwo zrobić cyrkiel przy starcie bo skrzydła szurają po trawie. Nie pomogą tu nawet najlepsze umiejętności, decyduje ślepy los i odrobina szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nauczyłem się jednego że przełącznik od wyczepu warto mieć cały czas (a przedewszystkim do momentu oderwania od ziemi) pod palcem
To z pewnością już zapamiętsz na całe życie :D. Szkoda tylko, że model trochę ucierpiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.