Skocz do zawartości

Zdjęcie

Senior Telemaster 2,4m

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 alchemique

alchemique
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 09:56

Niestety zadnych starych filmikow juz nie mam ;( Ale sezon w pelni wiec jak bede w Lublinie to bedziemy krecic! :)

#2 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 07 czerwiec 2010 - 20:32

Jakbym skądś znał to miejsce i te modele :lol: :lol: Co tam jeszcze Paweł masz ciekawego zachomikowane :?: Pozdrawiam.

#3 alchemique

alchemique
  • Modelarz
  • 7 postów

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:33

A ja mam jakis filmik z holowania Telemasterem Pilatusa, nakrecony jakos na jesieni 2009:

#4 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 21:20

Holowaliśmy najpierw na 18x8 Turnigy. Ale je zepsułem :( Więc poszło największe dostępne w Polsce APC Elektro - 16x10. Acz dla mnie jako holującego to 18x8 było świetne. 16 cali to zdecydowanie za mało. Cały czas mam chęć zapakować do tego samolociku tak 20x8 :) Dopisane: espritmodel.com - od ręki APC Elektro w cenie drewnianych Turnigy Electric. I są wymiary takie jak 20x8 i 19x8 :jupi: No to ja pogoda pozwoli test na 18x10 i zobaczymy w jakie śmigła się pójdzie. Znów dopisane: Dziś Telemajster ;) halował na śmigle 18x10 Pilatusa B4 o wymiarach 3x3 (rozp. 3m i waga około - poniżej 3kilo). Holowałem na 75 - 80% maksa, silnik zimny, regiel zimny, pakiety leciutko ciepłe. Ale w sumie rozładowałem je do 3V/ogniwo... Efekt to 8 holi plus 2 krótkie loty samym modelem na 1 pakiecie. Hol to około 1:20 ciągnięcia i lądowanie bez silnika. Myślę że byłoby 9 holi gdyby nie to że po ziemi kołowałem modelem zamiast go po prostu ściągnąć. Do modeli powiedzmy 4 kilo wagi myślę że spokojnie wystarczy.

#5 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 21:28

Tomek a na jakim ostateczne śmigle pracuje Telemaster? Ja założyłem aktualnie 18x10 ale nie zdążyłem testować w locie po tym jak już dostałem nowy regulator.

#6 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 21:18

Mnie też się podoba :D (tu szacunek dla fotografa - Grzesiek " majster - klepka " :lol: ) Z pozycji pilota szybowca powiem , że latało mi się bardzo przyjemnie i o wiele łatwiej niż kiedyś za benzynowym Pilatusem . Telemaster holuje powoli , szybowiec nie ma tendencji do wychodzenia wysoko ponad holówkę i chyba z powodu mniejszej szybkości łagodniej reaguje na wszelkie korekty toru lotu. Kto się holował ten wie o co biega. Szybowiec to konstrukcja p. K. Jasińskiego jakieś 20 lat wstecz dostępna w CSH :lol: :lol: jako zestaw. Od lat służy u mnie za model "do zadań specjalnych " Rozp. 2,5 m , waga ok. 2,2 kg , profil HQ 2,5 / 9 . O ile pogoda pozwoli , w kolejce czeka Pilatus B4 rozp. 3m. Pozdrawiam.

#7 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 20:31

Drugie zdjęcie niesamowicie mi się podoba :) Co to za model na holu?

#8 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 20:06

Telemaster może pełnoprawnie być nazywany holówką :)

Jako pilot, powiem tak: pierwszy raz holowałem, 10 lotów i wszystko gra :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#9 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 26 październik 2009 - 22:09

Kupiłem Hobbyking SS Series 60-70A ESC
no i spalił się.. nawet silnik nie poszedł na pełnych obrotach przy śmigle 18x10 a wcześniej kilka lotów bez problemu na śmigle 18x8 przy zmierzonym prądzie 32A

#10 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 26 październik 2009 - 22:00

A jakim sposobem Ci się udało go spalić ?

#11 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 26 październik 2009 - 21:57

Gratulacje... a ja cierpię bo spaliłem regulator i czekam na coś nowego...

#12 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 26 październik 2009 - 21:47

Zważyłem dzisiaj Telemastera dla zaspokojenia ciekawości - wyszło 5,4 kg. Uważam że jak na tej wielkości model to nie dużo. Obciążenie powierzchni płata ~ 55 g.

#13 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 26 październik 2009 - 11:30

Ano wziął i poleciał. I już :) Na 16x10 szedł sobie spokojnie, na 18x8 juz niezłą świecą rwał do góry. Po locie ok. 6-8 minut w pakiety wlazło raptem... 1000mAh! Oj, będzie to śmigało... ;)

EDIT: rozwiązanie haka wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu kilka zdjęć z oblotu :) Dla porównania kalibru - mam 188 cm wzrostu :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu filmik ze startu:

#14 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 25 październik 2009 - 22:28

Dzisiaj mój Telemaster wreszcie wystartował :D . Właściwie to nie ma o czym pisać. Paweł, który wystąpił w roli oblatywacza po prostu wziął i poleciał... Polatałem trochę i ja i co mogę powiedzieć - lata super, zarówno powoli, jak i z większą szybkością, trochę mułowaty na lotki ,start bezproblemowy, lądowanie też. Jeśli jeszcze pogoda dopisze spróbujemy holi. Pierwszy lot na śmigle APC 16x10 drugi na Turnigi E 18x8 , na drugim znacznie lepiej. Uśmiechnę się do Pawła, jest trochę zdjęć (marnych- pogoda) i jakieś filmiki, może coś wrzuci po firmowych łączach, bo ta domowa " nerwostrada " może człowieka wykończyć. Pozdrawiam. :D

#15 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2009 - 12:51

Dzięki Adam - u nas będzie trochę inaczej :)

Powiedz jak?

#16 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 22 październik 2009 - 12:47

Dzięki Adam - u nas będzie trochę inaczej :)

#17 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 21 październik 2009 - 22:01

Obiecałem Pawłowi zdjęcia haka do holowania. Oto one:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Gdyby były pytania to postaram się jakoś wyjaśnić.

#18 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 21:00

No ja mam EagleTree do 100A, tylko że na deansach... A puszczanie takiego napędu na deansach troche mi nie odpowiada ;)

#19 Adam B.

Adam B.
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 12:36

Ja jeszcze przetestuję 18x10 zanim zrobię nowe podwozie. Zrobię również testy w locie bo wattmeter, którego używam może latać w samolocie :)

#20 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 10:02

Może faktycznie to co podają w komentarzach na HC - cytowanych przeze mnie - ma rację bytu? To byłoby piękne, bo i małe obciążenie lipoli i w reglu zapas... 50A i 22x8 - wygląda ciekawie :)