Skocz do zawartości

Relax


lukaszp

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku wybieram się do Gliwic na MP f3J/M i w związku z tym stwierdzilem, że jeden model to za malo. Więc postanowiłem zrobić nowego szybowczyka o nazwie "Relax" (narazie tak sie nazywa ale może zmienie nazwę) Daje go na forum nie tylko po to aby go zaprezentować ale także by pokazać niektórym jak sie robi porządne BALSOWE modele. Konstrukcja A. Opoczka AK.

 

Narazie mam zrobiony kadłub (trzeba tylko wyciąć klapke i okleić) i wszystkie żeberka do skrzydła.

 

Dane:

rozpiętość: 150cm

cięciwa: 14cm

przewidywana waga: 300-350g

 

 

na zdjęciu 2 bloczki do żeberek na uszach (spięte zieloną gumką) i wszystkie żeberka do modelu:

relax1dy3.jpg

 

kadlub

relax2ha9.jpg

 

kadłub od góry

relax3pr2.jpg

 

z boczku :P

relax4zi1.jpg

 

wszystko razem

relax5sk3.jpg

 

przód kadłuba

relax6rb2.jpg

 

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Daje go na forum nie tylko po to aby go zaprezentować ale także by pokazać niektórym jak sie robi porządne BALSOWE modele

 

Weź już przestań dobra ?

Zagi był moim pierwszym modelem który nie ma silnika i jest szybowcem. "Porządny" model już dawno byłby w szczątkach tyle razy go już przeciągnąłem i o glebe walnąłem. Proste nawyk od elektryków.

Myślisz że jak chodzisz do modelarni i masz licencje to wielki pan jesteś? A powiedz mi próbowałeś kiedyś zrobić taki model depronowy czy ze styropianu ?

Każdy robi z tego co mu odpowiada i na co ma fundusze. To że mam kadłub z laminatu i rdzenie styro to już nie jest model "porządny" ?

 

Ehh :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że kadłub tylko pozornie jest pofalowany, raczej niewyszlifowane krawędzie (narozniki ) sprawiają takie wrażenie. Patryk nie ma o co się denerwować, ponieważ zarówno w konstrukcjach balsowych jak i depronowych trzeba się przyłożyć do pracy,żeby efekt końcowy był jak najlepszy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk..Nie goraczkuj sie...Lukasz powiedzial " pozadny balsowy model" a nie " pozadny model". To stwierdzenie nie oznacza ze za chwile nie zaprezentuje jak sie robi "pozadny depronowy model"

Co do kadluba to jak i Slawkowi mnie rowniez sie wydaje ze to zludzenie spowodowane szlifem krawedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kaluba to on ma taki byc. w tym jego urok :)

 

patryk spokojnie

 

jest nawet napisane BALSOWY aby nikt się nie czepiał tego, że porzadny moze byc tez laminat. Sam latalem na kadlubie laminatowym i uwazam, że tez dobrze się tym lata. Daję ten model zeby pokazac niektorym, że szybowiec nie koniecznie musi skladac się z kadluba laminatowego i skrzydel styrofornir. Szybowiec może byc patryku dla odmiany caly z balsy. na drugi raz przeczytaj uwaznie to co napisalem, a potem sie na mnie wyzywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kaluba to on ma taki byc. w tym jego urok :)

 

patryk spokojnie

 

jest nawet napisane BALSOWY aby nikt się nie czepiał tego, że porzadny moze byc tez laminat. Sam latalem na kadlubie laminatowym i uwazam, że tez dobrze się tym lata. Daję ten model zeby pokazac niektorym, że szybowiec nie koniecznie musi skladac się z kadluba laminatowego i skrzydel styrofornir. Szybowiec może byc patryku dla odmiany caly z balsy. na drugi raz przeczytaj uwaznie to co napisalem, a potem sie na mnie wyzywaj.

 

W takim razie przepraszam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam :oops:

 

Patryk .. nie przejmuj się ... ja miałem podobne odczucia jak pierwszy raz to przeczytałem.

Też mam dość tej dyskryminacji i wywyższania się jednego na drugim. Ale mi po prostu już

ręce opadają i nie chcę się w to wszystko mieszać. Poza tym widzę, że często tu prowokuje

się do takich zachowań. Wiele osób czerpie satysfakcję z tego, że narobi szumu w konflikcie

balsa-derpon. Mnie takie coś nie bawi. Sam bawię się zarówno balsą jak i depronem.

A swoją drogą na prawdę piękny modelik powstaje. Na prawdę piękna sylwetka szybowczyka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz co do ksztaltu to masz racje ale spod kadluba niejest idealnie prosto zeszlifowany (o to chodzi elektornowi z fala dunaju, mam racje?)

 

Co do konfliktu to uwazam ze Lukasz mial na mysli zachecenie niektorych do zrobienia czegos z balsy a nie tylko deprony. Uwazam ze kazdy robi to co ma i lata czym ma wiec niewidze powodu do klutni... osobiscie nielubie depronu ale niedyskryminuje go. To forum wkrotce podzieli sie na dwie czesci jak tak dalej pojdzie....;/ Wiec pomyslcie (oczywiscie ci co sa skloni no klutni :P) poki jeszcze jest szansa...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu o samolocie powstal temat o wyzszosci jednego materialu nad drugim... Nie ma co poruszac tematow w ktorym bedziemy porownywac ze saba zupelnie inne materialy gdyz kazdy z nich uzyjemy do czego innego, np balsy nie uzyjesz do halowego modelu 3d za to depron idealnie sie do tego nada tak samo jak nie zrobisz modelu DS z balsy bo nie wytrzyma no i chyba nikt nie zrobi modelu do combatu na zboczu z balsy bo to nie ma sensu..kazdy zrobi z epp lub styropianu...

A co do modelu to zapowiada sie ciekawie ale mnie jakos balsa nie kreci :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcin miales racje.

Zeby zakonczyc temat z mojej strony na temat materialow to powiem tyle ze latalem dzisiaj z Ertem w Parskach na zboczu, i po awaryjnym ladowaniu endurancem ( serwo 1 lotki poszlo) myslalem ze sie zwinde Ert dal mi jedno ze swoich skrzydelek( wrocilem do domu z dwoma za co jestem bardzo wdzieczny:) ) to okazalo sie ze to jest naprawde fajne latanie !!! :)

Walilem czasami w glebe z takim hukiem ze pelikan chowal sie w najglebsze czelisci bagaznika, a skrzydelko nawet nie drasniete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie!!!!Nie wazne balsa depron czy laminat,model ma byc OK!material nie ma nic do tego bo ze wszystkiego mozna popelnic fuche!Przestanmy sobie dogryzac i budujmy porzadne modele(dokladnie i precyzyjnie)Model zapowiada sie dobrze i nie ma powodow do rozwazan nad wyrzszoscia jakiego kolwiek materialu nad drugim!To poprostu musi byc rzetelna modelarska robota i tyle. pozdrawiam Ja-Jacek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.