Skocz do zawartości

Discus CS CMPro- czy ktoś oblatał


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Cześć Patryk!!!

Opisz cos wiecej z latania tym modelem

sam przymierzałem się do kupna tego modelu

 

pozdrawiam

 

Piotrek Szymański

 

Poczytaj tutaj:

http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7741

Ogólnie mój entuzjazm związany z tym modelem to była krzywa opadająca w kwadracie w stosunku do czasu jego posiadania :( . Osobiście go nie polecam. Jedyne w czym się sprawdził się tak jak powinien to pochwalenie się koleżance :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Dzisiaj latalem swoim F3 mini i podjechal na lotnisko modelarz z modelem Discus. Model prtawie jak Twoj Patryk, ale nie do konca. Byl to taki sam zesataw, tylko zelektryfikowany i mial dorobione kolko podwozia. Szkoda ze nie mialem kamerki to bym nagral loty. Ogolnie mowiac model zrobil na mnie pozytywne wrazenie. W locie szybowcowym ladnie sie trzymal, a najlepiej wygladaly pracujace skrzydla (pieknie giely sie w U przy ostrym koszeniu - podejscie tak jak do ladowania i do gory).

Widac ze ten model lubi predkosc, ale ladnie trzyma sie powietrza. Szkoda ze byl juz wieczor i cisza, bo ciekawy bylem jak by sie sprawowal w termice (a wczesniej ladnie nosilo co stwierdzilem w swoich lotach).

Jezeli chodzi o wytrzymalosc to tez model wypadl elegancko. Mial kilka 'mocniejszych' ladowan

i tylko kabinka odpadala. Nie bylo zadnych odpryskow zelkotu czy cos (moze kolko zrobilo swoje).

Czytajac twoj opis i patrzac na dzisiejsze loty mam mieszane uczucia. Moze Twoj robil chinczyk po nocnej zmianie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam zgryz bo mialem ochotę na ten model i nie wiem co zrobić... Chyba kupie i dorobie amortyzowane podwozie... Byłoby to dla mnie urozmaicenie od miniówek...

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak mi się wydaje że za jakością idzie cenna choć nie zawsze . Wiekszość z ludzi ktoży by chcieli kupić model dobry i tani musza zapomnieć o takim połączeniu a napewno nie w makietach szybowców od 3 m rozpiętości . Tak to jest na swiecie że gdzier się robi coś masowo to spada jakość .Czas poświecony temu modelowi aby go wyprodukowac jest tak mały że nie ma mowy o dokładności itp. Ja tam wole uzbierać na model 1800 zł i wiem co mam a za 300 zł to moge sobie depron skleić w domu tyle że nie latma planktonem modelarskim. Wiem ze nie każdego stać na spore wydatki na prawdziwe modele makiet Polskich szybowców jak Bocian/Swift/SZD59 acro/Puchacz /itp ale .....

taka jest cena za dobry model i trzeba sie z tym pogodzić a to e ona jest nieadekwatna do naszych zarobków to inny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja także posiadam ten model ale przerobiony na wersję moto. Trochę się dziwię tym opiniom ale ja mam naprawdę dobrą o nim opinię. Kwestia tylko regulacji modelu i poznania jego możliwości lotnych. Aha, model potrzebuje chociaż minimum wiatru. :lol: Opinię o tym modelu zamieściłem na tej stronie:

http://modelflyrc.com.pl/product_reviews_info.php?products_id=509&reviews_id=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.