Skocz do zawartości

sopwith camel


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

co się dało to usunąłem, :D

 

właśnie skończyłem laminować drugą połówkę, tak więc forma zamknięta, teraz pozostało tylko czekać aż wyschnie, w między czasie zrobie pasery, po konsultacjach z Wową, zrobie je w ich technologii.

 

po rozdzieleniu połówek okaże się co narobiłem i czy da się tym kadłuby robić :mrgreen: , ale raczej przed wyjazdem na urlop formy nie otworzę, ...... chyba że nie wytrzymam, wyjazd dopiero we wtorek, może wyschnie :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no i nadeszła ta chwila :D forma otwarta,

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wydaje się że wszystko jest ok podział też, zresztą wyjdzie to przy pierwszym kadłubie, jedyna większa skucha jest z przodu formy ale albo uda się to naprawić albo trzeba będzie troche bardziej podcinać otwór w masce w gotowym kadłubie :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

kopyto ocalało bez żadnych ubytków :mrgreen: pozostało oczyścić formę z farby która się odkleiła od naklejek i można by spróbować zrobić 1 kadłub choć jako pierwsze planowałem wykonać szablony do malowania kadłuba w kopycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej przed urlopem już nic nie zrobię,

formy już wyczyszczone i złożone będą się sezonować

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

postanowiłem, że nic nie będe naprawiał najwyżej dziura z przodu będzie miała troche większą średnicę niż planowałem (około 2-3 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to przez 2 tyg forma się wysezonowała :D spróbuje w tym tygodniu zdjąć z niej odciski na szablony do malowania i wtedy się okaże co warta jest moja praca, a przy okazji przymusowej przerwy :mrgreen: mam kilka pomysłów na szczegóły konstrukcji modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dziś wylaminowałem w końcu kadłub, :D co z tego wyjdzie zobaczy się jutro, :P na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie jest to moja ulubiona robota :mrgreen: może kiedyś jak nabiorę wprawy, ale dzisiaj całe szczęście, że dzieci w domu nie było :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyłuskałem obrzydlistwo z formy :D

 

tak na moje oko dałbym sobie 3 za wykonanie

 

a tu kilka fotek. dodam że czrny jest troche niedomalowany gdzie niegdzie (awaria pistoletu) no i niestety nie obyło się bez niedolewek ale przy następnym będe już wiedział na co zwrócić uwagę.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

no to nie pozostało nic innego jak wziąść się za budowe :D , jak będzie latał to kolejny (mam nadzieje że wykonany z troche mniejszą ilością skuch) będzie w barwach Browna i wtedy dobierzemy się Janka fokerowi do :ass: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, skromnie z tą oceną, rzekłbym że jak będzie latał tak jak wygląda to nie mam po co uruchamiać silnika.

 

Teraz szybko prototyp (najlepiej na ten wekend :) ) i testy zderzeniowe z ziemią i można rozpoczynać produkcję seryjną.

 

Paszczę to on ma wielką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu coś napisał! Już myślałem że nastąpił tajny etap budowy.

 

Że tak powiem na pierwszym zdjęciu trochę jest podobny do RWD- 6 z dodatkowym skrzydłem :D

 

A poza tym to chyba to górne skrzydło będzie sporo do przodu przesunięte nieprawdaż?

Stery powiększone? Bo jakieś małe.

 

 

I gazu gazu z tą robotą, masz szanse na weekend go zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gazu gazu z tą robotą, masz szanse na weekend go zrobić!

 

oczywiście :mrgreen: w 2010 roku, który chcesz :mrgreen:

 

troche zdjęcie przekłamuje wielkość sterów, choć generalnie nie są za duże, a skrzydła wyglądają troche śmiesznie takie długie i smukłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.