Skocz do zawartości

Yak-9


Piotrek2136

Rekomendowane odpowiedzi

No to może i ja się pochwalę...

 

 

Za dużo nie ma co piać... Jaki jest każdy widzi, jak będzie trochę więcej to coś napiszę :lol:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Wyposażenie:

 

SERWO HITEC HS 81 (wysokość)

SERWO T.PRO SG 91R MET (lotki)

SERWO T.PRO SG 91R (gaz)

 

silnik MVVS 2,5cm

 

 

 

wszelki uwagi mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie dalszy ciąg relacji...

 

Zacznę może od liczb...

 

rozpiętość 860mm

długość 740cm

masa powinna wyjść około 750g (może się uda...)

obciążenie około 54g/dm2

 

 

Aby ulotnić to "cudo" pozostało mi kilka problemów do rozwiązania, oklejenie go iii... jakieś tam drobiazgi,

 

 

Zacznę może od pytań :D

 

1.

Czy zbiornik może być tak zamontowany jak na zdjęciu poniżej?

Ze względu do 240g z przodu chciałem zbiornikiem trochę przesunąć SC...

 

Dołączona grafika

 

 

2.

Co się może stać (niedobrego :devil: ) jeśli przesunę kołek do gumek w miejsce klucza?

Wręga i kołek przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się dźwigni lotek...

 

Dołączona grafika

 

 

3.

Czy ktoś z was używał TEJ foli? Czy kolor będzie podobny do tego na zdjęciu?

 

 

W chwili obecnej model waży

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z czego sam silnik

Dołączona grafika

 

Do masy dojdzie pakiet 4s650mAh Ni-Mh i folia pokryciow...

 

Zmieszczę się w 750g?

 

 

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja wersja odpowiedzi :)

1.

Czy zbiornik może być tak zamontowany jak na zdjęciu poniżej?

Jak na mój gust to nie ma większego znaczenia, aby był solidnie zamocowany no i odległość zbiornika od gaźnika nie była większa niż 20 cm.

 

2.

Co się może stać (niedobrego ) jeśli przesunę kołek do gumek w miejsce klucza?

...a pomiędzy tymi lotkami nie będzie wypełnienia? Bo jak nie to troszkę lipa, lepiej, aby krawędź natarcia i spływu się opierały o coś to wtedy płat nie będzie się chybotać..

no i kołek można przesunąć tylko dać wzmocnienia np. trójkąty z cienkiej sklejki od wewnątrz kadłuba.

 

3.

Czy ktoś z was używał TEJ foli? Czy kolor będzie podobny do tego na zdjęciu?

Ja nie. Ale po mojemu skoro to ma być chrom to raczej będzie się błyszczeć jak ten Twój klucz co na modelu leży. :D

 

Niech wypowiedzą się inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś zwichrzenie płata? Daj silniczkowi czarny boczny tłumik-dojdzie trochę mocy.

 

Zwichrzenie zrobiłem, a czarny tłumik dokupię trochę później, jak się z modelem oswoję.

 

 

...a pomiędzy tymi lotkami nie będzie wypełnienia?

 

ta dziura w kadłubie będzie zaklejona balsą jak reszta, narazi ją zostawiłem żeby można było pokombinować przy tamtej wrędze i kołku... jeśli chodzi o samo skrzydło to będzie mniej więcej tak

 

Dołączona grafika

całe skrzydło jest oparte na burtach kadłuba

 

 

Mojego Yaka chce okleić jak na zdjęciu i miałem nadzieje na taki ciemno szary bez zbytniego połysku... :?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik nie zaszkodzi na pewno. Na allegro ostatnio widziałem chyba jakieś do 2,5ccm.

Łatwiej się lata jak silnik lepiej chodzi.

 

Co istotniejsze:

Niepotrzebnie wychapałeś spływ między tymi wajchami do lotek.

Kołek przesuń w miejsce klucza ale pod warunkiem że dorobisz brakujący kawałek skrzydła, tak jak teraz jest trochę bez sensu.

 

Powinno być mniej więcej tak (to mój emerytowany balsowy hurricane, sory że taki brudny):

 

Dołączona grafika

To żołte to cała masa soudalu który pięknie go wzmocnił

 

 

Dołączona grafika

skrzydła muszą być całe, jest wstawka między dzwignami

 

 

Tak wygląda ten który przetrwał (obecnie w muzeum)

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

A tak jego brat bliźniak nie miał tyle szczęścia

(zniszczenia spotęgowało mocowanie skrzydła na śrubę. Tak to bywa z balsówkami w kombacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalszy ciąg relacji budowy...

 

 

zakupiłem folie o nazwie chrom (żeby się przekonać co to jest...) która na załączonym obrazku była ciemnoszara... no niestety jest srebrna, błyszcząca jak aluminium... kupiłem również czerwoną która jest czerwona (uff...) do tego pakiet 4,6V 650mah SHARK, kołpak i śmigła (8x6 8x5 8x4)...

 

Dołączona grafika

 

Standardowo pytania:

 

1. Czy da się odkleić folię z oklejonego modelu?

2. Czy te pakiety formatować jakoś? jak? i jak policzyć czas ładowania takiego pakietu? (ładowarka od NiMH nie odłącza mi sama pakietu po zakończeniu ładowania... do tego celu używam wyłącznika czasowego :? )

3.takie rozmieszczenie wyposażenia jak na zdjęciu może być? zamiast LiPola będzie NiMH...

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie zawsze da się odkleić tylko po co.Jest duża szansa ze jak będziesz odklejać to klej wraz z kolorem zostaną na modelu a reszta w Twojej dłoni...Ponowne przyklejenie będzie trudne,a czasami niemożliwe.Czyli zepsujesz to co zrobiłeś.Poczekaj z tym odklejaniem do pierwszej kraksy... :rotfl: Ja ten pakiet potraktowałem standardowo-po naładowaniu w górę...Co do rozmieszczenia wyposażenia to oklej model i wtedy zobacz jak będzie z CG,pamiętaj że najważniejsze jest poprawne umiejscowienie CG w stosunku do średniej cięciwy płata.Być może kogoś będzie raził zbyt oddalony zbiornik(jeśli tak niech się wypowie w tej kwestii) może pojawić się problem z dostarczaniem paliwa(chociaż wątpliwe),po pierwszych lotach będziesz wiedział wszystko.

 

p.s kończ go szybko to jeszcze powalczymy w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy ale ja latam przez cały rok :D

 

silnik prawie dotarty więc oblot w ten weekend...

 

 

.........

 

 

Nee mogłem wytrzymać i zacząłem oklejać :mrgreen:

 

oto efekt...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

jakość oklejania może nie jest powalająca ale staram się tym nie zrażać :roll:

 

w końcu to moja pierwsza spalina i drugi oklejany model :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogoś będzie raził zbyt oddalony zbiornik..jeśli tak niech się wypowie w tej kwestii

wypowiadam się:

Mnie razi, chociaż bardziej razi mnie odbiornik pod bakiem.. Co do oddalenia to też niepotrzebne, wykotłuj większą dziurę w drugiej wrędze i przesuń zbiornik maksymalnie do silnika. Zresztą na pierwszych zdjęciach zbiornik był dobrze, czemu poszedł do drugiego rzędu?

Śmigła 8 cali o skoku więcej niż 4 się nie sprawdzą. Jeśli chcesz większą prędkość to daj 7x5.

 

Piotrek przed tymi linkami wpisz

[img]
a po nich
[/img]
to będzie od razu widać zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigła 8x6 miałem do docierania... takie proponuje producent (8 x 4, 9 x 3, 9 x 4) a zbiornik poszedł do tyłu bo silnik jest strasznie ciężki (w porównaniu z np. ASP) i nie wiem czy uda mi się go wyważyć samym pakietem... a ołowiu na ogon nie chce bo wyjdzie straszna cegła...

 

bardziej razi mnie odbiornik pod bakiem

dla czego? nie może tak być?

 

 

 

Zdjęcia już poprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa sorry nie napisałem że co do linków to musisz użyć BEZPOŚREDNIEGO linku do zdjęcia i wtedy go dać między te 'img'

 

czyli np wklejasz:

 

[img]http://images48.fotosik.pl/210/2c333768e6a31b73med.jpg[img]

musisz odszukać tego typu link w "pobierz pozostałe kody"

jest on na samym dole

 

 

co da taki efekt:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do modelu, to nie przejmuj się środkiem ciężkości (aż tak). Model wyważa się na pustym zbiorniku to pewnie wiesz. Pakietem i odbiornikiem spokojnie uda Ci się go wyważyć, dodatkowo jeśli odbiornik powędruje w tył modelu to tylko lepiej dla niego. Pakiet daj przed skrzydło, pod bak, zrób mu jakąś kabinę (ona doważy tył), odbiornik umieść tam gdzie na zdjęciu jest lipol.

 

Co do odbiornika to pod bakiem jest narażony na paliwo, które może wyciekać przy nieszczelnościach, nie mówiąc już o kraksach. Poza tym powinien być w jakiejś gąbce lub EPP. Ja przyklejam do ścianki wydrążony kawałek epp i w nim umieszczam odbiornik.

 

"Straszna cegła" w takim modelu zaczyna się od 1,2 kg , a "zwykła cegła" od ~1,0kg, więc bez obaw jesteś jeszcze daleko od takich wyników. Masa normalna to jakieś 850- 900g przy rozpiętościach 900mm. Balsówki są jeszcze sporo lżejsze co zresztą sam widzisz.

I czemu nie wypełniłeś przestrzeni między lotkami, wygląda to co najmniej dziwnie? Oryginał chyba tak nie miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginał tak nie maił ale i tak będę pewnie za kila lotów robił nowe :mrgreen: z rdzeniem styropianowym... jest to mój pierwszy model zabójca więc liczę się z każdą możliwością (byle by silnik i odbiornik przeżyły :cry: )

 

Odbiornik mam zamontowany na miękkiej piance (około 3mm) i na rzep więc jest solidnie izolowany od wszelkich wibracji.

 

zobaczymy jak będzie... ucieszą się jak będzie latał...

 

------EDIT-------

 

z Kałkiem czerwonej mordki...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.