Skocz do zawartości

Wyposażenie elektryczne do poduszkowca


mmm765

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję model Griffon'a 2000 w skali 1:10. Zostało trochę do zrobienia ale przydałoby się już mieć silniki żeby móc wszystko dopasować. Muszę dorobić poziomy tunel, stery i fartuch oraz dodać całe wyposażenie. Jednak nie znam się na tym zbyt dobrze i nie wiem jakie silniki i śmigła dobrać do modelu.

 

Podstawowe parametry:

długość- 106cm

szerokość - 50 cm

waga- ok 1200g, bez osprzętu, fartucha i tunelu poziomego, myślę że nie przekroczy 1500g bez osprzętu.

średnica tunelu pionowego- 154mm

średnica tunelu poziomego- ma być 18 cm

 

W planie były użyte silniki speed500-600. Do napędu poziomego śmigło 19-7.5 (chyba obcięte bo by się nie zmieściło, chyba że to jakieś inne jednostki).

 

Mój model będzie trochę cięższy bo nie miałem wymaganych materiałów i podłogę zrobiłem ze sklejki 3mm. Do wytworzenia poduszki mam zamiar użyć

silnika speed600 BB Turbo, z tego co czytałem to ważne tutaj są wysokie obroty bo to dodatkowo "uszczelnia" tunel. Czy ten silnik będzie dobry? I jakie śmigło do niego?

 

Jakiego użyć śmigła i silnika do napędu? Widziałem jakiś filmik z tym modelem i nie poruszał się on zbyt szybko, dlatego chciałbym wiedzieć czy nie byłoby jakiegoś lepszego napędu niż speed600. Według niektórych warto by zastosować silnik bezszczotkowy przy obecnych cenach, ale one mają chyba znacznie niższe obroty i trzeba stosować większe śmigła a tu ograniczeniem jest tunel. Jak już pisałem nie znam się na silnikach i śmigłach dlatego proszę o pomoc. Chciałbym żeby była też możliwość zmienienia obrotów silnika, aby szybciej wyhamować lub wycofać.

 

Jako że całe wyposażenie muszę dopiero kupić to będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Jakie zastosować najlepiej regulatory i pakiety i ile wynosiłby przybliżony czas działania modelu na jednym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

witam

jakiś czas temu tez tez rozpocząłem budowę Griffona

 

po twoim opisie wysuwam wniosek ze robisz go z balsy ja swojego w całości ze sklejki 3mm

ale masą ponoć nie ma się co przejmować w tej skali modele mają około 9kg udzwigu ze tak się wyrażę

 

chciałem swoim po jeziorku pływać ale lato się skończyło i idzie narazie w odstawkę

 

jestem na etapie zakładania elektryki i zakładam 2 silniki bezszczotkowe

 

napędem ma być śmigło 3 łopatowe wymiar 8x6 do poduszki 7x6 chyba bo nie pamiętam

 

Dołączona grafika

 

 

bazowałem przy budowie na tej stronce ale wprowadziłem kilka zmian do swojego

 

http://www.model-hovercraft.com/ tu masz plany i specyfikacje innych modeli poduszkowców gość naprawdę zacnie buduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany biorę z tej strony którą podałeś. Na początku też chciałem go wykonać w całości ze sklejki 3mm bo miałem bardzo duży arkusz, ale pomyślałem że jednak będzie za ciężki. Została więc podłoga ze sklejki, a reszta z balsy 1.5 i 3 mm.

Jeśli wstawiłeś aktualne zdjęcie modelu to ja jestem na tym samym etapie budowy, nie mam tylko tunelu poziomego i tych wlotów powietrza do silnika od poduszki.

Jednak budowa będzie musiała zaczekać gdyż zaczyna się znów rok akademicki :(

Jak znajdę aparat to postaram się wrzucić zdjęcia.

 

Czy masz już kupione silniki? Jakich dokładnie masz zamiar użyć? Ja martwię się że zrobiłem za nisko sufit i silnik może się nie zmieścić :D Ale to się już zobaczy jak go będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie przywiązywałem wagi do silników narazie :D mam 2 silniki takie:

http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3732&Product_Name=hacker_Style_Brushless_Outrunner_20-26M

 

sadze ze powinny dać rade

 

był tez plan żeby akku żelowy wcisnąć jako zasilanie jesli to prawda ze moze wazyc nawet 9kg :D

 

tu masz linka do zdjęć z budowy

 

http://d3p.pl/fb/?subPage=na_tapecie&tag=Griffon%202000TD

 

oprócz tego co na zdjęciach mam jeszcze zrobione klapy które służą do zmiany kierunku strumienia powietrza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.