Skocz do zawartości

Fokker Dr1


Janek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie widzę że jesteście pełni obaw. Wasza przegrana to tylko kwestia czasu. Na pocieszenie mogę powiedzieć że Wasz egzekutor będzie latał wyjątkowo bajerancką machiną :)

 

A przechodząc do meritum czyli budowy i postępów to niestety nie udało się ulotnić Dr'a w weekend.

Większość rzeczy została zrobiona lub porządnie rozgrzebana więc zająłem się rzeczami które wydatniej wpływają na lot, czyli napisami.

 

Dołączona grafika

 

Poza tym krzyżyki pojawiły się na dole (trochę krzywo ten podwoziowy płat ale się to wyprostuje kiedyś). Okopciłem całość delikatnie jeszcze.

Dołączona grafika

 

Góra też jest oznakowana.

Dołączona grafika

Wygląda trochę jakby go ktoś wywalił w błoto ale to w 70% efekt lampy błyskowej :)

Już nie wiele zostało do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

więcej życzliwości masz Janek ze strony obcych niż swoich

Hehe no fakt, niezłego mam sojusznika, muszę uważać na modele bo mi jeszcze na zawodach jakiś przydepnie 'niechcąco' ? :);)

 

Zresztą Pan Grzegorz to chyba jakby jedną nogą u nas w eskadrze, WŁAŚNIE trzeba szybko uruchomić ranking WWI na ten rok. :!:

 

A wracając do tematu, cóż to ten tekstolit?

 

 

Póki co zrobiłem koło na kołku dębowym, składane z 2 kawałków balsy 4 i 12mm z czego 12mm składa się na stożek. Nie wyszło nic lżejsze, ale za to jest bardziej 'redukcyjne'. Problemem są wciąż oponki.

 

Dołączona grafika

 

W oryginale też było 'asymetryczne'

Dołączona grafika

 

Wygląda na to że wymyślam jakieś szczegóły a nie wiadomo jak to będzie wogule latać :?

 

Najwyżej pójdzie na telewizor :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, cóż to ten tekstolit?

http://www.tekstolit.pl/

http://www.armetkatowice.pl/tekstolit.html

http://www.abora.pl/tekstolit.html

I tu dość obszernie jest opisany: http://www.multi-plast.pl/tworzywa/tekstolit.html

 

Niezły materiał na tuleje samosmarujące do wklejenia w konstrukcję. Nasączamy otwór olejem dopiero po wklejeniu na przeznaczone dla niej miejsce.

Przy obróbce na tokarce lub wiertarce warto nie przesadzać z szybkością skrawania bo łatwo można spalić narzędzie skrawające.

Dobrze wyrównuje się papierem ściernym po obróbce zgrubnej.

 

Problemem są wciąż oponki.

Jeśli potrzebujesz materiału na oponki to szukaj sklepu z materiałami dla szewców. Z jednej płyty z mikrogumy na podeszwy będziesz miał sporo oponek do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w takim razie przyjrzeć się uszczelkom w formie pierścieni do kielichów rur kanalizacyjnych z PCV Φ75mm. Są też uszczelki z wargą- z tych na pewno nie da się nic uzyskać ale może O-ringi do takich uszczelnień dały by się zagonić do podniebnej roboty. Często są one wykonywane z gumy porowatej z gładką powierzchnią a średnica być może przypasuje do kół Twojego modelu i nie spowoduje złapania nadwagi :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O też ciekawa koncepcja, obada się,

 

PS. Właśnie instaluję pilota (nie tego dużego, tym razem chudziak)

 

edit

 

Parę rzeczy zrobione, drugie koło, mocowanie baku, serwa gazu, płoza ogonowa, wskaźnik napięcia no i pilot, przydał by się jakiś kask (szalik założy na lot).

 

Dołączona grafika

 

 

Arek, przyjrzyj się temu panu siedzącemu w eleganckiej, przestronnej kabinie - nie to co w Camelu hie hie.

Jest to rzadka okazja, później gdy się pojawi będzie już za późno...

 

Dołączona grafika

 

 

Z grubszych problemów zostało wyprowadzenie wydechu aby nie wadził o podwozie, niestety rurka od oesa nie bardzo chce się giąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no podobieństwo pilota jest średnie.

 

Poza tym latadło praktycznie zrobione, jutro jeszcze 'ponaciągam' skrzydła aby były prawidłowo poschodkowane a stójki w jednej linii. Dziś walczyłem z upchaniem kilometrowych kabli w środku ale w końcu w miarę się udało.

 

Dołączona grafika

 

Taka masa (sory za stan wagi)

Dołączona grafika

Brakuje atrap karabinów, ale na nie przewiduję na nie więcej niż 15g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.