Skocz do zawartości

Fokker Dr1


Janek

Rekomendowane odpowiedzi

ryukishin

 

Co do forniru to niestety nie pamiętam jaki to gatunek, chyba olcha. Arek powinien wiedzieć bo on zna jakiś sklep w Raszynie gdzie można to kupić (8zł za arkusz 2,8 metra na 40cm). Co do grubości to jest to 0,5 lub 0,6 (suwmiarka pokazuje 0,5).

 

LONGER :)

 

Te czarne krzyże to jest coś o czym będą opowiadali przerażeni piloci Nieuportów gdy będą wracali na piechotę do bazy hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tja..

...tym rozbawionym pilotom to bym lepiej radził przyzwyczajenie się do takiego stanu ich maszyn... :devil: :

Dołączona grafika

:devil:

 

A wracając do samolotów z prawdziwego zdarzenia... :P

...dorzucam kilka zdjęć Dr1z ostatnich prób w locie

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

wolny przelot (kąt natarcia większy aby było wolno)

Dołączona grafika

 

podejście do lądowania

Dołączona grafika

lądowanie na 3 punkty :shock: :faja:

Dołączona grafika

bez kapotażu udaje się średnio 1/20 :)

 

pozdrawiam angielsko-francuskich adwersarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SC - w necie Pacek znalazł plan modelu Dr1, z którego wynikało że SC powinien być około max grubości profilu średniego płata. Z kolei Mariusz70 znalazł gdzieś informację o SC na krawędzi natarcia najniższego płata co zresztą pokrywało się z wcześniejszą tezą.

 

Z tego względu wszystkie elementy wyposażenia starałem się upychać jak najbardziej z przodu. Z początku naładowałem jeszcze niegotowy model luźnymi elementami wyposażenia i wyszło że aby SC był w tym sugerowanym miejscu - wszystko musi być upchnięte maksymalnie z przodu.

 

Przed pierwszą próbą zwiększyłem jeszcze skłon, który uznałem że jest za mały (mylący jest w tym modelu statecznik poziomy który jest na +kącie wzg osi kadłuba.

 

Po pierwszych lotach wyszło że trzeba model minimalnie podtrymować wysokością do góry, więc wynikało by z tego, że SC można by przesunąć minimalnie do tyłu. Jednak wolę zostawić tak jak jest z uwagi na dość gwałtowny charakter modelu.

Poza tym okazało się, że przypadkowo przed lotami wyłączyłem - wcześniej ustawione - expo, co tłumaczy natychmiastową i gwałtowną reakcję modelu zwłaszcza na wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo podły nie zaznasz spokoju obiecuje Ci to .!!!!Wszystkich "Nieuportowców" zmówie przeciwko Tobie, a Rure będe namawiał żeby tylko Ciebie atakował ( wiesz czym sie to kończy) i wybije Ci te kpiny z poważnych maszyn .Bracie rozpętałeś xxx Wojne Swiatową ta potwarz nigdy Ci nie zostanie wybaczona, kurde przypomniałem sobie ,że jesteśmy w jednej eskadrze :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie hehe, ale teraz sobie przypomniałem dżwięk frezowanego statecznika poziomego, wiadomo ryba psuje się od ogona, ale Janek czujnie w fokerze nie pożałował laminatu w tym miejscu, no cóż trza będzie trafiać w górną półkę tego regału :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne krzyże to jest coś o czym będą opowiadali przerażeni piloci Nieuportów gdy będą wracali na piechotę do bazy hehe

Janku rozumiem że zrobisz stateczniki z litego węgla :mrgreen: hehe

 

A ja jeszcze bym proponował dopisac do regulaminu +100 pkt za zdjęcie w locie jednego płata przeciwnikowi bez własnego upadku :P

 

Nie kuś żebym zrobił Nieuporta na 1.5 kg :devil:

 

 

P S bardzo ładna maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niszczyciel moich modeli się w końcu odezwał ! ;)

 

Stery są pokryte szkłem, ale prosił bym abyś trzymał o 10 cm większy odstęp za moimi modelami :)

 

stateczniki z litego węgla

hmm.. to ciekawy pomysł... BTW - w tym roku będę odbudowywał jedną z maczug (OEFd3) (tą czerwoną z czaszkami - trochę się zużyła w sezonie - zresztą masz w tym spory udział Piotrze :>) mam zamiar wprowadzić tam parę udoskonaleń zwiększających wytrzymałość :> ale niekoniecznie zmniejszających masę.

 

 

PS coście się wszyscy na ten mój górny płat w dr1 uparli? Przecież bez niego też będzie latał ;)

Poza tym on jest nieurywalny.

 

PS2 Nieuport11 - 1,5kg ? Rób! Przy tej powierzchni może latać hmm interesująco :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.