Skocz do zawartości

Messerschmitt BF 109D ESA


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

No i zacząłem męczyć ten egzemplarz messerschmitta. Z poprzedniej depronowej wersji zostały tylko wióry lub frytki jak kto woli.

Na razie kilka fotek w stanie bardzo surowym

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Już widzę kilka błędów, choćby lotki ciut przy małe i otwór pod silnik dla odmiany za duży.

Rozpiętość 800mm

Waga 61g

EPP o granulacji 30g/l

 

 

EDIT: te ślady po drucie na boku kadłuba to moje niedopatrzenie za mała temperatura drutu i za szybki posuw.... pośpiech

CDN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pewne obiekcje co do statecznika poziomego. czy musi on być aż taki gruby? chyba w razie starcia bezpośredniego i tak najpierw dostanie po skrzydle, a zwiększa to niepotrzebnie opór.

Skrzydło będzie oklejane jeszcze? jeśli tak to powierzchnię lotek można jeszcze poprawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musi on być aż taki gruby

Musi ,bo się będzie gięło .Wkleja się w nie węgle fi 1,5 z dwóch(!) stron.

Skrzydło będzie oklejane jeszcze

Jak okleisz to będzie słabo latał tzn zrywał strugę bo te modele latają na turbulencji.

Gładkie ,np. szlifowane po malowaniu słabo zazwyczaj latają.

Te lotki przydałyby się jednak trochę szersze.Otwór pod silnik to się nie przejmuj ,po kilku starciach i tak jest zazwyczaj połamany.Jakie dałes skręcenie profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lotki przydałyby się jednak trochę szersze.

Ano w środę wytnę nowy komplet skrzydeł te mi się zupełnie nie "widzą". Na oko na komputerze wyglądały ok ale w realu już tak dobrze nie jest. Dam 5 cm u nasady i 3 cm na końcówce. Skręcenie 2 stopnie miało być ale nie ma w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.