Skocz do zawartości

ME 109 T - z cyber-fly


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wpadł mi w ręce taki oto piankowiec http://www.cyber-fly.pl/produkt-64.html , niestety nie dostałem do niego instrukcji ale jakoś sobie dałem radę i generalnie model jest na ukończeniu, mam jednak pytanie odnośnie wyważenia tego Mesia, czy standardowo 1/3 od natarcia czy może mniej, i jeszcze skłony i wykłony silnika na "0" czy kilka w prawo i w dół? Zdjęcia wstawię jutro i wtedy się pochwalę co wykombinowałem czytając tematy w tym dziale :wink: No i na pewno warto dodać że mam prawie zerowe doświadczenie w pracy z EPP i to mój pierwszy model ESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłony i wykłony silnika na "0" czy kilka w prawo i w dół

Dokładnie tak.

 

wyważenia tego Mesia, czy standardowo 1/3

Raczej bliżej krawedzi natarcia, ja ustawiam zwykle ok.2cm... Tak mi jest poprostu wygodniej, model jest mniej nerwowy choć troche za cieżki na "dziób". Musisz to sprawdzic doświadczalnie, zwykle co jednemu pomaga, drugiemu przeszkadza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki:

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

jeszcze nie pomalowany i brakuje dziury na pakiet ale to dopiero po pierwszym oblocie 8) który mam nadzieję odbędzie się za godzinę :D

 

 

EDIT

 

strasznie wiało ale się udało Mesiek lata i to całkiem przyzwoicie, dziękuję wszystkim za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Popatrz na mojej stronie jest więcej fotek. Łączenie blach na skrzydałch to światłocienie. Model już miał zrobione blachy (wgłębienia). Co do szablonów to jedyne jakie używałem to do zrobienia krzyży, reszta jak mi się taśma maskująca przykeiła to było ;D . Malowanie wzorowałem ja jakieś fotce z netu.

 

google -> BF109 -> opcja szukaj grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo niemieckie jest trochę mniej tolerancyjne niż polskie :shock:

 

 

Nichtamtliches Inhaltsverzeichnis

§ 86 Verbreiten von Propagandamitteln verfassungswidriger Organisationen

(1) Wer Propagandamittel

1.

einer vom Bundesverfassungsgericht für verfassungswidrig erklärten Partei oder einer Partei oder Vereinigung, von der unanfechtbar festgestellt ist, daß sie Ersatzorganisation einer solchen Partei ist,

2.

einer Vereinigung, die unanfechtbar verboten ist, weil sie sich gegen die verfassungsmäßige Ordnung oder gegen den Gedanken der Völkerverständigung richtet, oder von der unanfechtbar festgestellt ist, daß sie Ersatzorganisation einer solchen verbotenen Vereinigung ist,

3.

einer Regierung, Vereinigung oder Einrichtung außerhalb des räumlichen Geltungsbereichs dieses Gesetzes, die für die Zwecke einer der in den Nummern 1 und 2 bezeichneten Parteien oder Vereinigungen tätig ist, oder

4.

Propagandamittel, die nach ihrem Inhalt dazu bestimmt sind, Bestrebungen einer ehemaligen nationalsozialistischen Organisation fortzusetzen,

im Inland verbreitet oder zur Verbreitung im Inland oder Ausland herstellt, vorrätig hält, einführt oder ausführt oder in Datenspeichern öffentlich zugänglich macht, wird mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe bestraft.

(2) Propagandamittel im Sinne des Absatzes 1 sind nur solche Schriften (§ 11 Abs. 3), deren Inhalt gegen die freiheitliche demokratische Grundordnung oder den Gedanken der Völkerverständigung gerichtet ist.

(3) Absatz 1 gilt nicht, wenn das Propagandamittel oder die Handlung der staatsbürgerlichen Aufklärung, der Abwehr verfassungswidriger Bestrebungen, der Kunst oder der Wissenschaft, der Forschung oder der Lehre, der Berichterstattung über Vorgänge des Zeitgeschehens oder der Geschichte oder ähnlichen Zwecken dient.

(4) Ist die Schuld gering, so kann das Gericht von einer Bestrafung nach dieser Vorschrift absehen.

 

§ 86a Verwenden von Kennzeichen verfassungswidriger Organisationen

(1) Mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer

1.

im Inland Kennzeichen einer der in § 86 Abs. 1 Nr. 1, 2 und 4 bezeichneten Parteien oder Vereinigungen verbreitet oder öffentlich, in einer Versammlung oder in von ihm verbreiteten Schriften (§ 11 Abs. 3) verwendet oder

2.

Gegenstände, die derartige Kennzeichen darstellen oder enthalten, zur Verbreitung oder Verwendung im Inland oder Ausland in der in Nummer 1 bezeichneten Art und Weise herstellt, vorrätig hält, einführt oder ausführt.

(2) Kennzeichen im Sinne des Absatzes 1 sind namentlich Fahnen, Abzeichen, Uniformstücke, Parolen und Grußformen. Den in Satz 1 genannten Kennzeichen stehen solche gleich, die ihnen zum verwechseln ähnlich sind.

(3) § 86 Abs. 3 und 4 gilt entsprechend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jak się uczepi ktos to moze narobic problemów ...

 

Ale co to za makieta Me-109 w skali 1:4 by byla bez pełnego oznakowania ... O dziwo jest austriak który takie buduje ... Zresztą modelarze redukcyjni takze używają pełnego oznakowania ... Przecież nie wstawią tam słoneczka czy tez królika bugsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.