Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jantar- który kadłub wybrać?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej

Andrzej
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 21 maj 2007 - 14:32

Witam wszystkich
Zna ktoś mozę innych producentów Polskich szybowców jak Bocian /Puchacz/Mucha 100 itp.

#2 czaja18

czaja18
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 15 kwiecień 2007 - 20:52

Kadłub do jantara z modellotu miałem w łapkach i moge powiedzie że jest lekki twardy i w zestawie z nim jest szybka i podkładka pod nią

#3 Patryk Sokol

Patryk Sokol
  • Modelarz
  • 785 postów

Napisano 15 kwiecień 2007 - 18:49

Witam! Jako, że plany zapisania się na kurs szybowcowy na te wakacje nie wypaliły z przyczyn różnych, to postanowiłem to sobie jakoś wynagrodzić. Jak najlepiej? Ano budując dużego szybowca :-) . Koledzy z modelarnii już się śmieją, że projekt ma kryptonim ,,Studniówka", bo znając moje tempo właśnie własnie wtedy go oblatam :lol: .
No , ale do rzeczy:
Chcę zbudować Jantara 3,8m z pełną mechaniką (podwozie, hamulce i inne takie bzdury). Model będzie całolaminatowy i o ile skrzydła wykonam bez problemu (o dziwo, budowa płatów pokrytych szkłem zajmuje mi mniej czasu niż konstrukcja :lol: ) to kadłuba nie dam rady, a więc muszę go zakupić. Pod uwagę biorę dwa kadłuby:
Z Modelmaking:
http://www.modelmaki...ferta/12/0/621/
I z oferty Modellotu:
http://www.szabatows...opic.php?t=1103

No i się zastanwiam który kadłub wybrać, bo cenowo są praktycznie bez różnicy. Miał ktoś kontakt z tymi kadłubami? Jak z jakością wykonania i odpornością na temperaturę? A może polecicie coś innego (inne rodzaje szybowców o tej rozpiętości również mile widziane, byle kadłub był w podobnej cenie).