Skocz do zawartości

Prędkościowy elektryk na uwięzi. Ciekawostka.


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dlaczego zniknął post Ładziaka ?

Przemyślałem sprawe (w sumie z pomocą brata) i doszliśmy do wniosku, ze może chodzi o siłe, działającą w momencie skrętu modelu. Model leci do przodu, a my linkami staramy sie wyznaczyć jego tor lotu i tutaj ta składowa sił - naszej (ciągnięcie poprzez linke) i modelu chcącego lecieć prosto powodu np. takie miotanie sie pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem drugie zdanie :

"Siła odśrodkowa jest siłą bezwładności. Oznacza to, że pojawia się ona tylko w układach nieinercjalnych i jest właściwie siłą pozorną - czyli nie jest powodowana konkretnym oddziaływaniem, ale wynika z ruchu samego układu odniesienia (więcej informacji na temat sił bezwładności znajduje się w rozdziale Siła bezwładności). "

 

układ inercjalny, to taki który nie porusza się albo porusza ruchem jednostajnym prostoliniowym. Każdy inny, czyli także model na linkach jest układem nieinercjalnym.

Może Ładziakowi chodziło o sformułowanie "siła pozorna" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.