Skocz do zawartości

Wicherek 10


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Napędy "hybrydowe" są stosowane w modelach.

Nie wiem kto wpadł na pomysł nazywania takich napędów (po raz pierwszy spotkałem się z takim określeniem w którymś RC Przegląd) napędami hybrydowymi ale zaznaczyć należy że jest to wyjątkowo nietrafne.

 

To nie ma nic wspólnego z napędem hybrydowym, to jest najzwyklejszy napęd elektryczny z atrapą silnika spalinowego gdzie atrapy silników były i są w modelarstwie stosowane od zawsze, budowane z różnych materiałów. (chodź w tych przypadkach atrapa zbudowana jest z części prawdziwego silnika) - wynikałoby z tego że niemal każdy modelarz ma w domu model z napędem "hybrydowym" :rotfl:

 

Ktoś tak palnął i tak zostało a szkoda... to pasuje do dziennikarza a nie do modelarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcin133.

 

Jeżeli nie widzisz różnicy w słowach napędy hybrydowe, a napędy "hybrydowe"

to rozumiem, że nie do końca rozumiesz co piszą dziennikarze i modelarze.

 

No i nie musisz :D Każdy z nas jest tu po to aby czegoś się dowiedzieć, dowiedziałeś się że jest osoba mająca inny pogląd na te "nazewnictwo" - to nic strasznego.

 

Każdy kij ma 2 końce.

 

Początkujący RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie widzisz różnicy w słowach napędy hybrydowe, a napędy "hybrydowe" to rozumiem, że nie do końca rozumiesz co piszą dziennikarze i modelarze.

Zauważyłem że napisałeś to w cudzysłowiu. Nie odnosiłem się jednak tylko i wyłącznie do Twojej wypowiedzi a do ogólnego "trendu" takiego nazewnictwa - cudzysłów nie cudzysłów, nie ważne - łatwo pomylić temu kto nie ma wiedzy na ten temat tym bardziej w takim zdaniu.

 

Moja powyższa wypowiedź jest jedynie wyjaśnieniem która raczej nie wymaga komentarza, nie narzucam nikomu jedynej słusznej formy nazewnictwa a wypowiedziałem swoje zdanie dlaczego akurat takie nazewnictwo jest nietrafne - to już wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie bo nie sądzę bym miał problem ze zrozumieniem tu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek_jag,

 

Opisuj w nim budowę tego wicherka.Mój też miał być spaliną,ale uznałem że nie potrzebnie dorobił bym sobie problemów.

 

Myślę,że nic nie stoi na przeszkodzie żeby tutaj opisywać W10 elektryki.Mam jeszcze pytanie:

-Czy ktoś ma formatki pod laser na żeberka.Jest pare osób na "PFMRC" którą mają możliwość wycięcia tych żeberek,a jeżeli nie,to mam nie daleko ARTEX'u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem we wspólnych i koledze innemu na PW że mam formatki i ludzi od wycinania, nie mozna od tak sobie pójść do firmy jakiejkolwiek i wyciąć, to musi robić ktoś kto zajmuje się modelami. Podam może tutaj że po podwyżce cen materiałów należy liczyć 50zł za komplet elementów drewnianych, minimalne zamówienie to 4sztuki.

 

Formatki są poprawione względem pierwszej edycji, wręgi były troszke za długie ale to już koledzy poprawili :wink:

 

Mnie osobiście W10 z spaliną nie podchodzi z prostego powodu, elektryk bedzie lżejszy a do tego nie bedzie "śmierdział" :wink:

 

Nie chce kolegów martwić ale ten temat raz już był chyba w elektrykach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_to_ja.

Kolega Paweł zna dobrze zasady tego forum. W elektrykach jest martwy temat kolegi DanielS. Jak kolega Daniel nie zezwoli to założę temat w dziale "Od czego zacząć?". Jest to mój pierwszy tartak po doświadczeniach z depronem. Elementy sklejkowe widoczne na zdjęciach rysował ertman_176 i po wycięciu rozsyłał w ramach wspólnego projektu.

Po rocznej przerwie wracam do modelarstwa. Postaram się udokumentować budowę

Wicherka 10 na forum i oczekiwać na uwagi kolegów bardziej doświadczonych w temacie.

Początkujący RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek pamiętak o skróceniu wręgi 2 i 3, od czasu tej "wtopy" wszystko mierze sufmiarką a nie polegam na tym co mi podają na planie ... No i żeberko przy kadłubowe trzeba niestety od nowa wykonać :(

O poprawkach czytałem i wykonałem. Zdjęcia będą w relacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście W10 z spaliną nie podchodzi z prostego powodu, elektryk bedzie lżejszy a do tego nie bedzie "śmierdział" :wink:

 

Nie będzie pachniał, Paweł, pachniał. Rasowy W10 powinien mieć swój "spalinowy" bukiet ... :wink:

 

Edit: literówka

 

leszek504b, nie wiem czy poradziłeś sobie z tą świecą ale miał je kiedyś p. W.Dzik (ArtHobby). Wiem bo zamawiałem kiedyś u niego części do AP i Norvella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alyan napisał:

Rasowy W10 powinien mieć swój "spalinowy" bukiet ...

 

Gdzie te samozapłony z tamtych lat (Karl Zeis Jena z CSH)?

Gdzie wszędobylski zapach eteru?

 

Klimat lat 60-tych ubiegłego wieku. "To se ne wrati " -jak mawiają nasi południowi sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No koledzy!Jutro jade na modelarnie po rocznej przerwie i przez 3 godziny będe robił wicherka(wreście)Za silnik,przewód paliwowy,zbiornik,3 serwa,akumulator i paliwo wyjdzie koło 230zł-trzeba zacząć oszczędzać.

 

 

Pozdrawiam Łukasz

 

 

P.S

Jak tam wasze Wicherki 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.