Skocz do zawartości

Wicherek 10


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hmm... wydaje mi się, albo ten wątek miał być o budowie Wicherka 10.

 

Z niecierpliwością czekam na fotki i opisy. Ewentualnie, sam mogę podpiąć się pod wątek i wrzucać swoje zdjęcia z postępów budowy.

 

Ostatnio, sporo musiałem popracować nad wyprostowaniem kadłuba, bo w czasie klejenia kratownicy trochę mi się przekosił. Zauważyłem to dopiero po fakcie (dawno po...). Już prawie równy jest, jedynie front "kabiny" lekko ucieka na bok. Symetrię kadłuba łapię na podstawie podklejonej od spodu, na środku, listewki sosnowej. A dla przypomnienia - pokusiłem się na zbieżność kadłuba w stronę ogona.

Mam nadzieję, że sprawdzi się panująca opinia - "Wicherek wybacza wiele błędów konstrukcyjnych, dzięki czemu nadaje się na pierwszy model do budowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wydaje mi się, albo ten wątek miał być o budowie Wicherka 10.

 

Z niecierpliwością czekam na fotki i opisy. Ewentualnie, sam mogę podpiąć się pod wątek i wrzucać swoje zdjęcia z postępów budowy.

 

Ostatnio, sporo musiałem popracować nad wyprostowaniem kadłuba, bo w czasie klejenia kratownicy trochę mi się przekosił. Zauważyłem to dopiero po fakcie (dawno po...). Już prawie równy jest, jedynie front "kabiny" lekko ucieka na bok. Symetrię kadłuba łapię na podstawie podklejonej od spodu, na środku, listewki sosnowej. A dla przypomnienia - pokusiłem się na zbieżność kadłuba w stronę ogona.

Mam nadzieję, że sprawdzi się panująca opinia - "Wicherek wybacza wiele błędów konstrukcyjnych, dzięki czemu nadaje się na pierwszy model do budowy".

Oczywiście, kto buduje wicherka 10, niech podłączy się pod ten temat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... widzę, że chętnych nie ma do prezentacji swoich "wypocin", więc ja zacznę.

 

Dzisiaj skromnie:

Dołączona grafika

Kadłub prawie gotowy, trzeba jeszcze ustawić i zamocować statecznik pionowy, przytrzeć krawędzie i przygotować miejsca na sprzęt.

 

Dołączona grafika

Pierwsza sklejona połowa skrzydła. Do dorobienia końcówki płata, naklejenie kesonu, wyszlifowanie krawędzi natarcia i spływu.

 

Gdyby nie praca i ciągły brak czasu, mój W-10 pewnie woziłby się teraz po jesiennym niebie. Muszę się sprężyć, bo śniegiem niedługo zacznie śmierdzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osa-no raczej powinny :D Ja niestety muszę troszeczkę odwlec prezentację swojego modelu ponieważ...mój internet bije rekordy prędkości...o godzinie 19:00 zacząłem wgrywanie na youtube filmu ważącego 62MB.Czekałem do godziny 2:00 w nocy tylko po to by na 10 minut przed końcem wyskoczył "błąd nieznany".Zostawiłem na noc,a rano-po 8 godzinach-12MB.Z filmu narazie zrezygnowałem i zaniosę go na pendrive'ie do kolegi z szybszym łączem.Sprawa ze zdjęciami ma się tak samo...tak wieć musicie troszeczkę poczekać ponieważ sam opis nie poparty zdjęciami nie ma większego sensu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ogólnego zaganiania, postanowiłem dziś trochę popracować. Może i niewiele jednorazowo zrobiłem, ale już co raz bliżej finału.

 

Dołączona grafika

Lewe skrzydło już z podwójnym kesonem. W prawym muszę jeszcze wkleić dolny. Ale i tak już jest nieźle, skrzydła nabierają właściwej sztywności. Kolejną fazą będzie dokładne sklejenie "klatki" łączącej oba płaty.

 

Dołączona grafika

A to prawie ukończony ster wysokości - zostaje wkleić rurkę węglową. Tak, właśnie postanowiłem zrobić dzielony. :)

 

Przed chwilą jeszcze zważyłem wszystkie elementy, które mam i doszedłem do wniosku, że przegiąłem z masą. Wszystkie części konstrukcyjne (kadłub, skrzydła, ster wysokości, statecznik pionowy ze sterem kierunku) mają łącznie 190g.

 

Koledzy, wszelkie słowa krytyki mile widziane. To mój pierwszy samodzielnie budowany model, dlatego wytknijcie błędy na starcie, żebym więcej ich nie popełniał... Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,widzę że praca nad "wichrem" idą pełną parą w przeciwieństwie do mnie.Nie mam czasu jedzić na modelarnie więc szybko fotek nie będzie.Mam kasę na silnik pakiet serwo i inne "duperelki" nie długo zamówię wszystko na www.modele.sklep.plArturrro, Jaki masz zbiornik?Ja będę zakładam pięciesiątkę z Riko.

 

 

POZDRAWIAM

ŁUKASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturrro - stanowczo za daleko masz zbiornik. Gdy w tym samym miejscu co ty zainstalowałem u siebie to silnik za nic nie chciał pracować poprawnie. Sugerowałeś się iż gdy umieścisz go w SC modelu to wiele problemów odpadnie ? Niestety tak to nie działa ;D ale stosując odp układ paliwowy zadziałałoby ale po co sobie utrudniać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,widzę że praca nad "wichrem" idą pełną parą w przeciwieństwie do mnie. [...] Arturrro, Jaki masz zbiornik?Ja będę zakładam pięciesiątkę z Riko.

Tu się mylisz... Budowę zacząłem po powrocie z Hong Kongu, we wrześniu. Przywiozłem sobie stamtąd kilka podzespołów. Teraz też zbytnio czasu nie mam, ale korzystam ile tylko mogę z wolnego czasu, kiedy np. moja narzeczona idzie na aerobik. Teoretycznie, zakładałem koniec budowy na połowę października - myliłem się...

A zbiornik mam 55ml, z modelemax.pl <- poza drobiazgami z modelarnia.pl (gdzie czasem bywam) biorę tylko od nich. :)

 

Dziś zamówiłem oracover i koła, także w niedługim czasie model nabierze wyglądu. A z postępów w pracy - dziś niewiele, skończony keson na prawym skrzydle i nawiercony otwór pod wlew paliwa.

 

Arturrro - stanowczo za daleko masz zbiornik. Gdy w tym samym miejscu co ty zainstalowałem u siebie to silnik za nic nie chciał pracować poprawnie. Sugerowałeś się iż gdy umieścisz go w SC modelu to wiele problemów odpadnie ? Niestety tak to nie działa ;D ale stosując odp układ paliwowy zadziałałoby ale po co sobie utrudniać...

Szczerze, to nie sugerowałem się środkiem ciężkości tylko podpowiedzią kolegi, żeby dać jak najbardziej do przodu. Będzie to ponoć niwelowało skutki ubywania paliwa i co się z tym wiąże, zmianie masy w tym punkcie. W końcu lepiej, żeby był cięższy na dziobie niż miałby :ass: ciągać po ziemi. Wydawało mi się "dość z przodu", ale mogę spróbować jeszcze bardziej. A z czym będzie problem? Tam wejdą krótkie przewody paliwowe, w dodatku z tłumika doprowadzone zostanie ciśnienie. Myślałem, że powinno działać bezbłędnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!Mam takie pytanie-który z tych pakietów będzie lepszy do zasilania odbiornika w moim wicherku 10:?

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=403

a może ten

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=9466

a może jeszcze inny

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=604

 

Z góry dzięki za odpowiedź :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.