Skocz do zawartości

Sylwetkowy dwupłat 2,5ccm -projekt Piotra.Pliki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Witam

Spokojnie ja tylko buduję emocję........... :mrgreen:

Zanim wystartowałem miałem dwie nieudane próby: w pierwszej powiew wiatru porwał te 850g machnął w lewo ja przesadnie skontrowałem i nosek był w mięciutkiej trawce (dobrze wybrałem miejsce do lotów z mięciutkim dywanem). Druga próba

jako ze nie było uszkodzeń to odpalam silnik (tu mała dygresja mam jeszcze MVVS 2,5 z czarną rurą i w porównaniu do niego odpalanie ASP i regulacja to istna bajka) macham modelem i walczę z wiatrem i za dużymi wychyleniami sterów tak po około 10m nosek znowu wtulił się w trawkę. No dobra nie poddałem się ograniczyłem wychylenia i trzecia próba machnąłem i model poleciał, choć wiatr był tęgi i gdyby nie świerzbiły mnie ręce do tego żeby zobaczyć czy to poleci, raczej nie poszedłbym latać innym modelem. Wracając do lotu to model nadal był nerwowy ale latał całkiem poprawnie, ale........ wszystko do czasu nagle po kilku pętlach zaczął dziwnie reagować na ster wysokości, no to przeleciałem nim na d głową co by się przyjrzeć. Pierwsza rundka coś mi nie pasuję druga BINGO wcięło połówkę steru wysokości, no to trza lądować szyyyybbbkkkooo puki jeszcze jakoś reaguje na stery. Lądowanie poszło łagodnie i przezornie w jeszcze głębszej trawie.

Uszkodzenia to brak polówki steru wysokości (zresztą wcześniej obawiałem się o wytrzymałość tego elementu) i pęknięty statecznik poziomy.

Uwagi: warto wykonując usterzenie zamówić wycięcie tych elementów z balsy 4 mm a nie 3 jak jest w planach i ponadto wykonać ster wysokości jako dwa elementy połączone drutem w kształcie litery U. Ja osobiście dorobię drugą połówkę steru z litej deseczki balsowej 3mm połączę z drutem i dodam zastrzały statecznika i powinno być ok.

Dalsze uwagi po naprawie i dalszych lotach choć pewne wnioski już się nasuwają, ale chcę je sprawdzić w normalnych warunkach pogodowych.

Marek_Spy pytał o profil i film, profil to po prostu deska, ale nawiasem każdy symetryczny profil (a taki mają wszystkie akrobaty) nie jest profilem nośnym tak więc płaski profil zastosowany w tym modelu może jedynie generować większy opór natomiast nie ma znaczenia dla siły nośnej. Filmu niestety nie będzie bo po pierwsze nie ma go kto nakręcić i po drugie mieszkam na wiosce i łącze się przez CDMA i szybkość w dużej mierze zależy od siły i kierunku wiatru. Ostatnio była totalna :ass: te 3 zdjęcia ładowałem 2 dni :twisted:

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.