Skocz do zawartości

Orczyk


woj-tech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sobie orczyk SIG-a i zastanawia mnie czy to "ułożyskowanie" ma pracować na sucho czy może nasmarować to czymś. Wiadomo że na orczyk działa duża siła ... :wink: a nie chciałbym żeby się nie okazało że po jakimś czasie przestanie mi się to obracać.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli jest niewielki opór to niech tak zostanie. Możesz nasmarować kremem do golenia (takim z tubki), lub zwykłym mydłem. Chodzi mi o to, że te smarowidła o których Ci piszę pozostaną w tym zestawie bardzo długo. Dawno temu smarowałem kremem do golenia (ojca :D ) kostkę rubika. Po kilku latach gdy już się rozleciała, krem jeszcze był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu smarowałem kremem do golenia (ojca :D ) kostkę rubika. Po kilku latach gdy już się rozleciała, krem jeszcze był.

O ile moja własna pamięć nie robi mnie w wała to krem Nivea też chyba był używany do smarowania kostek z niezłym skutkiem. Chociaż krem do golenia jednak lepiej się sprawował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na etykiecie napisane jako materiał nylon. Tworzywo wygląda naprawdę solidnie i z ciekawości przeprowadziłem test na obciążeniu i nic się nie działo. Warstwa kremu jest cienka i raczej wydaje mi się że nie powinno reagować z tym tworzywem.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik, no nie tak do końca, zdjęcie zdjęciem, a tak naprawdę to można coś powiedzieć o materiale jak się go zbada organoleptycznie - czytaj - pomaca.

Tutaj przypomniała mi się pewna historia związana z pierwszą publiczną prezentacją słynnego amerykańskiego bombowca B-2, podczas której nie wolno go było dotknąć, a to właśnie dlatego aby fachowcy nie ustalili z jakiego materiału jest powłoka utrudniająca jego wykrycie przez radar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee teflon to nie za bardzo, nie jest to tworzywo konstrukcyjne i nadaje się raczej na uszczelk,i a nie na elementy obciążone takie jak przedmiotowy orczyk...

No skoro tak stwierdziłeś, to chyba pomacałeś prezentowany orczyk. Prośba do Wojtka - wyślij Pawłowi do macania.

A tak na poważnie: To widać co to jest za tworzywo. Nie znam nazwy, lecz skoro autor zapewnia, że nylon, to nylon. Z takiego tworzywa robione były łączniki profili aluminiowych z którymi pracowałem zawodowo. Wiem, że jest cholernie mocne i ma w swojej strukturze bodajże włókna szklane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuik, jeśli jesteś tak dobry w rozpoznawaniu tworzyw "na oko" to możesz zrobić niezłą kasę na takich analizach....

Z tego co ja pamiętam, bawiąc się w analizowanie rodzajów tworzyw sztucznych, podczas zajęć w laboratorium technologii chemicznej, to nie było to takie łatwe szybkie i oczywiste vide link z postu Swifta....

BTW moje orczyki robię z duralu (PA7), stali, tytanu lub z laminatu szklano-epoksydowego (materiał na płytki do wykonywania obwodów drukowanych), wszystkie orczyki mocuję na osiach stalowych. Takie rozwiązanie nigdy mnie nie zawiodło choć modele na uwięzi puszczam już około 20 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kijuik, no nie tak do końca, zdjęcie zdjęciem, a tak naprawdę to można coś powiedzieć o materiale jak się go zbada organoleptycznie - czytaj - pomaca.

Tutaj przypomniała mi się pewna historia związana z pierwszą publiczną prezentacją słynnego amerykańskiego bombowca B-2, podczas której nie wolno go było dotknąć, a to właśnie dlatego aby fachowcy nie ustalili z jakiego materiału jest powłoka utrudniająca jego wykrycie przez radar...

Wciaz go nie mozna dotykac golymi rekami, tylko w rekawiczkach. Wiem to kolegi mechanika Air Force. Chodzi aby nie naniesc potu na poszycie. Ot cala tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.