Skocz do zawartości

ANULA CNC + (FOTO zbocza)


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Gość Addriano

Elo all ;)

Dziś w końcu Anulka polatała na zboczu. Akcja była troche na warjackich papierach ale od poczatku. W nocy rozbolał mnie ząb wiec dziś rano nie do pracy a prosto do pani doktor sadystki twu dentystki. O 9:30 juz było po bulu i po zoębie (tak pozbyłem sie dziś swojej 7-demki) o 10 zagadnoł na gg Nrman co by moze popołudniu jakieś latanko co ja "dobra bede u ciebie za 1,5 godzinki" A ze i tak miałem jechac do Jurka po kompresor więc szybciutko sie zawinołem. Anulka do bagarznika, radio, i juz mnie nie ma. Podrodze zwinołem Jorgusia i o 12 z minutami siedzeiliśmy juz na zboczu a właściewie na krawędzi odkrywki węgla brunatnego Kleczew. No i sie zaczeło śmiganko w te i z powrotem. Roman pomugł mi podregulować Anulke do latania na zboczu i tak ześmy sobie pośmigali do 13:45 ja Anulką, Romek Zagusem a Jorguś próbował swoich sił własnym elektro-zagi ale ten model z napedem okazal sie w tych warunkach nielotem. Wiec smigał naszymi raz jednym raz drugim. Modelik na zboczu sprawuje sie świetnie. Ale daleko mu do majestatu Zagiego. Przy tej wadze i wietrze 5-6m/s to istny nerwus. Daje tyle Funu ze mozna by latac bez końca. Zachorowałem na prawdziwy zboczowy szybowiec ale o tym w innym watku ;)

Tyle relacji pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu Anulka polatała na zboczu. .

 

Obiecana fotka zbocza , ale z innej perspektywy niż my lataliśmy :wink:

Dla oglądających podpowiem że nasze zbocza składają się z takich półek o wysokości od 18 do 22metrów w ilości 4-5 sztuk . W przekroju to wygląda jak schody.

p4300040db2.jpg

p1010031ph4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wieje na takim urwisku to nie ma prawie zadnego ryzyka. Model sam ci wróci z wiatrem.

 

Ja latałem często nad morzem i jakoś model mi nie wpadł , a to bardziej ryzykowne niż na wykopalisku.

 

Addriano napisz na jaki kierunek te zbocza? Bym wpadł kiedyś napewno tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Po mojemu to na kazdy kierunek zalezy tylko jak daleko chce ci sie iść (jechać) bo to dziura w ziemi i nakazdy kierunek sie cos znajdzie. A co do tego konkretnego to nich sie Roman wypowie to jego rewir.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbocza ideał. Byłem tam raz z kumplami ale po 10min pojawiła się policja i nas pogoniła.

Na drugiej fotce ,obok tego wysiedlonego budynku jest taras widokowy, więc nikt cię nie wygoni. A gdzie ty latałeś na naszych odkrywkach ?

Na jakie kierunki wiatru te zbocza są?

Na tych fotkach są zbocza na wiatr zachodni i południowo-zachodni .

Tu są zbocza na wszystkie kierunki wiatru :D nie będe wrzucał wszystkich fotek jakie mam bo piętra na każdym zboczu są takie same ,jedyna różnica to miejsce do lądowania już na górze.

 

Ale najfajniejsze w tym wszystkim jest to że na samym dole jest węgiel , który bardzo się nagrzewa od słońca powodująć bardzo silne bąble i kominy . Ostatnio bedąc na lotnisku widziałem komin zapylony węglem z odległości 15km, jaką wysokość on sam miał tego nie wiem ale widział to też Olek i może potwierdzić.

 

Edit: Nie widze pod twoim zdjęciem gdzie mieszkasz ale coś mi się kojarzy że chyba kołobrzeg ? jeśli tak to może uda nam się spotkać w tym roku bo wybieram się do rodzinki w tamte okolice więc musowo coś ze sobą zabiore 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Super te wykopaliska. Ja tam nie latałem , tylko byłem zwiedzać ;-)

 

Z Kołobrzegu wybywam bo zmnieniam pracę. Bede mieszkał chyba gdzieś bliżej was. Może na początek Mogilno lub Bydgoszcz.

 

Teraz mam małe klopoty osobiste ale jak wysztko uda się poukładać napewno wpadne z modelikiem na te superanckie zbocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zbocze. Jak kiedyś wracałem z Lichenia (na Wrześnię) to przejeżdżałem obok podobnych odkrywek. Gdzie latacie?

 

Wszystko się zgadza tylko ty jadąc z Lichenia na Wrześnie widziałeś tylko część odkrywki która jest już zasypywana , więc nie jest taka głęboka . Właściwe złoża są po prawej stronie około 500m ale z drogi tego nie widać , chyba że w Kleczewie byś skręcił na kierunek Budzisław Kościelny i po około 4 km zobaczył byś dopiero prawdziwą wyrwe w ziemi w miejscowośći Złotków . Jest ona widoczna właśnie z drogi i jest tam ten taras widokowy widoczny na 2 zdjęciu . Ale bardzo dobre miejsca do latania są troche w innym miejscu , głównie chodzi o możliwość lądowania na trawie lub na sypkim piasku.

Ostrzegam wszystkich przed zbliżaniem się do krawędzi skarp w miejscach do tego nie przeznaczonych , często pojawiają się zawalenia skarp w miejscach nie wzmocnionych i kolejna sprawa że podchodząć do samej krawędzi nie widać jak skarpa jest zbudowana a ze względu na specyfike wydobycia maszynami z kołem czerpakowym, miejsce w którym się zbliżysz do krawędzi napewno będzie częściowo podebrane pod tobą :!: :!: :!:

wstawie fotkę żeby obrazowo pokazać o czym mówie .

p4300066ia5.jpg

To maleństwo na zdjęciu waży ponad 1500 TON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Artur w planach jest wyraznie narysowane ile z krawędzi spływu należy odciąć i właśnie te odcięte fragmenty zastępuje sie lotkami. W miejscu odciecie profil mam grubość około 6mm wiec juz niejest tak wiotki i cięki.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witka

Dziś znów Alulka polatała. Tym razem pogoniłem ją po zboczu. W roli zbocza wystąpiła powoli juz zamykana odkrywka Lubstów. Wiaterek 6-8m/s było to moje drugie latanie na zboczu i juz śni mi sie po nocach prawdziwie zboczowy przecinak. Uzyskiwane czasy jednorazowych lotów 12-15 minut. Wiatr troszku zmieniał kierunek ale i tak było zajefajnie. Chyba właśnie odkryłem niebezpieczne powikłanie choroby modelarskiej zwanej szybownictwem ;). No to dawać mi tu szybciutko propozycje prawdziwego zboczeńca twu zboczowca ;). (Malin pan do Ciebie ;) )

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś znów dopadło mnie zboczowanie kilka fotek mojego zbocza 2km od domu.

Zbocze z jednej strony:

zdjcia0004ot8.jpg

I z drugiej strony:

zdjcia0005oy9.jpg

No i widok przed siebie w oddali widać koparke:

zdjcia0002dg4.jpg

Tyle relacji .

Lubie jak wieje :D

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki u Ciebie wieje najczęściej wiatr taki byś musiał model dopasować.

 

Najlepiej zrób sobie jakiegoś klasyka do 1,5m lub jakiś dlg na profilu hn 1033 na początek i polubisz zbocze jeszcze bardziej.

Jakieś klapolotki sk i sw. Płat oklejony balsą bo lekka.Zależy też jaki będziesz miał kadłub laminat najlepszy.

Im model będzie lżejszy tym lepiej będzie latał. Będzie mógł latać przy mniejszym wietrze co rozszerza uniwersalność na wiatr.

 

Widząc foty zbocza mając dobre dlg -1,5m i lekkie poniżej 17g.dm2 myślę ,że latał by z 50m nad zboczem spokojnie nie mówiąc, że by kominy łapał od czarnego nagrzanego węgla w słoneczne dni.

 

Wpadnę tam na pewno niebawem z swoim latadłem. Musiało by wiać najlepiej 8m/s lub więcej bo wtedy zaczyna sę prawdziwe latanie a nie walka o przetrwanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie zastanawiam sie na wykoaniem modelu na bazie planów ArtHobby Hyper-DL

Przyczym przewiduje płat styrodurowy kryty szkłem. A reszt to juz normalnie laminatowy kadłub węglowa belka i może styrodurowe stateczniki tez laminowane szkłem wszystko 25g/m2

Wydaje mi sie ze to bedzie optymalny model. Właśnie na profilu hn 1033.

Dzisiaj wiało 8-10m/s i to momentami dla Aluli troche za wiele. Ale 6-8 to ideał.

Wpadaj malin namiary masz to se polatamy ;)

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym przy takiej technologi płata dał profile Dreli jakie stosuje w super gee 2. One naprawdę są dużo warte i bardzo uniwersalne od małych aż po duże prędkości.

Na płat dwie warstwy szkła 25 g/m2 plus solidny węglowy dźwigar (tak 0,3 do 0,4 mm grubości i szerokości u nasady maks 10 mm a na końcówce min 5 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.