Skocz do zawartości

Blejzyk - Mefisto


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Moim skromnym zdaniem laduj rexa :D

Dzisiaj latalem z Marninem w Nowem na granicy widocznosci ( w gorze) model jak plamka (Marnin swiadkiem jak mnie wciagnelo w termike) model ladnie reagowal :)

 

To chyba chodzi o mnie? Mam na imię Marcin a dwa razy napisał Marnin :shock: :shock: to że latałeś rzeczywiście modelem 1,6m na granicy widzialności to fakt :)

 

Moje pytanie to takie czy takie odniesienie (pomiar) co do jakości odbiornika ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rex 5 ma dobry zasięg i bym obaw raczej nie miał. Rex 7mpd - jeszcze lepszy , sprawdzony.

 

Na rexie 5mpd latałem już wysoko , a na 7mpd - latałem b.wysoko tj. falocnem 2m na granicy widocznosci i to nie raz. Zero zakłuceń czy straty zasięgu.

 

7mpd - polecam z czystym sumieniem , jest tani i dobry wg.mnie , wart swej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 7mpd - latałem b.wysoko tj. falocnem 2m na granicy widocznosci

 

Jakie to pojęcie względne :D

 

Ja latałem sierrą 2,5m az straciłem ją z oczu w chmurach :D

 

Tak to my możemy sobie porównywac odbiorniki, Parametry techniczne mówią same za siebie. Hubert kiedyś pokazywał tabele porównawczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalszy postęp prac:

 

- wklejony nosek wewnętrzny, wlaminowany hak

foto11.jpg

 

- wklejona półka pod serwa, krążek ze sklejki w nos (komora balastowa), dopasowane miejsce pod pakiet 4,8[V] 750mAh TWICELL (może być?)

foto12.jpg

 

- przyklejona piankowa podkładka pod skrzydła (może być?)

foto13.jpg

 

- wklejone bowdeny

foto14.jpg

 

- zalaminowane nasady skrzydła, zrobione mocowanie skrzydeł

foto15.jpg

 

- wycięte lotki i klapy

foto16.jpg

 

Teraz mam pytanie ... cały czas myślę o zawiasach na lotkach i klapach. A z dyskietek będą się nadawały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą ale przy takim modelu lepiej dopłacić te 4 zł i mieć pewne zawiasy na kilka(naście) lat... Ogólnie bardzo ładna i czysta robota...pozazdrościć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskietki - będą się nadawały.

 

Daj po prostu ich wiecej - wiecej zawiasów po 1,5cm szerkich. Ja w płacie 1,2m zuni na lotkę mam 4 zawiasy z dyskietki.

 

Dla 100% pewności przed lotem naklejam taśmę klejąca szkolną od góry na łączenie lotka -płat (mimo iż już mam zawias z dyskietki). Likwiduje wtedy szczelinę taśmą. Z drugiej strony - czyli od dołu taśmy nie daje i aby się w szczelinie od dołu piach nie przykejał sypię tam mąke ziemniaczaną - on apokrywa taśmę tam gdzie jest nieprzykryty klej. Mąkę rozprowadzam pędzlem potem nadmiar wydmuchuje. Działa to super,mocne i jest na lata.

Taśma wzmacnie i likwiduje szczelinę , a dyskietka powoduje że na końcu lotki nie ma luzu (jaki by powstał przy samej taśmie całkiem szybko).

 

Inny patent to silikon - ale ja go nie stosuje

 

Co do aku to rozumiem iż masz w modelu 4 serwa i 750mah jak na moje to za mało. Chyba że chcesz latać 30min a tyle dla takiego modelu to mało.

 

Model wypas i jak na moje na aku nie ma co żydzić. Wsadził bym tam 1000 mah energizera nowe i pożądnie uformowane. Dobry pewny aku to podstawa sukcesu wg.mnie a w takim modelu parę złotych wiecej chyba warto wsadzić ;-) niż zbierać potem drzazgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu będzie 6 serw :-) czyli muszą być porządne ogniwa. Ja bym dał powyżej 1000mAh (tak z 2000mAh) Wagą pakietu się nie przejmuj bo i tak trzeba będzie trochę ołowiu rzucić na dziób.

 

Piankowa podkładka może być ale oby nie byłą zbyt gruba bo potem za każdym przykręcaniem możesz mieć inne katy natarcia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi aku to mnie nieco zszokowaliście ... Nie wiem czy tak wielki pakiet się tam zmieści. Do tego modelu zalacają 350mAh. A serw rzeczywiście będzie 6 sztuk. Mogę jeszcze nieco inaczej umieścić pakiet i wielkości 2/3AA ale w ustawione pionowo i w szeregu może się zmieści. Chyba że znacie jakieś ogniwa AAA które do tego by się nadawały (wtedy wielkość pakietu by się zgadzała). ... chyba żebym rozebrał jeden pakiet KAN1050 ... W sumie na nich już mało latam, a są w niezłym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to model quasi zawodniczy mimo wszystko upierałbym się przy zawiasach silikonowych :).

Oki ale zdecydowałeś się na inne, otwartą kwestią pozostaje jeszcze szczelina pomiędzy lotką a płatem, ma to niestety wpływ na aerodynamikę płata i generowane w tym miejscu opory, które wpływaja na doskonałość modelu, proponowałbym zaklejenie ( zasłonięcie ) tej szczeliny z pomocą tasmy dwustronnej i paska folii. Likwiduje to też dostające sie tam w trakcie lądowania zanieczyszczenia.

Wygląda to tak

 

zawsil4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.