Skocz do zawartości

plany do 3D na silnik 30cm


piotr6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Czy ma ktoś może plany do 3D na silnik 30cm. a jak nie to może ktoś podał by mi strone gdzie można by coś znaleść . Chce zrobić sobie taki w miare prosty do nauki i treningu może taką DESKE z kadłuba i proste prostokątne skrzydła o jednakowym profilu to by znacznie ułatwiło prace.Ile taki model maksymalnie powinien ważyć ( z pełnym wyposażeniem) i jaka rozpiętość :? Mam dużomateriału i z chęcią go wykożystam Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A to ma być twój pierwszy model?

Chce zrobić sobie taki w miare prosty do nauki i treningu .

Bo jeżeli tak to proponuję jakiegoś trenerka oczywiście z dużo mniejszym silnikiem

Poza tym nie napisałeś czy silnik żarowy czy spalinowy bo to jest jednak trochę różnica.

EDIT:

Witam...kupiłem motor Super Tigre-32cm. i mam ochote przerobić go na benzyne.

No to już wiem na jaki silnik tylko z innego tematu. Kolego daj 'se' spokój, trzeba było od razu kupić benzynkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł oraz plan , a raczej szkic na A4, czegoś co potrzebujesz został zamieszczony w "Przeglądzie Modelarskim" 09/2006. Jest tam opis konstrukcji.

Model nazywa się Akro-Trener 3D Yak-54 rozp. 2000mm . Kadłub to po prostu przekładkowa deska balsa-styrodur-balsa i ew. sklejka.

Jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest na pewno jeżeli chodzi o żarowy i benzynowy, bo spalinowe są obydwa ;D

Tylko tam na początku bez obrazy było napisane

Witam...Czy ma ktoś może plany do 3D na silnik 30cm.

Może chodzi o 30 cm długości bo nic tam o spalinie nie pisze.

Koniec polemiki :lol:

EDIT: Dopatrzyłem się literówki z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Benzynke mam 50 w REAKTORZE 214rozpiętości ale chce model do tak zwanego codziennego latania . Po prostu chce poćwiczyć zdecydowanie nisko ziemi a wiadomo jak to się często kończy więc myśle że ,,DESKA " będzie tańsza i idealna do treningu . Postaram się o zdjęcia bo prace ruszyły już ostro :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.