Skocz do zawartości

Prototyp ESA FW190


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek pisze, że rozpiętość to 89cm

Mój to prototyp przedseryjny, byc moze "fabryka" zmieniła nieco wymiary dostosowując do regulaminu :wink:

 

P.S. Dziś udało sie troche pomalowac maszynę(inspiracja po obejrzeniu zdjeć na str. producenta), wieczore wkleję jakies fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Silnik zwykły dzwonek i 18A regulator ?

W sumie to zwykły dzwonek ale w nowym wydaniu -taki jak tu:

http://cyber-fly.pl/produkt-1386.html

oraz taki regulator:

http://cyber-fly.pl/produkt-1322.html

 

Z tej białej "masy" jak na poprzednich zdjęciach udało mi sie dziś wykrzesac takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze "goły" bez linii podziałowych, ale po tylu dniach przestoju już coś jest. Malowanie jest efektem pomieszania kilku wzorów ubarwienia prawdziwej "foczki". Oblot bedzie jeszcze prawdopodobnie w tym tygodniu(nadchodzącym) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kamuflarz malowałeś sprayem z puszki czy aerografem ??

Oczywiscie spray z puszki.

 

2. Krzyże malowane są pędzelkiem czy sprayem od szablonu

Krzyże najpierw delikatny szkic ołówkiem (miękki) potem pędzelek i pactra, ten zółty pas wokół kadłuba i dolne powierzchnie(tu na tym zdjeciu ich nie widać) to także pędzelek i pactra, pola krzyży oklejone tasmą lakierniczą przed malowaniem. Po wyschnięciu sprey'u pozostają białe pola, które już łatwo pomalowac na żądany kolor, wzór itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze samoloty choć w różnych dywizjonach służą chyba jednym terenie ... mamy analogiczny kamuflaż :rotfl:

 

Model super się prezentuje a przestrzenny kadłub robi swoje i efekt końcowy jest ..."bardzo makietowy"

 

Czekam na oblot i choc życzę jak najlepiej, interesują mnie pierwsze wrażenia z naprawy kadłuba:-)

Kombat który nie zaliczy kreta to jakby wcale nie latał a jego zdolność regenaracji w trakcie zawodów będzie kluczem do jego sukcesu.

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foczka świetna - :) wyprzedziłęś moją - choć oja będzie sporo większa ;)

na razei części czekajaą na półce na dalszą wenę i czas...

 

a co do kretów tego typu kadłuba:

bardzo ładnie to sie naprawia - przerobiłem na kilku moich modelach o podobnej konstrukcji :)

CA - za chwię można śmigać do góry ;)

nie ma sensu pakować węgla na wzmocneinia poneiwaz w razei dzwona czyni sporo szkód

ale tasma bądz rowing sa ok

 

przyznam sie szczerze ze te dechowate kadluby psuły mi zawsze wrażenia jakei powinno dawac ESA...

decha strasznie traci zabawkowością... - to, takie moje osobiste zdanie :)

wg mnei powinno sie punktować za wyglad modelu zeby zachecic nei tylko od lotów i walki -ale także porzadnej modelarskiej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

zawsze mi się corsair podobał - te złowieszczo zagięte skrzydła :)

 

ale czy on też w środku ma miejsce na elektronikę ?

niestety na cyberfly nie ma żadnych for elementów i nie wiadomo jaki on jest.

http://cyber-fly.pl/produkt-844.html

 

tu fotka złożonego i w sumie nic na wierzchu nie widać, silnik schowany w pierwszej części kadłuba

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z pierwszej Twojej fotki jest rozwinięciem płaskokadłubowego corsarza - uzupełniony o kadłub przestrzenny - konstrukcja własna oparta na technologii Marka R. Wręgi pokryte cienkim EPP.

ale czy on też w środku ma miejsce na elektronikę ?

niestety na cyberfly nie ma żadnych for elementów i nie wiadomo jaki on jest.

Ma sporo miejsca w środku podobnie jak Sea Fury, opisywany w innych postach:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej P40tce tez miejsca wewnątrz jest(było) sporo... :)

 

Dołączona grafika

 

pierwszy oblot - srodek ciężkości daaaleko w tyle... hehehe - przeoczenie...

w efekcie piękny korkociąg z kilkunastu metrów i... kret

a kadłub... cały! :)

 

nie udało mi sie uszkodzic kadłuba - ciekawe jak "nowemu" pilotowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z pierwszej Twojej fotki jest rozwinięciem płaskokadłubowego corsarza - uzupełniony o kadłub przestrzenny - konstrukcja własna oparta na technologii Marka R. Wręgi pokryte cienkim EPP.

ale czy on też w środku ma miejsce na elektronikę ?

niestety na cyberfly nie ma żadnych for elementów i nie wiadomo jaki on jest.

Ma sporo miejsca w środku podobnie jak Sea Fury, opisywany w innych postach:

Obrazek

masz na myśli tego Sea Fury ?

http://www.cyber-fly.pl/produkt-1247.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie korsarza jest ściągnięte ze strony Cyber-Fly ..... zrobione z jednej strony nie pokazuje tego co po drugiej stronie :-)

 

To oczywiście wersja płaskokadłubowa ale z dołożonym pierścieniem imitującym silnik gwiazdowy. Kolega składa w tej wersji Thunderbolta i to poszerzenie silnika robi dobre wrażenie. To wersja przejściowa do przestrzenno-kadłubowych które mam nadzieję będą wkrótce standardem.

 

Model gotowy do lotu ale czekam na cieplejsze dni.

po co czekać .... silnik się sam rozgrzewa a aby pilot nie zmarzł, są na to góralskie sposoby :-)

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie "zmęczyłem do końca foczkę . Zaraz pewnie sie zacznie, że kołpak srebrny? No cóż taki miałem pod ręką, aluminiowy kołpak trochę doważa przód do prawidłowego ŚC. Model jest "nie uzbrojony" - toż to nie makieta! Gdybym jeszcze bawił sie w detale to trzeba by namalowac swastykę na sterze kierunku i wtedy napaewno bylo by głośno i 'krawatowo" za zakazane tresci... Jeżeli jutro będzie temperatura znosna - zrobie oblot, ale film powstanie póżniej - mój pilot oblatywacz jest na wyjeżdzie i nie ma kto filmować. Obiecuje jednak - filmik bedzie napewno. Sugestie, uwagi , krytyka - mile widziane.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na tej fotce widac luczek techniczny w którym jest umieszczony pakiet, reszta jest pod kabiną(odbiornik 2,4Ghz, serwo SW, regulator tuż obok silnika) .

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału robiłeś foliopisem?

Dokładnie. Dziś mimo pi...wy na dworze -7 oblatałem model. No cóż, całkiem przewidywalny. ŚC zgodnie z sugestią Marka (cyber-fly) w 1/3 szerokosci profilu - od krawedzi natarcia - i wszystko jest OK. W sobote postaram sie nakrecić jakiś film z oblotu - moze będzie cieplej - dziś ledwo trzymałem nadajnik taki zzziab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote postaram sie nakrecić jakiś film z oblotu - moze będzie cieplej - dziś ledwo trzymałem nadajnik taki zzziab.

Moja małżonka oznajmiła mi, że mam z nią jechać do Wrocławia w ten weekend, więc miałem gorącą nadzieję, że znowu wszyscy się spotkamy i będziesz mil okazję sprawdzić jak skleja się ten śliczny kadłub :devil:

No właśnie. Miałem. Jak patrzę na Pogodynka , tzn. temp. powietrza + wiatr = temp. odczuwalna, to nawet przed komputerem mi palce drętwieją. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.