Skocz do zawartości

Zdjęcie

Napędy do modeli ESA Air Combat

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 meteor

meteor
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 03 październik 2010 - 11:53

Tak jak mówię ;) Założysz GWS tego pomarańczowego 8x4 i silnik letni po locie.

#2 Wojtass_nt

Wojtass_nt
  • Modelarz
  • 1429 postów

Napisano 03 październik 2010 - 11:53

Dzięki bardzo za odpowiedź ale czy śmigło 8x4 pod 3s nie jest za duże (rekomendowane to 7x4 i 7x6) :P

Nie. GWS 8x4 jest spoko a ja nawet używałem Tower pro 8x4.

Jeśli chcesz to za 25zł (przesyłka wliczona) Sprzedam Ci E-max 2812 z propsaverem i goldami 3mm (komplet żeńskie i męskie).

#3 PawełG

PawełG
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 03 październik 2010 - 11:49

Dzięki bardzo za odpowiedź ale czy śmigło 8x4 pod 3s nie jest za duże (rekomendowane to 7x4 i 7x6) :P

#4 meteor

meteor
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 03 październik 2010 - 10:02

2812 i śmigło 8x4 GWS. Latam na takim zestawie już 3 lata :)

#5 PawełG

PawełG
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 03 październik 2010 - 09:34

Mam dylemat odnośnie kupna nowego silnika do Esa... Czy emax 2812 zapewni mi wystarczający ciąg? Czy może jednak inwestować w 2822 i mieć większy ciąg ale model będzie wolniejszy? Nie rozpatruje innych silników bo akurat takie są w sklepie :)

#6 Gośćmiszczu_*

Gośćmiszczu_*
  • Guests

Napisano 10 wrzesień 2010 - 23:06

Słyszałem bardzo dobrą opinię o Turnigy nano-tech. Podobno trzymają do samego końca, ciekawe tylko jak z ich żywotnością.

Owszem Wowie trzymają do końca pełną moc, lecz jest jedno ALE... Słyszałem już co najmniej od 4 osób że im w nano-techach padła jedna cela.

#7 meteor

meteor
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 22:44

Słyszałem bardzo dobrą opinię o Turnigy nano-tech. Podobno trzymają do samego końca, ciekawe tylko jak z ich żywotnością.

#8 JacekO

JacekO
  • Modelarz
  • 223 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 20:37

Ja osobiście latam na Rhino i niestety nie mogę wiele dobrego o nich powiedzieć.
Następne pakiety kupuję albo Turnigy albo Flightmaxa

Latam również na pakietach LECHO (Fully max) i sprawdzają się w locie o klasę lepiej. Jednak i cena jest dużo większa.

#9 robraf

robraf
  • Modelarz
  • 304 postów

Napisano 10 wrzesień 2010 - 17:39

ja tam latam , na rhino, turnigy i flightmaxy

flightmaxy wyszluzone ale jeszcze sie trzymaja , wytrzymują te 5 min walki ale gdzies tak po 3,5 min czuc spadek mocy

#10 Gośćmiszczu_*

Gośćmiszczu_*
  • Guests

Napisano 10 wrzesień 2010 - 13:18

Najlepsze są moim zdaniem Dualsky ale ostatnio sam latam na Rhino bo robiłem zamówienie z Chin i kupiłem je na próbę lecz nie wiem jak jest z ich żywotnością.

#11 samolocik

samolocik
  • Modelarz
  • 1441 postów

Napisano 09 wrzesień 2010 - 20:35

Odgrzebię trochę temat. Na jakich akumulatorach 3s, 1300mAh w grupie cenowej niska do średnia obecnie najlepiej latać? Tj. które najsłabiej siadają po połowie walki i w miarę trzymają do jej końca? Dla przykładu dzisiaj latałem na Turnigy 25C i wyraźnie siadają przy końcu, latałem również na Fullymax 30C+ seria eXtreme, które nie miały i docelowo nie będą latać w ESA ale zabrałem je na zapas i te trzymają się dużo lepiej przy końcu walki.
(edit) zapomniałem dopisać, że z ESA mam doświadczenie = 9 lotów. Mogę testować akumulatory sam, ale z powodów czasowych i finansowych mogę przetestować tylko kilka ich modeli dlatego pytam Was o zdanie.

#12 kojot

kojot
  • Modelarz
  • 6 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:48

Wiem kto to jest miszczu, a ten cytat widziałem

To po co bijesz pianę i zwiększasz entropię? Wiesz co, wiesz gdzie, wiesz za ile i kto poleca.
Wszystko co musisz zrobić to zamówić. Pisać lubisz? Mądrzejszych od "miszczu" w temacie ESA szukasz?
Czy wiesz co to znaczy "pasować do regulatora"? Jak przeczytasz opis swojego poprzedniego silnika i innych to masz komplet odpowiedzi. Po co ci publiczność?

Ale przyznałbym dodatkowe punkty za znajomość pojęcia ironii i szybkie jej rozpoznanie. To zanikająca umiejętność.

#13 jary14

jary14

Jary14

• Modelarz
  • 128 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:32

miki950, ale to kojot ma rację.

Ale w sumie, nie powinno nas to ruszać, że nie wiemy, co to za regiel. Jeżeli chodzi o pobór prądu jest tak samo jak w Twoim poprzednim silniku - silnik od Miszcza jest OK. Sprawa rozwiązana :P Więc bierz ten:
http://modele.sklep....oducts_id=11427

a na przyszłość, najpierw staraj si poczytać, a nie od razu pytać, bo często będziesz musiał to pisać :wink:

Wiec następnym razem jak kolega Kojot ma pisać coś takiego, to proszę się powstrzymać

#14 miki950

miki950
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:16

Boże : | Ale wy tu mili jesteście. Nie założyłem nowego wątku, się tu tylko zapytałem a Kojot mi tu od razu z ironią wywala. Dzieki za miłe przywitanie :roll: Wiem kto to jest miszczu, a ten cytat widziałem :| Wiec następnym razem jak kolega Kojot ma pisać coś takiego, to proszę się powstrzymać :) Dziekuje.
Madrian--> Sprawa wygląda tak, że jest to regulator, ktory dostalem w poprzednim modelu, lecz tamten rozbiłem, a niestety nie ma na nim nic napisanego :roll:

#15 kojot

kojot
  • Modelarz
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 23:19

Jakby koledzy ruszyli 4 litery i choćby przejrzeli kilka ostatnich wątków, to by natknęli sie na taki cytacik:

i zamiast tak drogiego silnika nie lepiej TAKI* na którym lata praktycznie CAŁA czołówka ESA.

Ale wiem, twardziele piszą, a nie czytają. :evil:

W ramach lekcji domowej sprawdźcie kto to jest "miszczu"

*http://modele.sklep....oducts_id=11427

#16 Cimek

Cimek
  • Modelarz
  • 907 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 23:15

Witam Cygan'ie , silnik do ESA'y wystarczy zwykły Emax Cf 2822 ,lub Emax cf 2812 <-ten ma trochę większe KV :) pozdrawiam

#17 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 2023 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 23:07

Jak byś jeszcze wspomniał, jaki masz regulator, było by bardzo miło. :wink:
A gdybyś jeszcze uzupełnił profil, chocby o miejsce zamieszkamia, skoro lat się wstydzisz, to byłoby już całkiem fest. :wink:

#18 miki950

miki950
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:39

Witam!
Poszukuję silnika do mojego combata, gdyz poprzedni nie przetrwał upadku :cry: Miałem ten : http://www.emodel.pl...221030-p-9.html
I teraz pytanie. Czy kupić taki sam, czy znajdzie się cos lepszego w tej cenie (byle by pasował do regulatora) ?
Pozdrawiam!

#19 skidan

skidan
  • Modelarz
  • 109 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 17:22

Tylko po co przepłacać?
tańszy i sprawdzony , albo prościej od razu w jednej paczce z cyber-fly - będa dostępne w tym tygodniu bo dzwoniłem i zamówiłem wczoraj.

#20 Cygan

Cygan
  • Modelarz
  • 11 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 15:44

Witam
Nie znam się zbyt dobrze na ESA i elektrykach, dlatego mam pytanie.
Planuje zakupić ESA w cyber fly i zastanawiam się nad silnikiem, czy mógłby mi ktoś doradzić który z nich będzie dobry?

http://www.hobbycity...hless_Outrunner

http://www.hobbycity...hless_Outrunner

http://www.hobbycity...6_1000Kv_/_240W

Na stanie posiadam silnik SK2822-1200 może da rade?

http://www.hobbycity...2_1200Kv_/_150W

i do nich mam regulator 25A
Planuje włożyć pakiet Rhino 3S 1050mAh-100g miał byś 1350mAh ze względu na wagę zrezygnowałem.

Chciałbym również zastosować któryś z nich w YAK 54 też z cyber fly.

Ale wpadka :oops: ...już poprawione