Skocz do zawartości

Napędy do modeli ESA Air Combat


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

No ten WOW to ryzyko .Mają one b.duży rozrzut parametrów i 1000mAh może być za mały.TP 2408-21 ciągnie na ziemi 14,5A i może nie starczyć na regulaminową walkę.Jeśli możesz zmienić zamówienie to lepiej weź 1350 mAh.Mój najlepszy aku to WOW ale najgorszy to też WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Problem w tym, że innego wyboru zbytnio nie ma - 1300mah ma tylko 15C, co daje jakieś 19-20A prądu rozładowywania - napewno warto go zamienić ?

Jest WoW RC 1300 20/25C ale on jest na 7,4V :\

 

Musiałbym zamówić w nastiku, z Dualskiego i wyjdzie jakieś 40zł drożej, bo i za kolejną przesyłke trzeba zapłacić i pakiety są troche droższe...

 

PS. Na dodatek, sam regiel ma 18A, to jest możliwe że ten pakiet moze być aż tak słaby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanko - moim nastepnym planowanym modelem jest combat na MVVSa 3,5. Jaki model lepiej przygotuje mnie do pilotowania, RWD-5 czy ESA ? RWD już mam, ale cena brakującego wyposażenia równa sie nowemu modelowi ESA. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić ESA po to tylko żeby się nauczyć latania combatem a nie bic to prostszy sposób taka droga :RWD potem trenerek o rozmiarach podobnych do combata na MVV a potem combat.

W zeszłą środę we Wrocławiu biło się ostro 5 combatów a między nimi latał syn Ecika na trenerku ale bez wzniosu i na silniku GMS .25 . Nie odstawał, a nawet przeżył kiedy w tym samym czasie poległ Corsarz(niestety mam robotę) ,Meser i TA.Napisz do Piotrka Eciaka z Prolotu to ci powie co to był za model a może nawet tanio sprzeda.Wszystkie modele latały z taśmą a młody zaliczył ochronę i pełny czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli masz taki silnik to możesz go śmiało stosować,tylko popracuj nad śmigłami.Sugerowałbym 10' i kombinacje ze skokiem.Dobierz śmigło tak, żeby pakiet 1300 mAh starczył na 7-7,5 minuty lotu.Wtedy masz pewność że cała energia pakietu została wykorzystana.Pozostaje problem uślizgu śmigła i tu dobieraj raczej mniejszy skok.

Na zawodach większość w finale to jednak silniki 1400-1750 kV ale spotyka się też inne.

Wszystko zależy od techniki walki.

Zwróć uwagę na regulator .Silnik dający optymalną moc bierze na ziemi 18-20 A wię regulator musi to wytrzymać .W powietrzu będzie brał dużo mniej.

Mój silnik na ziemi bierze 18,5 A/pomiar amperomierzem/ a w powietrzu bierze ok12A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten silnik od ponad roku, spisuje sie świetnie. teraz założyłem go do ESA. Śmigła jakich używam to 8x4, 9x5. Przy temteraturze takiej jak w tym tygodniu (z rana -1 do 2) można sobie pozwolić 9x5. ale latem nie było szans na dłuższe loty na pełnym gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie wiem ze temat katowany od dosc dawna ale .Caly czas mecze sie z wyborem wyposazenia do esa.Mam zamiar robic wieksze zakupy w UH.Nie ma sensu wyzucac kasy w drogi sprzet w polsce jak mozna miec za pol ceny od chinczyka.Niestety nieznam sie dobrze na silnikach elektrycznych do esa.Jezeli ktos by byl sklonnny mi pomoc w wyborze regulatora silnika i pakietu to bym byl wdzieczny za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też latam na tym silniku i regulatorze, akku mam rihno 1350 25C. Wydaje mi się, że wszystko co trzeba wiedzieć o napędach do ESA jest w tym temacie. Istotne jest to co o silnikach wcześniej pisał Janek. Wcześniej też latałem na silniku o małym kv (2410/09), na którym mogłem latać 12 min. na śmigle APC 10x5. Na 2408-21 ze śmigłem APC 8x4 latam około 8 min cały czas na maxa. Czyli napęd w sam raz do ESA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni silnik o malym kv od tego z wiekszym.Chodzi tu o pobor pradu i obroty

Przedewszystkim obroty - pobor pradu zalezy jeszcze od wielkosci smigla.

Jaka jest roznica miedzy pakietem 3 s a 2 s

S oznacza liczbe celi w pakiecie 1 cela 3.7 V (LIPO) 2S 7.4V 3S 11.1V.

KV to obroty na kazdy przylozony Votl napiecia - przyklad silnik o kV1000 na 2S to 1000x7,4 obrotow na 3S x11.1.

Wieksze obroty to koniecznosc uzycia mniejszego smigla (dla tego samego silniczka)

Oraz 3S ma 50% wieksza mase od 2S ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ciezki wybor w takim razie jaki silnik wybrac czy z malym kv czy z duzym,i na jakim pakiecie latac.Ja osobiscie preferowalbym raczej wolne latanie i dlugie.Takze pakiet pewnie 3 s a co do silnika to niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz to zgrac razem do kupy - latanie na 3S - aby bylo wolne - daj silnik o kV miedzy 800-1000 - zaloz smiglo o wiekszej srednicy ale mniejszym skoku :) zawsze jest wybor od-do np. 8"x4.8" albo 9"x3.8" na pierwszym polatasz szybciej na drugim latwiej powisisz :twisted:

Na stronie UH pod produktami sa zawsze recenzje od uzytkownikow - tam sporo przydatnych informacji znajdziesz. (a takze w opisie producenta - choc czasami sa to nieco zbyt optymistyczne parametry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar robic wieksze zakupy w UH

 

Kurcze to ciezki wybor w takim razie jaki silnik wybrac czy z malym kv czy z duzym,i na jakim pakiecie latac.Ja osobiscie preferowalbym raczej wolne latanie i dlugie.

 

Skoro robisz większe zakupy to kup 1 silnik wolnoobrotowy i 1 wysokoobrotowy. Wtedy sam zobaczysz jaka jest różnica.

W ESA oprócz umiejętności pilota bardzo liczy sie też prędność.

Piotrek czytaj miszczu , zrobił mi niezłe lanie m.in włąśnie dzięki większej prędkości. (ale nie tylko dlatego :devil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozważyć zakup gotowego kompletu np to

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4854&Product_Name=TowerPro_BM2410-08T_/_18A_BEC_/_1047_Prop_Combo

+

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7343&Product_Name=Rhino_1250mAh_31P_20C_Lipoly_Pack

zawsze trochę zaoszczędzisz.

Dobrym rozwiązaniem jest też przeanalizowanie całego zespołu w "kalkulatorze napędu", pozwoli to na wybór właściwej konfiguracji i uniknięcie błędów ( wywala na czerwono ) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.