Skocz do zawartości

TS-8 Bies skala 1:3


Adam 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Do dwóch lat buduję model polskiego samolotu szkolnego TS-8 Bies. Model będzie miał rozpiętość 3.40m i do tej pory zrobiłem kadłub, stateczniki natomiast centropłat jest w budowie. Pomyślałem, że dobrze będzie jeśli wrzucę kilka fotek z budowy. Model będzie oklejony blachą drukarską aby uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do oryginału. Aktualnie kolega pracuje nad podwoziem do modelu, które będzie chowane pneumatycznie. Największą trudność stanowi płat ponieważ wraz z centropłatem oraz klapami i lotkami ma poskręcane geometrycznie końcówki. W najbliższym czasie postaram się włożyć więcej opisu i fotek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

:shock: :shock: :shock:

Biesio 1:3? :shock: Cool... :rotfl:

Zapowiada się ciekawie. Dawaj fotki!

 

Tak z ciekawości - zdążycie na Góraszkę? :twisted: Ale była by gratka, mały Biesio z oryginalnym Biesem w szyku... :D W Radomiu, parę lat temu, latał jednoczesnie CSS-13 i jego makieta chyba 1:5... :D

 

Czekamy na zdjęcia i relację z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub budowany jest metodą klasyczną, pokryty tkaniną.

wręgi ma identycznie jak oryginał, tylko że ze sklejki balsowo-lipowej.Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Przód kadłub to wręga sklejkowa z węglem.

Całość prezentuje się tak,do tego trzeba dodać długość maski, kołpaka i steru kierunku.

4373786360_565f3064a6_o.jpg

I ster kierunku. Jest tu pewna trudność, bo klapy, lotki i stery wiszą na metalowych wysięgnikach (ramieniach).

Wkrótce dodam więcej.

4373786262_43a9aca948_o.jpg

4373786360_565f3064a6_o.jpg

4373031519_16c81d0fe4_o.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Adam chopie jak Ty to do swojego auta wpakujesz :devil:. Czuję się zaproszony na wspólne loty :D mam nadzieję że niedługo zima puści to polatamy jak w zeszłym sezonie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacne, zacne, skala słuszna, pogratulować.

Tez myslałem co by takiego "urobic" ale deko mniejszego.

Możesz zdradzic czym to będziesz "popędzał", bo o wagę nie będę pytał.

Co do blachy to trza ją "odpuścić", odwrotnie jak ze stalą, zagrzać i natychmiast schłodzić we wodzie.

Zasiadam w klubie oglądaczy i czekam na dalsze postępy.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję zmieścić się do 25 kg, ale nie jestem pewny czy to osiągnę. Prawdopodobnie wyjdzie pomiędzy 25 a 30 kg. Silnikowym ideałem byłaby gwiazda Moki 210 cc, w grę wchodzą finanse dlatego alternatywą jest jakiś bokser pomiędzy 150 a 180 cc. Kiedyś zastanawiałem się też nad napędem elektrycznym + moduł dźwiękowy, ale największy elektryczny silnik to odpowiednik benzyny 100 cc, można jeszcze kombinować z napędów elektrycznych "doczepianych" do jachtów, ale to już są kombinacje nie dające pewności poprawnego działania. Wszystko więc w rekach prezesa Aeroklubu i moich możliwościach przekonania go co kupna odpowiedniego silnika.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny samolot baaaaaaaardzo lubie, wiec chetnie zobacze jego makiete, ktorej wykonanie powala na kolana.

 

A co do napedu:

Kiedyś zastanawiałem się też nad napędem elektrycznym + moduł dźwiękowy, ale największy elektryczny silnik to odpowiednik benzyny 100 cc

To spokojnie znajdziesz taki naped obecnie- 17kW to nie jest jakis kosmiczny problem,aczkolwiek cena akumulatorow moze powalac. Zostan przy Moki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.