Skocz do zawartości

UAV 'Shadow'


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się posiadaczem modelu zbudowanego na wzór amerykańskich i nie tylko samolotów typu UAV. Z kadłuba i skrzydeł wygląda jak Shadow 200, tylko ogon ma inny.

 

Rozpiętość 2200, długość 1600. Wagi aktualnie nie znam.

Ster wysokości płytowy - napędzany dwoma serwami HS 422. Mam zamiar dorobić stery kierunku.

Lotki Tower Pro 5010, tak samo jak przednie koło sterowane.

 

Napęd będzie elektryczny - na razie jakiś turnigy z serii 35 48 900kv zasilany 3s2p 2200 mAh przez regulator 40 A.

 

Docelowo, dla celów nagrywania video itp będzie silnik turnigy 50-55 400kv, 5s 4000mAh i regulator 60A. Między belkami ogonowymi jest sporo miejsca na duże śmigło :) Gorzej z odległością do ziemi ;)

 

Jak model się spodoba, będę dłubał wersję 3m albo i większą, z dzielonymi skrzydłami :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Marcin - bardzo fajny modelik.

Czy to było już w powietrzu?

Bo jakoś mi się wydaję że coś będzie za bardzo ciężki na przód. Nie ma problemów z wyważeniem?

Z przodu wysunięta duża komora ładunkowa a tył bardzo lekki.

 

A i z czego są te belki ogonowe, jakieś profile węglowe oklejone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poleciał.

 

Na 3s2p 2200 20c Zippy, turnigy 3548 i smigle APC 11x5.5 model poleciał, ale bez rewelacji.

Docelowo będzie 4s, regulator 60A i smiglo 13x6.5. Powinno dać trochę więcej mocy.

Łącznie około 15 min pracy silnika. Dużo?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

reszta zdjęć:

 

http://picasaweb.google.pl/MarcinJendrosz/ShadowUAV?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poleciał.

 

Na 3s2p 2200 20c Zippy, turnigy 3548 i smigle APC 11x5.5 model poleciał..........

Witam

Marcin przy motorku Turnigy 3548 i pakiecie 3s spokojnie możesz dać śmigło 13x6,5. Pobór prądu na ziemi około 35A (zmierzone). Latam w takim zestawieniu modelem o wadze około 1400g (akrobat) i odjazd ma naprawdę niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.