Skocz do zawartości

F3a od początku


Piotrfala

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 277
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

właśnie wykonuję część ze sklejki 1,5 mm by zamknąć kadłub od spodu wzmocnić tym samym przednią część kadłuba gdzie bedzie mocowane podwozie i zespolić to razem z wręgą silnikową i przy okazji oddzielić przedział wyposażenie od rury rezo. ale zacząłem sie zastanawiać czy cały ten element zrobić ze sklejki czyli aż do końca skrzydła czy tylko do wregi podwoziowej a dalej zastąpić to balsą bedzie lżej ale czy wytrzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz wypukły spód kadłuba to po co ci to wzmocnienie ze sklejki jak i tak na to co masz jeszcze przychodzi profil spodu kadłuba. Jedyne wzmocnienie to możesz zrobić przy podwoziu! Ja mam w modelu samą konstrukcję na podstawę kadłuba i do tego przyklejone wycięte ze styro +balsa profile na górę i dół. Nie ma potrzeby zamykać podstawy kadłuba jak dokleisz do tego profile!!! Jedynie przy podwoziu zrób wzmocnienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prace muszę na razie zawiesić gdyż wracam z obczyzny do domu a po drugie materiał mi sie skończył ;/

dalsze prace myślę ze w przyszłym tygodniu chociaż nie wiem jak to bedzie bo lekki maraton kolokwialny sie zbliża ;/

a no i może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł jak ładnie wykończyć maskę ?

myślałem o paru klockach balsowych ładnie dopasowanych i wybranych od środka!

chciałem uniknąć laminatu gdyż za za bardzo nie mam warunków w moim małym mieszkanku na jego wykonanie ...

chociaż ... właśnie wpadł mi pewien pomysł do głowy ale najpierw musze sie z nim przespać :D

a no i miło przeczytać ze jednak budowa przebiega pomyślnie !!

 

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4371

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.