Skocz do zawartości

Bristol Scout D


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ponieważ dano mi delikatnie do zrozumienia, że się opierniczam, to ... muszę przyznać, że to prawda. Coś jednak posunąłem do przodu. Oto dowody:

 

Na zdjęciu poniżej widać szablony elementów kształtowych końcówek skrzydła oraz łączniki skrzydeł. Łączniki ze sklejki 5mm

 

Dołączona grafika

 

Lewe, górne skrzydło nabiera powoli kształtu:

 

Dołączona grafika

 

Górne skrzydła będą przykręcane do zastrzałów przy pomocy wklejonych w centropłat takich oto łączników:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie mogłem sobie odmówić przyjemności przyłożenia skrzydeł do kadłuba. Wygląda pięknie

Chyba wszyscy tak mamy :mrgreen:

 

Chciałem napisać, że gdyby coś to mogę porównać rozwiązania konstrukc. z moim planem w 1/4 ale widze, że Twój o wiele mniejszy więc chyba nie przyda się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mój jest malutki. Skala to ok. 1:8,5, w związku z tym wiele elementów jak i sposób montażu są znacznie uproszczone.

 

I jeszcze ciekawostka: jak położyłem skrzydła obok siebie okazało się, że te dwa płaty dają sumaryczną rozpiętość ok. 170 cm. Całkiem sporo! Przedtem mi to nie przyszło do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centropłat górnego skrzydła. Na zdjęciu widać półki, do których przykręcone są elementy mocowania płata do zastrzałów - tulejki z łączników kabli elektrycznych. Tulejki trzymają się na wkrętach, pod którymi są podkładki. Drugi wkręt służy do zafiksowania zastrzału.

Te tulejki należy przykręcić zanim przyklei się górny keson. Otwory technologiczne w górnym kesonie mają umożliwić przykręcania i odkręcanie płata, ale nie umożliwią odkręcania i dokręcania śrub mocujących łączniki. Na razie wstrzymam się z przyklejeniem górnego kesonu, żeby mieć bezpośredni dostęp do wkrętów, zanim upewnię się, że wszystko pasuje i można zaklejać wkręty.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

tylko pamiętaj, że jest to kolor z pod którego widać konstrukcje modelu oraz rysunek słoi balsy.

I to okropnie widać :!: Może lepsza będzie zwykła folia - nie 'szmata", która nie jest transparentna. Jest ona w prawie identycznym kolorze - Creme. Nią własnie pokryłem Pfalz'a i Nieuporta 11 elektro. Dodatkowo jest dużo lżejsza od "szmatki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.