Skocz do zawartości

DragonFly 4 od Tomka


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

1.To nie jest spalinak ani T-rex.

2.To nie jest garaz tylko strych

3.Jest duzo lepiej

4.Pozadne nagranie mam na aparacie ale temu jeb.. baterie i sie nie nagralo. To koncowke pakietu nagralem komorka. a jak juz wczesniej pisalem jak jest slaby pakiet to ogon lazi w kazda strone i ledwo co mozna go utrzymac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na kiepski pakiet to jedyna rada zapodać większego lipola .

Tylko ,że obowiązkowo wymierzyć bezpieczny czas latania i latanie pod budzik(ja tak robiłem)

film zaraz oblukam ,ale wiem ,że strych dla tego diabelstwa to mało :shock: :(

Łopaty podetnij ,ale nie więcej bo zaczną się kłopoty ze wznoszeniem .

Nadal myślę o trzy fazowcu . Mam nawet taki mały regiel 12 A .

Co ty na to ?

No i ślinka też tylko nie wiem czy by się nadał bo ma coś ok 850 o/v

A może znajdziesz jakiś tani to ja go zakupię?

 

P.S.

Wojtek jak nie przestaniesz używać soczystej polszczyzny na forum to się pogniewamy ostro :twisted: :rotfl:

 

EDIT:

film widziałem

Jak dla mnie to spory postęp.

Najwyższa pora zabrać go na hale sportową ,bo tutaj wpada we własne zawirowanie powietrze i to powoduje dodatkowe rzucanie helika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post z uliczna polszczyzna...

KUR... no i po lataniu! :(

Przyciolem lopaty zgodni z zaleceniami kolegow z Epheli - 3mm od strony kadluba i 1mm na koncowkach.....

Wszystko ladnie pieknie.... ale... model wyzej niz metr nie chce lecic :cry: :cry: :cry:

 

Teraz to narobilem sobie kosztow :(

 

Tomek, moge postarac sie przerobic go na 3f o ile pozyczysz mi regiel i silniczek. Problem z tym ze nie wiem jak tu zmiksowac ten regiulato-odbiornik od silnika ogonowego a 3f od glownego :(

 

Narazie loty zawieszam do mometu jak cos wymysle co z tymi lopatami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż lipola i znowu polatasz (pamiętaj o testowaniu napięcia).

Łopat nie wyrzucaj ,na pewno na 3-fazowcu będą lepiej sparwować się niż normalne (wyższe obroty)

Nowe łopaty i regiel wyślę Ci w piątek( jutro mam całodobowy wyjazd ) .

No i myśl co jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sposób na zwiększenie obrotów oprócz zmiany pakiety z 2S na 3S to zmiana zębatki na taką co ma jeden ząbek więcej. Ja tak robiłem z powodzeniem, tylko możliwe że będziesz musiał wtedy nawet bardziej przyciąć łopaty bo wzrośnie tez prądożerność. Kolejny plus to większa stabilność dzięki większym obrotom.

Zębatki w HB są takie same jak w przekładniach MP JET'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: :cry:

Zrobil sie stabilniejszy....i latalem nim po calym gospodarstwie :D

Niestety wylecialem za ogorod gdzie byly silniejsze podmuchy, ja bylem za daleko, pokrecily mi sie dragi no i bam...

Efekt - zlamana glowica (tam gdzie sa lozyska), flybar.

Naszczescie Tomek dolozyl zapasowa glowice... bylem po wegiel na flybar ale dzisiaj jest sklep zamkniety :( - pojade jutro.

 

sorki Tomek za tak czeste wypadki ale ucze sie :( - jest to wszystko odrazu naprawiane i poprawiane - ciagle robie jakies experymenta :rotfl:

 

Mysle jaki tu dac silnik aby waga nie wzrosla a obroty owszem.

 

Z czasem nauki latania widze ze jednak nie jest to "prawdziwy" heli. Nieciekawie sie lata bez zmiennego skoku lopat - trudno model utrzymac na stalej wysokosci przez dluzszu czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Elektron - widze ze mamy nowego helimaniaka. Tylk onie zapomnij o normalnych modelach. Heli fajna sprawa, nie przecze, ale troche kosztowna. Skoro ujarzmiles juz taka mala i nieznoscna bestie to z lepszym heli nie powinienes miec problemu. Na EpHeli czytalem kiedys o DF (tez wozilem sie z zamiarem kupna, ale dobrze ze kupilem aparature i zainwestowalem w inny sprzet) i forumowicze nie polecali go na 1 model, nerwowy, trudny w pilotazu.

 

Skoro juz tak tuningujesz heli to zerknij na strone:

 

http://www.larsd.republika.pl/

 

Moze znajdziesz cos fajnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mariaczi :D:D

Stronka mi sie przyda :)

No zarazilem sie helikami.. i nie powiem... narazie nie interesuje mnie powrot do samolotow. Chyba ze do Extry spalinowej lub czegos duzego noszacego aparat wyyyysoookooo :D:D

 

Zaczynam tez myslec nad skonczeniem z modelarstwem :( - moze taki chwilowy okres ( mam nadzieje ) ale przestalo mnie to bawic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraczi juz w ta sobote zaczynam kurs szybowcowy :D

Nie no watpie abym na zawsze odszedl z modelarstwa.... to hobby (pasja) jest jak rak... ciagle ma nawroty :/ ( w zeszlum roku tez mialem taka przerwe) - pewnie wynika to z tego ze jest super pogoda i wole pojechac gdzies bikiem z "ludziami" :D

 

Pegaz moje zainteresowania wcale sie nie wypalaja... Muzyka i komputerami interesuje sie od malego.. Modelarstwem i fotografia od 2 lat :D

Modelarstwo jest jak rak... ciagle ma nawroty :/ ale w przypadku modelarstwa sa one tylko lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zarazilem sie helikami.. i nie powiem... narazie nie interesuje mnie powrot do samolotow. Chyba ze do Extry spalinowej lub czegos duzego noszacego aparat wyyyysoookooo :D:D

 

A ile dla Ciebie to jest ,,wysoko'' z aparatem,koniec zasiegu radia 2km,czy wyzej ?

Ale tylko Ekstra spalinowa,nie helik?

9a8ca5a154cbd914.jpg

Jak widzisz, tam ,,wysoko'' to juz nie bardzo jest co ogladac.

Zdjecie oczywiscie z modelu RC,z kamera,jesli robi to wieksza roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.