Skocz do zawartości

Nadmorskie KLIFY


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny weekend i kolejna wyprawa była. Dzień dziecka spędziliśmy znów na klifie podziwiając widoki , prażąc się w słońcu i śmigając z doborową ekipą modelarzy.

 

Poznało się trochę ludzi , nabrało doświadczeń nowych i ogólnie miło spędziło czas ;-)

 

Wiało od 2m/s do jakiś 8m/s ( wtedy to się działo ). Banda glajciarzy też nie odpuściła i śmigali także.

 

Nasze modeliki utrzymywały się już przy 2-3m/s jednak trzeba było latać blisko krawędzi. Teraz planujemy zbudować modeliki 1m bez lotek na wiaterek 1m/s ;-)

 

Co mnie bardzo zdziwiło model 2m 1,2kg był wstanie utrzymać się na klifie przy 3m/s ciągnąc doskonałość z prędkości :mrgreen:

 

Niestety niektórzy glajciarze zbytniej wyobraźni nie mieli zalatując nas od tyłu bez żadnego ostrzeżenia. Do niektórych nie przemawia fakt , że model 2m rozpędzony ponad 100km/h tnie linki jak żyletka :roll: i naprawdę nie stanie w miejscu jak helikopter tylko trza go ciągle gonić.

 

Miejscowi opowiadali jak doszło do spotkania 3 stopnia modelu z glajtem. Model 3m przeciął linki jak scyzoryk , a pilota glajta uratowały tylko silne nerwy i opanowanie - PRZEżYł

 

Trzeba więc bardzo uważać latając z glajtami. Uważać muszą jedni i drudzy. Jak glajta widać jest ok, gdy zalatuje nas bezszelestnie od tyłu kłopoty mogą się pojawić w ułamku sekundy :!:

 

Miejsce do latania przecudne i spokojnie można rozgrywać MP f3f. Górale którzy przybyli na zawody też byli miło zaskoczeni miejscówką.

 

Moje zdjęcia to cienizna w porównaniu z fotami Macieja N., mam za to kilka fajnych filmów , które postaram się wrzucić

 

p1090448mg3.jpg

p1090448mg3.ac65478ed8.jpg

 

p1090426ee7.jpg

p1090426ee7.20610f68e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Jestem na urlopie w Pobierowie i mam do WAS pytanie: czy gdzieś tu w pobliżu można polatać. Znalazłem tylko klif przed Trzęsaczem jadąc od Pobierowa, kilka fotek:

dsc04254vy5.jpg

dsc04254vy5.2e749a0df6.jpg

 

dsc04256tc3.jpg

dsc04256tc3.f1ef9bcc3a.jpg

 

widok od klifu w kierunku ulicy

dsc04258nx4.jpg

dsc04258nx4.552a74be3c.jpg

 

może ktoś już tam latał i może podzieli się wrażeniami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Mam pytanie do kolegów modelarzy znad morza

Jade w lipcu do Jastrzebiej Góry i nie wyobrażam sobie żebym nie zabrał modelu i nie polatał na klifie:)

dlatego pytanie czy w okolicy Jastrzębiej Góry da sie gdzieś polatac na klifie?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Piotrek Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlatego pytanie czy w okolicy Jastrzębiej Góry da sie gdzieś polatac na klifie?

Niedaleko masz klif Chłapowo. Chciałem tam kiedyś polatać będąc właśnie w Jastrzębiej Górze ale niestety kierunek wiatru całkowicie nieodpowiedni a później to już całkiem pogoda zawiodła , bez przerwy deszcz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek nie strasz mnie:)

Wcale nie miałem takiego zamiaru :D

...a w samej Jastrzebiej nie ma nic?

Przyznam, że nie chodziłem i nie szukałem bo pogoda była taka sobie ale chyba raczej nic nie będzie.

...wiesz tak sobie myslę zona na plaży a ja w powietrzu:P

Eee, za dużo dobrego :jupi: Ale w sumie to zawsze możesz polatać z plaży, oczywiście pod warunkiem że nie będzie oblegana przez ludzisków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niestety w czasie mojego pobytu w Jastrzębiej Górze ani jednego dnia lotnego nie miałem

na klif sie nie załapałem bo wiało raz z prawej raz z lewej i z tyłu a ani razu z przodu:)

poza tym Motyl w swoim wątku o elektro Elfie zamieścił moją fotkę z Chłapowa gdzie pokazane jest nowe ogrodzenie z siatki i ciekawych słupków:) ktore nam utrudnią trochę życie(zresztą glajciarzom również).Przez pół roku woziłem w samochodzie hol przed wyjazdem go wywaliłem a później cholernie tego żałowałem:(

Moim zdaniem dobrze jest zabrac ze soba elektryka, chociaż nie po to sie jedzie na klif żeby latac elektrykami ale lepsze to niż siedzenie na plaży i się wkurzanie heh.

Teraz jestem w domu i nadrabiam zaległości w lataniu

Zapraszam chetnych do wspólnego latania :) do Raciborza

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja latalem w tym roku w czerwcu elektroszybowcem na plazy w Lukecinie, oczywiscie wieczorem jak nie bylo duzo ludzi na plazy , kilka razy wylecialem w morze tak z 40 mtr od brzegu i jest to fantastyczne latanie na urlopie, a fajnie laduje sie na plazy gdy ludzie bija brawooooooooooooo. Zrobilem ok 2o lotow

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

modelpiotrek, bo strażaki tak maja :D

 

Ja byłem polatałem i było fajnie. A glajciarze ?? hmm.... jak trafisz na miejscowych z Gdyni i okolic to polatasz razem z nimi, ale mi sie trafili "cwaniaczki" z Bielska Białej. Doszło do ostrej wymiany zdań, aż wreszcie ja poleciałem o oni musieli przez jednego wyszczekanego sobie poczekać, bo się mojego motorka wystraszyli :D Podejrzewam ze gdybym miał zwykłego szybowca staranowali by mnie, ale motorka i dmuchadełka to się bali :D

 

miejsce jest nowe do latania, koło restauracji w samolocie, rzeba uważać tylko na właściciela tej restauracji bo gość tez dziwny i tylko kasę liczy. Zatrzymałem się na poboczu to awanturę robił, że nie wolno tam parkowac i trzeba zapłacić mu 5zł. Jak nie to mi samochód "załatwi". Powiedziałem proszę bardzo, mam świadków groźby, więc niech teraz on pilnuje go co by mu sie kuku nie stało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja tam sami zeciarze żerują, mi też uwagę zwrócili żebrając 5zł. Z glajciarzami problemu nie miałem , a było ich z 10ciu wtedy. Zależy na kogo się trafi. Często latam z galajciarzami u siebie w okolicy Bydzi jak równierz w Gdyni i są raczej wyrozumiali.

 

Prawda taka, że lepszy klif ( zarezerwowany tylko przez modelarzy za poparciem tamtejszych władz) jest w Mechelinkach. Nie ma tu też problemu z miejscowymi - latamy razem i nawet się za kumplowaliśmy. Polecam na następny wypad właśnie to miejsce. Jest więcej miejsca do lądowania , mniej ludzi, a glajciarze mają swoje startowisko 300m dalej. Nikt nikomu nie przeszkadza ;-).

 

Uważam , że mamy takie samo prawo latać modelami jak glajciaże. Co oni niby lepsi? :lol:

 

Szybowców też się boją ale silnik robi lepsze wrażenie. Jeden zawodnik miał kiedyś spotkanie na klifie z f3f koło 3m rozp. Linki poszły i koleś ledwo się uratował , a model pozamiatany.

 

Podejrzewam, że jak by się człowiek postarał to i szybowczykiem 350g by ich szmatę poskładał - to kwestia tylko dobrego wplątania w lineczki ale po co.

 

Szkoda, że Ci niektórzy paralotniarze nie rozumieją , że nie tylko im się zabawa należy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.