Skocz do zawartości

Nadmorskie KLIFY


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Istotnie były: Sting i Akacja oraz 2x Milenium. Modeliki te świszczą jak trzeba.

 

Co do zawodów f3f to uważam , że lepszego miejsca w Polsce nie ma na zawody. Tutaj jak wieje to równo ( nie to co w górach - raz dusi raz nosi). Wiatr jest bardzo stały , model chodzi jak po sznurku i jest bardzo przewidywalny - nie mówię tu o lądowaniu :wink:

 

Odnośnie więc zawodów gdy wieje równo cały dzień - wszyscy niemal uczestnicy mają równe szanse w zawodach i rywalizacja jest bardziej zdrowa, sprawiedliwa.

 

Mieszkam w Bydgoszczy i mam prawie równo w góry i nad morze. Gdy tylko wieje bez wachania wybieram morze - tylko ze względu na stały wiatr i latanie jak po sznurku :lol:

 

Nie twierdzę ,że w górch nie jest fajnie, jest po prostu inaczej.

 

Chyba każdy sobie powinien zdać sprawę , że Gyniakom nie uśmiecha się jechać na zawody w góry , a Góralom nad Bałtyk. Każdemu teraz brakuje czasu , a i z kasą ciężko bo wypad kosztuje....i za cenę wypadu nie jednokortnie można mieć następny model :crazy:

 

Dobrze, że mieszkam pośrodku ;D , a nwet bliżej tych fajniejszych górek :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość pitplane

Witam

 

W miedzyczasie zebrało się troche filmów z latania w okolicach Trójmiasta.

Nie są to wszystkie filmy, ale Ci co nie widzieli , mogą poczuć smak takiego latania :)

 

Osłonino - koło Gdyni . Kierunki wiatru E

 

Latanie niemal w mieście :) Brzeźno - dzielnica Gdańska. Malutki klifek, ale fajnie się lata przy wiatrach N

 

Krynica Morska, wcale nie wyżej, ale bardzo miło przy wiatrach N-NNW

 

Mechelinki- rewelacja. Przy silniejszych wiatrach trudno się ląduje z powodu silnych turbulencji na zawietrznej , ale warto :) wiatry NE z odchyłkami do N i E

 

To troche mało Trójmiejskie miejsce, ale tylko godzinę jazdy.

Nowe koło Grudziądza. Mozna latać na drzwiach od stodoły przy wiatrach E

 

 

Wracamy do 3city :) Stogi, kolejna dzielnica Gdańska, bardzo miłe miejsce, lądowanie na plaży. Wiatry raczej N do NNW

 

Za Gdynią, miejscowość Mrzezino. Fajna górka na wiatry S z odchyłkami. Lądowanie na szczycie lub zboczu

 

Gniewino- to już okolice Żarnowca. Spory zbiornik. Duże nachylenie stoku i kierunki wiatru niemal prawie wszystkie :) Niestety lądowania dość trudne , ale jeśli nie robi się zakrętów pod stok ląduje się bezpiecznie

 

 

Jest na tyle bezpiecznie że mogły odbyć się bez problemów zawody o Puchar Bałtyku (po raz drugi)

 

Myślę, że okolice Trójmiasta można śmiało ogłosić stolicą lotów zboczowych. :-)

Nie wiem czy są podobne miejsca gdzie potrafi wiać tak laminarnie, pewnie i w promieniu 40km byłoby tyle miejsc do latania na tak różne kierunki wiatru jak w tym rejonie :)

 

Oczywiscie przedstawiam tylko częsć miejsc.

 

Pozdrawiam i zapraszam :-)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dodaj jeszcze jakieś dokładniejsze namiary np. GPS i bedzie to super mapa.

 

Myśle że w lato odwiedzę 3city, najchetniej widziałbym zbocze do którego mogę dojść od molo sopockiego i było to max 5km plażą bo dalszej wędrówki kobieta nie przeżyje a jeżdzenie SKM z modelem jest troche denerwujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane
..., najchetniej widziałbym zbocze do którego mogę dojść od molo sopockiego i było to max 5km plażą bo dalszej wędrówki kobieta nie przeżyje a jeżdzenie SKM z modelem jest troche denerwujące...

 

Takie rzeczy to tylko w..... :)

W lecie plaże są zaludnione plażowiczami :) i 5 km od mola to troche mało aby spokojnie polatać.

 

Bez samochodu to troche będzie cięzko dotrzeć do w/w miejsc. A do tych ktorych mozna dojechac jakims ZKMem sezon letni odpada na latanie własnie ze względu na ludzi.

 

Współrzednych z gpsa nie mam , ale jesli skontaktujesz sie przed przyjazdem z miejscowymi, powiedza co i jak :)

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Chłapowie tydzień temu. Jest płot 3m za krawędzią klifu i to na całej długości klifu. Co za mendy go postawiły :evil: Latać można ale lądować na klifie lepiej (na stromiźnie) lub na plaży. Zawsze można latać z plaży tyłem do wody ;-)

 

Podobno lepsze miejsce do lądowania jest jakieś 200m na lewo od tego klifu gdzie zwyczajowo lataliśmy. Lata się teraz tam gdzie jest restauracja-bar zrobiony w samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pitplane

Witam

 

Kontynuując wątek polecam pod rozwagę miejscowość Białogóra i Dębki.

Białogóra fajny wysoki na ok 8m klifek i Dębki (przy ujściu Piaśnicy), wydma na ok 5-6m.

 

W Dębkach dodatkową atrakcją jest lądowanie z nad ujścia rzeki (przy odpowiedniej odchyłce)

:)

 

dołączam filmik

 

W Białogórze trafiliśmy na niemal ciszę, ale już w Dębkach wiało solidnie.

 

Oczywiście miejsce kompletnie odpada w sezonie wakacyjnym :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiliśmy sobię Wigilię DNIA DZIECKA na klifie w Mechelinkach.

Zabraliśmy dziewczyny i o 10.30 zameldowaliśmy się na Kifie. Kierownik Klifu przyjechał zaraz po nas i zaczęła się zabawa.

 

Potem dojechała cała brać modelarska z modelami różnej maści. Każdy poleciał...

Momentami naliczyłem 6 modeli w powietrzu i żaden się nie zderzył. Było kilka wycieczek w las i na dół ale było fajnie. Poznałem kilka nowych osób i się pogadało.

Pogoda była dobra. Pierw odkręcił na zachód ale po 14 było już super. Ja wskrzesiłem stare zuni i latałem coliberkiem 1m , a Kolega Maciej N. katował bobola 1m i Elfa

 

Jak zwykle pozdrowionka na wszystkich Lataczy, Znajomych i Tych co dopiero zaczynają przygodę z lataniem :D

 

 

60597165.jpg

 

81044795.jpg

 

68284445.jpg

 

51030735.jpg

 

55183172.jpg

 

 

69525585.jpg

 

97189684.jpg

 

86401621.jpg

 

 

 

 

Na Klifie jak zwykle pojawił też się problem parkowania aut...

 

 

Nie wszyscy Ci co przybyli na klif i na łąkę (modelarskie lądowisko) zdawali sobie sprawę z zagrożenia jakie może stworzyć

 

ponad 3 metrowy model ważący 3 kg rozpędzony do 150km/h (czasem pada elektronika,czesem pilot się myli i model spada ), który uderza dziobem w przeszkodę - człowieka, samochód,...

 

Mówiąc takim ludziom, żeby prze parkowali auta robimy to nie na złość tylko dla bezpieczeństwa ogółu.

 

Pilot lądując i mając na środku lądowiska auto bardziej się jeszcze stresuje i może popełnić błędy. Nikt z nas też nie chce nikomu nic zniszczyć (ani aut ani sobie modeli) to jasne.

 

Najbezpieczniej jest więc parkować auta przy lesie i przy krzakach na dole łąki. Modelarze to wiedzą, a Ci co nie wiedzą, to się dowiedzą :)

 

24561612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek polecam pod rozwagę miejscowość Białogóra i Dębki.

Piotrze, mozesz dokladnie okreslic te miejsca w ktorych lataliscie ( wspolzedne albo zaznaczyc gdzies na mapie ) Za 2 tygodnie zbieram sie do Karwi i napewno odwiedze rejony Chlapowa ale fajnie miec wiecej opcjii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

hmmm, za 2 tygodnie... obawiam się ze bedzie już sporo plażowiczów, chyba ze bedzie wyjątkowo zimno, wietrznie i pochmurno.

W Białogórze wejście nr 33. Z buta do wejscia 33 ok 1km chodnikiem. Nie mozna podjechac samochodem.

A w Dębkach tuż przy ujściu Piaśnicy, po jej prawej stronie patrząc na N.

 

Ani w Dębkach ani Białogórze nie ma mowy o lądowaniu " u góry" pozostaje tylko plaża wiec sezon wakacyjny jest troche kiepskim momentem na latanie w tamtych miejscach.

 

 

 

Pozdrawiam

 

edit/

jestem pewny ze miejscowi szybko wskażą którędy do wejscia 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.