Skocz do zawartości

ToTo - depronowy motoszybowiec - da się


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Elekronika w zaleznosci od portwela ja ci podam tansza wersje co nie znaczy ze gorsza

 

serwa typowe 9g np. hxt ,tgy

silnik mozesz Tower Pro 2410-09 lub podobny

do niego smigło 9x4.5

bateria 3s lipo 1600mAh

i regulator wez min 20A lub obcjonalnie 25-30A na zas

goldy 3,5mm(polaczenie silnik regulator)

wtyk xt60(polaczenie bateria regulator)

 

dzięki za szybką odpowiedź, jutro wezmę sie za szukanie w/w elektroniki :) jak bedę miał problem to sie odezwę. A czy silnik speed400 tak jak w planach jest gorszy niż ten co podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no przede wszytskim silniki szczotkowe wychodza z uzycia,poza tym sa cięzsze mniej wydajne i gorzej sie je mocuje,aczkolwiek mozesz zastosowac,tylko czy jest sens??

wydasz na silnik bezszczotkowy ok 30-40zl i bedziesz miał lzejszy model i o lepszych własnosciach.

ale jesli chcesz mozesz zastosowac speeda tylko juz musisz kupic regulator do szczotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster kierunku jak najbardziej warto dorobić. Zrobiłem w swoim Toto 1 i bardzo pomaga w radzeniu sobie z wiatrem, poza tym kierunek w szybowcu to zawsze dobra rzecz, zakręty wyglądają ładniej i nie ma zamiatania ogonem. Musisz tylko uważać na wyważenie, dodatkowe serwo i bowden mogą spowodować nadmierne przeważenie modelu na tył. U mnie wyważa się dopiero pakietem 2300 mAh (260g) + ciężarek 5g tuż za silnikiem (mam bardzo lekki silnik zamontowany za wręgą (schowany w kadłubie) co dodatkowo skraca ramię siły z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyton, a czy śmigło składane da się założyć do tego silnika? Pytanie banalne, ale ja jestem kompletnie zielony. Nie mogę doczekać się pierwszych prac przy budowie. A jak już ruszyć to robić do końca a nie potem niepotrzebnie hamować pracę.

 

Podałeś mi elektronikę ale za cholerę nie mogę jej znaleźć na znaych mi sklepach. Znalazłem jedynie silnik.

Możesz podać mi jakieś dobre sklepy gdzie mógłbym dostać te części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

na ten silnik mozna załozyc skałdane tylko oska jest z gwintem i troche szkoda

moze lepiej wez z oska bez gwintu i na spokojnie zamontujesz śmigło skladane np:

taki lub podobny

regulator np taki

zasilanie :lipol

no i serwo,serwa

do tego goldy co ci podałem i złacze

masz wszystko z jednego sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten ?

 

W opisie pisze, że zalecany regulator to 15A i 18A, z tego co wyczytałem na forum to na 20A też latają, czyli spokojnie mogę 20kę podłączyć?

 

do tego aku lipol'a jaka ładowarka będzie dobra? bo z tego co widze to przedział cenowy jest straszny... dla mnie póki co cena jest najważniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak ci napisal Marcin K. wez moze jakis wiekszy bedzie do innego silnika przy innym modelu. dlatego opłaca sie wziąć nieco wiekszy no chyba ze zalezy ci na masie ,ale akurat w toto kilka gram wiecej ci nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.