Skocz do zawartości

Super Bandit Park Jets


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Troszkę znowu podłubałem i stworzyłem takie cosik:

Nazywa się Super Bandit

Długość 930 mm

Rozpiętość: 800

Waga: około 500g

Silnik: Brushless-Motor Bm 2408-21

Reg: nieznany był w zestawie z silnikiem

Śmigło: GWS (zupełnie zapomniałem jakie ma oznaczenie EP8040)

Pakiet: Li-Pol 1200mAh

Materiał: 2 płyty zielonego depronu (Climapor jak kto woli) 6 mm

Zacząłem budowę dziś rano jutro jak dam radę uzbroić w elektronikę i serwa może jutro polatam.

Fotki na razie tylko takie zapomniałem zupełnie żeby robić zdjęcia (przepraszam)

595981c97d6aeec4.jpg

8168e2db7c283452.jpg

Orczyki mojej roboty z okleiny do płyty meblowej Twarde i cienkie świetnie moim zfaniem się spisują:

f08c5a0310398f21.jpg

d22c7ae43d57fe72.jpg

No i mniej więcej będzie to wyglądać tak:

40b073b0f8f0181e.jpg

Pozostanie oszlifować to na ładnie i pomalaować ale to dopiero jak się okaże że lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i błąd, błąd :crazy: :crazy: ..... Wszystko przez ten pośpiech. Musiałem Bandytę troszke ponaprawiać. Żle zamontowany silnik powodował przekręcanie się samolotu wokół osi wzdłużnej parę kretów i nijak nie mogłem go ulotnić. Dopiero jak sie zabrałem za sprawdzanie wszystkiego po kolei okazało się, że to silnik za bardzo w dół i bok. Niestety burza przeszkodziła w dalszym oblatywaniu. Ale mam nadzieję że będzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że chyba jeszcze jestem za cienki.... Bandit w locie przypomina cegłę. Choć raz udało mi się nawet odbyć.........hm... kilkusekundowy w miare kontrolowany lot. srodek ciężkości wydaje się być dobrze ustawiony. Cóż prawie w cale nie reaguje na ster wysokości. Spróbuję zmienić statecznik poziomy zobaczymy co z tego wyjdzie. Nawiasem mówiąć mam wycięte elementy na drugiego Bandita więc jak ktoś chce się z nim zmierzyc to zapraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Właśnie myślę nad zbudowaniem czegoś podobnego ... Na co powinienem uważać ? Myślałem nad sterowaniem sterem wysokości w dwóch połówkach jako lotek i wysokości w jednym przez mikser jak w układzie delta. ( na tej zasadzie lata zagi ) Da się coś takiego zrobić ? Coś jak Mirage G8 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już zaprojektowałem nowe, a właściwie nowy statecznik poziomy będzie napędzany podobnie jak w F-15 zobaczymy jaki to przyniesie skutek. Myślę, że pozytywny. Zobaczymy. Dzięki panowie za rady. A propo szukam zdjęć lub jakichś planów poglądowych bodajże Grippena. Jeśli macie to proszę o udostępnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem zmienić tylko statecznik poziomy i wyszedł mi cały nowy model:

14f5bf346ece64f0.jpg

Po prawej to ten "stary" po lewej nowy w budowie już go trochę widać

19e9fc785a3494c3.jpg

A tu juz gotowy do lotu brakuje tylko "bowdenów" do lotek ale ich montaz trwa około 1 minuty. Zmieniłem cały ststecznik poziomy nowy obraca się cały. Środek ciężkości jest "złapany". Jak tylko przestanie wiać lecę na "lotnisko".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałeś na zdjęciach powyżej nie wzmacniam tego wogóle bo i poco??

Przy mniej delikatnym podejściu do lądowania i tak to nic nie pomoże. A ląduje (przynajmniej się staram) na zasadzie 'klapnięcia" z bardzo małej wysokości i prawie w miejscu. Widać to było na filmie pierwszym w temacie F-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Nowy" Bandit otrzymał jakies malowanie. Co ciekawe pomalowałem go farba kupioną w Castoramie o nazwie Jedynka. Ale to nie emulsja do ścian tylko coś "innego" rozcieńczyłem to maleńką ilością PB95. Benzyna w czystej postaci trochę podżera depron ale po zmieszaniu tego z farbka nie szkodzi mu w ogóle

a26df08751aaf91c.jpg

d13cd156d8667dd2.jpg

f019e7a6ee39fe95.jpg

Przepraszam za otoczenie ale zdjątka "trzaskałem" na działce w ferworze walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bandyta przeszedł do historii.... :( Był za szybki o wiele za szybki jak dla mnie. Nawet nie zdążyłem mu nakręcić filmiku. Po starcie pionowo w górę cud miód pierwsza klasa. Pokręciłem się nim troszkę i było super..... Ale go rozbiłem :oops: Cóż na pewno zrobię go jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Urzekła mnie jago sylwetka.

Nie będę zakładał nowego wątku a chciałbym przedstawić mój pierwszy model depronowy i przy okazji mam pytanie do tych którzy te model ulatniali, czy SC na planach jest poprawny tj. czy ma być na łączeniu dźwigara

 

dsc008651mk7.jpg

 

dsc00877lj4.jpg

 

Model oblatany, SC zaznaczony w planach jest poprawny, zabawa przednia .

Silnik AXI Silwer 2212/20, śmigło GWS HD przycięte z 9x5 na 8X5, aku WoW 3S 1000mAh

czas lotu 8-12 minut

Waga modelu gotowego do lotu 400g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję kotleta i podłączę się pod temat ;) Zbieram się do zbudowania Bandita w wersji EDF 109%

 

Rozumiem, że w przypadku modelu wykonanego przez Aeron1 jak i Osa, bardziej efektywne sterowanie było przy zastosowaniu całego ruchomego statecznika pionowego?

 

Obawiam się, że będę miał problem ze znalezieniem SC. W planach wersji 100% oraz 75% jest on zaznaczony, natomiast w wersji 109% już nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.