Skocz do zawartości

Super Bandit Park Jets


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że będę miał problem ze znalezieniem SC. W planach wersji 100% oraz 75% jest on zaznaczony, natomiast w wersji 109% już nie :/

Nie wiem czy temat dalej aktualny, ale w moim w wersji 109% SC ustawiony jest na 115mm

 

bardziej efektywne sterowanie było przy zastosowaniu całego ruchomego statecznika pionowego :/

Chodzi raczej koledze o ster wysokości, bo pionowy jest tu na stałe. W moim jest jak na planie, tylko zapewniłem duży wychył po około 30-40 stopni w obie strony. Ster wysokości jest przeniesiony do góry i nie jest w cieniu aerodynamicznym skrzydła, według mnie działa prawidłowo. Oczywiście wersja EDF 109% przerobiona jest na Pusher, bo Bandit 100% wydawał mi się za mały. Model fajnie lata i daje dużo radochy.

post-3605-0-79841600-1338448432.jpg

 

Najlepiej się lata jak ma burza nadejść i zaczyna wiać, co teraz nie jest rzadkością.

No i trzeba szybko przed deszczem potem uciekać :D

post-3605-0-01560400-1338448469.jpg

 

Edycja; zdjęcia dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście temat jest jak najbardziej aktualny. Dziękuję bardzo za odpowiedź, wskazówki na pewno się przydadzą, a informacje o środku ciężkości mnie uspokoiły. Nie wiem jakim cudem pomyliłem statecznik poziomy z pionowym. Chodziło oczywiście o ster wysokości. W takim razie nie będę kombinował i zrobie zgodnie z planami.

 

Nie ukrywam, że prace stanęły z powodu braku napędu EDF, na który się uparłem. Od dwóch miesiecy słyszę w Nastiku, ze niebawem napędy będą dostępne i nic więcej :( Szybciej by chyba było kupić poza Polską.

 

A swoją drogą to zdjęcia sa rewelacyjne. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hje hje :)

 

Dopiero teraz zobaczyłem, że jest ten temat z tym modelem.

 

Od jakiegoś czasu go buduję, idzie to powoli bo robię go z doskoku jak mi się zachce :P

 

Zastanawiam się tylko co z tym SW?? Może dorobić większe połówki SW?

Planowałem i tak zrobić mix coś jak delta (jednoczesne wychylenie lotek i SW, jak zaciągam SW i lotki też idą w górę a jak ciągne np. lotki w lewo to SW działa jako lotki, chyba rozumiecie ;] )

 

Jutro zarzucę foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinujcie przy konstrukcji SW bo jest dobrze. Chyba że chcecie mieć Jeta 3D :)

Spore Expo trzeba zrobić, na lotkach mam -60% a na wysokości -35%

Założyłem sobie że model ma być w miarę szybki, to i tak na małych powierzchniach sterowych będzie odpowiednio sterowalny.

 

Hje hje :)

Planowałem i tak zrobić mix coś jak delta (jednoczesne wychylenie lotek i SW, jak zaciągam SW i lotki też idą w górę a jak ciągne np. lotki w lewo to SW działa jako lotki, chyba rozumiecie ;] )

Zrób, pokaż że lata, może będzie lepiej niż klasycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście nie będę kombinował skoro konstrukcja jest sprawdzona.

 

Pytanie do gjery, rozumiem, że podana wartość SC mierzona jest od krawędzi zaznaczonej czerwoną strzałką:

scbandit109.jpg

 

Druga rzecz jaka mnie interesuje to akumulator. Z jakim lata Pana model? Chodzi mi o kwestię wyważenia, zamiast dokładać ołów, wolałbym zastosować pakiet o optymalnej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Pan tylko Jurek ew. Jerzy.

Środek ciężkości dokładnie tak mierzony, jak zaznaczyłeś.

Pakiet Kokam 3S 1250, przesunięty na max do przodu.

Silnik RAY CD2830/09.

Teraz to widzę że słabo lata, ale to prototyp, postaram się zrobić coś takiego tylko w wersji ulepszonej, z mocniejszym napędem, oraz inaczej pokryty i pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu miałem mętlik w głowie, czy to w sumie poleci. Nie chciałem inwestować w model za wiele, dlatego powstał taki a nie inny. To co zrobiłem, ma "takie sobie" właściwości lotne, model nie jest za szybki, zwrotny za to jest, dlatego duże expo. Lądowanie bardzo proste, potrafi ładnie szybować, któryś z moich kolegów porównał lądowanie do wahadłowca Columbia, myślę że przesadził.

Bardzo jestem ciekawy jak Ci wyjdzie Bandit w wersji EDF. Pytaj, jak dam radę to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten model spodobał, ale prawdę mówiąc to wersja 75% oraz 100% była trochę za mała. A niestety do wersji 109% zabrakło dobrego opisu. Przeglądałem forum RC Groups, ale tam w jednym wątku były opisy wielu wersji i robił się mętlik. Na szczęście wszystko się już prostuje :) Też jestem ciekawy tego EDF'a, zwłaszcza, że to mój pierwszy model z tym napędem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jest kolego jak masz plany z park jet to są plany 109% jest katalog edf i puszer i jest dokładnie opisane sc . Zbudowałem taki model i lata rewelacyjnie jednak skrzydełka wymagały zbudowania konstrukcji bo niestety sam depron z węglem nie dałby rady z edf-em mój zrobi około 150 km/h a edf 70 ledwie się zmieścił musiałem podnieść troszkę górną część zabudowy z tyłu bo się nie mieściło silnik nieznany regiel turnigy 40/50A bez bec dodatkowy bec pakiet 2200 3s i lata 5 minut na pełnym gazie ,ale czekam na pakiet 4s może się nie rozleci... :P

 

http://pfmrc.eu/inde...nu/#entry447238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście robi robotę mój przy tym to ślimak :) ale i tak jestem dumny z niego sprawdzę na pakiecie 4s lub 5s chyba że silnik nie wydoli... trochę lipa z wyważeniem na większym pakiecie ale co ma latać to będzie latać gorzej lub lepiej ale będzie.... do momentu aż się go rozbije... :P mam trochę za mały ciąg wiem że w innym modelu ta turbinka miała ponad 150g więcej i mocno się zastanawiam czy wloty powietrza nie są zbyt małe bo właśnie takie odnoszę wrażenie ale mam jeszcze jeden model edf mianowicie kyosho fantom f4 i tam jest przed turbinką wstawiona od dołu na płacie skrzydła siatka metalowa tak jakby dodatkowy wlot powietrza ... być może watro pokombinować skoro sama turbinka miała na tym samym pakiecie ponad 850g ciągu a tu ma ledwie 700 sam model ważył 745 przed malowaniem... pionowo w górę to on nie wystartuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model dalej lata, pomimo że zbudowany dwa lata temu, dziś wsadziłem GPS-a tak z ciekawości, niby popierdułka z depronu a prawie setką w porywach osiąga :D

post-3605-0-89767500-1372881721_thumb.jpg

 

A mam modela co udało się 227km/h osiągnąć, to dopiero jest zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.