Skocz do zawartości

Czyszczenie/polerowanie kabinki


rabbitlkr

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jestem w trakcie remontu modelu, który swoje w życiu przeżył. Chce wyczyścić ładnie kabinkę wykonana z jakiegoś przezroczystego tworzywa. Cała powierzchnia pełna jest małych rysek co w rezultacie daje już nie ładne przezrocze a wygląda jakby kabinka była trochę przydymiona. Jest jakaś możliwość na usunięcie i doprowadzenie jej do "szklanej" przezroczystości??

 

edit:literówka w tytule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery ścierne coraz drobniejsze aż do 1200 na mokro.

Na sam koniec pasta polerska do modeli plastikowych, najlepiej firmy Tamiya nakładana przy pomocy kawałka filcu ( wolne ruchy ). Gdybyś takiej nie miał kupujesz najtańszą pastę do zębów ( biała najtańsza bez żadnych dodatków, kolorowych pasków, czy innych granulek ), nakładasz tę pastę na filc lub papier gazetowy ( znów najgorszy papier z jakiegoś szmatławca, czy też dziennika ) i tym polerujesz kabinkę. Na końcu całość myjesz ciepła wodą z mydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qpa, pastę Auto max znam bardzo dobrze, zdaje sie nawet, że kiedyś nawet Ci ją polecałem do usunięcia rysek z karterów w moto :P ale nie jestem pewien czy taka paste nie pogorszy jeszcze sprawy.

 

Wcześniej próbowałem polerować właśnie biała pasta do zębów ale bez uprzedniego czyszczenia papierkiem i efekt był niezadowalający, jutro sprobuje metody Motylastego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do alu używam papieru ściernego na mokro aż do grdacji 2000 . Potem nakładam cięnko pastę - tempo (do samochodów tzn.lakierów ) ,czekam aż ona wyschnie i potem jazda miękką szmatką. Jak niewyjdzie na git to poprawka z polerki pastą. Można tym sposobem uzyskać lustro na alu.

 

Są tez na allegro pasty suche w wałkach -stosuje się do polerowania mechanicznego -wirtarka lub polerką z filcem. Efekt też całkiem niezły jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny papier na mokro to podstawa :) Do wykończenia stosuję pastę polerską "Fenix". W małych tubkach - kiedyś była powszechnie dostępna, nie wiem czy dziś też :?: To takie mazidło w paskudnym zielonym kolorze, ale doskonała do tworzyw.

 

EDIT:

Patent Motylastego z pastą do zębów też jest dobry. Dawnymi czasy go stosowałem. W razie jednak gdybyś miał problem z odpowiednią pastą do zębów lub polerską polecam... szkolną kredę :) Ale tylko białą i koniecznie drobno zmieloną, np. w młynku do kawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dziś znalazłem wolny czas i chęci i siadłem do polerowania kabinki i...potwierdziły sie moje obawy :cry: Kabinka zamiast być szklano-przezroczysta zrobiła sie mleczna i polerowanie pasta wcale tego nie zmienia, siedziałem i pitoliłem chyba ze 2 godziny i sie poddałem. Nie wiem może to ta pasta, najzwyklejasza, najtańsza biała pasta do zębów.

 

jutro może cos popróbuje jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.