Skocz do zawartości

Deprula


majek

Rekomendowane odpowiedzi

...speed...speed...speed...

 

Dzisiaj w końcu wiatr się trochę uspokoił, więc mogłem ją na serio porzucać.

Dorobiłem do mojego mixera dual-rate na wysokość i tym razem już można było normalnie latać. Po dorzuceniu dwóch podkładek jako dociążenie kabinki, to teraz już był idealnie wyważony.

 

Deprula na świeżym powietrzu:

deprula29.jpg

 

Po kilku rzutach okazało się, że Addriano wykrakał: przy kolejnym rzucie słychać było 'chrup' i dalej już leciała z krzywą mordką:

crash1.jpg

crash2.jpg

Na szczęście udało się z tym wylądować (nawet miałem wrażenie, że tak lepiej leci :roll: ).

Przyczyna wypadku: wada konstrukcyjna. Konstruktor zapomniał obkleić całą kabinkę taśmą i oczywiście w miejscu, gdzie tej taśmy brakło z boku, to tam pękło. Dołożyło się do tego jeszcze nieprzymocowanie górnej części do płata (w sumie nie wiem czemu tego nie zrobiłem).

Na szczęście taśma klejąca szybko wyleczyła pacjentkę i można było latać dalej.

 

Tak się latało (niestety, ale nie miałem pomocnika, żeby zrobić lepsze ujęcia):

film z lotów (13MB)

To samo na

, ale jakość jest gorsza.

 

Latanie zakończyło się nawet nie kretem, co twardym lądowaniem, ale kabinka musi iść do wymiany

crash3.jpg

crash4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może rozwieję wątpliwości: jest tak jak napisał Chomiq - jest to nadajnik Dynam NEKO-4 (4 kanały, 0 mikserów).

 

Co do samej Depruli, to w międzyczasie zaszły w niej drobne zmiany konstrukcyjne, złamałem 4 ogony, była na Żarze...

Jak będę miał trochę więcej czasu, to uzupełnię relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.