Skocz do zawartości

Motoszybowiec Orion


kuba6688

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu wzorując się na TYCH planach i wprowadzając kilka zmian buduję model Orion.

Jest to mój pierwszy motoszybowiec. Wcześniej miałem do czynienia z szybowcem RC.

Co do aparatury to posiadam na razie serwo do sterowania lotek oraz nadajnik.

Będę wdzięczny za sugestie co do aparatury (silnik, regulator, serwa, akumulator i odbiornik), oczywiście za rozsądną cenę. :)

Mile widziane słowa krytyki.

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kadłub będzie cały pokryty balsą.

Statecznik pionowy nie jest jeszcze przyklejony, można go wyciągać.

Statecznik poziomy Jest przykręcany na dwóch śrubach.

Łącznik skrzydeł jest w robocie.

Jutro postaram się dodać nowe zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Super.

 

Nie podoba mi się tylko ten "uskok" balsowych wypełnień skrzydeł. W planach, na których się wzorujesz, jest skośne przejście, które moim zdaniem ładniej wygląda.

 

Jak montowałeś kadłub? Zaczepiałeś wręgi na jakimś stelażu, czy tak "w powietrzu"?

 

Będę wdzięczny za sugestie co do aparatury (silnik, regulator, serwa, akumulator i odbiornik).

Na lotki dałbym serwa HS81 lub podobne (HS82MG, TP MG 16R). Na stery wysokości i kierunku zastosowałbym standardy (HS311), ale HS82MG też sobie powinny dać radę.

 

Odbiornik - dowolny z pełnym zasięgiem.

 

Silnik na przykład taki: http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=966

 

Edit:

 

Widzę, że nie dałeś przekładek między dźwigarami. Przy tak dużym i stosunkowo ciężkim szybowcu by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Twoją sugestią Callab poprawiłem wypełnienie balsowe w skrzydłach, co widać poniżej na zdjęciach.

Budowę kadłuba rozpocząłem od wycięcia piłką włośnicową wręg i płozy prowadzącej i dopasowaniu ich.

Na chwile obecna wygląda to tak:

-Kadłub cały będzie pokryty balsą. Na razie z tym sie wstrzymam, ponieważ nie mam jeszcze silnika, do którego muszę dopasować pierwszą wręgę i zrobił łoże silnika.

Dołączona grafika

-Łącznik skrzydeł

Dołączona grafika

Dołączona grafika

-Szkielet w częściach

Dołączona grafika

-Złożony szkielet

Dołączona grafika

 

W najbliższym czasie planuje zająć się przodem kadłuba, kabiną, drobne prace wykończeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepięknie idzie budowa.

Będziesz oklejał japonką czy folią (jeśli tak to mam nadzieję że transparentną :D ) ?

Nie jestem pewien jak to wychodzi cenowo ale możesz kupić wyposażenie tutaj http:www.hobbycity.com/ (jeśli masz cierpliwość trochę na przesyłkę poczekać)

 

Tak czy inaczej życzę udanego oblotu.

 

PS widzę że kolega z Jasła, ja właśnie z okolic pochodzę i muszę przyznać że fajnych miejsc do latania jest niemało. Nawet kiedyś miałem okazję się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie oklejany folią ale raczej zwykłą. Pomyślimy jeszcze ;)

No właśnie dobrze byłoby kupić aparaturę na www.hobbycity.com tylko, że ja w tej kwestii jestem zielony i potrzebuje porad, którą warto kupić. Chodzi mi głownie o silnik regulator i akumulator. Najprędzej to silnik by się przydał aby dopasować przód kadłuba.

 

Mieszkam w Jaśle i muszę niestety przyznać, że coraz mniej jest dobrych miejsc do latania. Wszelkie tereny zostają zabudowywane ;/ Ale dla chcącego nic trudnego, zawsze sie coś znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik silnika który Callab zaproponował:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3886

 

Regulator:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9482

lub

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=2165

 

Aku:

Dobierz sobie do rozmiarów kadłuba i wyważenia, najlepiej firmy Rhino lub Zippy 3s.

Celował bym w pojemność około 2200mAh

 

Wymiary podane na stronie

 

A jeszcze ewentualnie możesz przeszukać posty o motoszybowcach podobnych rozmiarów i porównać co inni do modeli w tych rozmiarach wsadzili. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie widać dużo postępów. W poniedziałek zrobię kopyto kabiny.

Silnik zamówię na allegro na początku tygodnia, najwcześniej go potrzebuję. Na serwa i pakiet mogę dłużej poczekać. Prawdopodobnie kupię folię w model makingu w krośnie. Folia będzie transparentna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na chwilę obecną waży 901g (wraz z serwem lotek)

Szacuję, że gotowy do lotu będzie ważył około 1,5kg.

Dołączona grafika

 

Zamówiłem TEN silnik na allegro.

 

Wykonałem również kopyto kabiny oraz płozę ogonu (?).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

@edit Aha, co do folii. Zmiana planów Panowie. Model będzie oklejony jednak zwykłą folią, nie transparentna. Jest to spowodowane innym pomysłem na oklejenie całości. Myślę, że wkrótce zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem łoże do silnika oraz okleiłem na biało skrzydła oraz statecznik poziomy. Będą jeszcze ozdoby na białej folii.

Chciałbym w najbliższym czasie zamówić serwa do stateczników pionowego i poziomego. Będą one montowane w kadłubie.

Proszę o poradę jakie serwa zastosować.

Na co patrzeć podczas przeglądania różnych serw? Na moment obrotowy, prędkość? Jakie powinny być parametry serw odpowiednich do mojego modelu?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.